Desítky metrů nad zemí. Matouš Ruml popsal detaily z natáčení se synem

Hořký svět (2) – Jsme na začátku něčeho velikýho

Matouš Ruml (36) se synkem Nathanaelem (13) debatují na samém vrcholu pivovarnického komínu. Scéna, ze které mrazí. Pohled na své milované kluky, jak sedí ve výšinách a v naprostém klidu se rozhlížejí po okolí, vyděsí i seriálovou maminku v podání Bereniky Kohoutové. Ruml nyní prozradil, jak se nebezpečná akce natáčela.

Herec Matouš Ruml vyšplhal se svým synem Nathanaelem až na vrchol vysokého komínu. V jednom z nejnovějších seriálů totiž chce coby Štěpán, dědic rodinného pivovaru, ukázat svému potomkovi krásy místa, které mu má změnit život. Kvůli bezpečnosti ale museli oba herce zastoupit kaskadéři. „Dost těžko by se tam s kamerou dostávalo a museli bychom být jištění. V rámci bezpečnosti bylo toto lepší,“ svěřuje se Ruml a je rád, že to filmaři nakonec vymysleli takto.

Pro oblíbeného herce to bylo výjimečné natáčení. Před kamerou stál poprvé se svým skutečným potomkem, který v seriálu Hořký svět, jenž můžete sledovat každou středu večer na Primě nebo zpětně on-line na iPrima.cz, hraje jeho syna Honzíka. Jako táta měl před ním respekt, jako profesionál v tom viděl fajn výzvu. „Natáčelo se to tak, že jsme měli plošinu, na které jsme s Nathanaelem byli, ale nelezli jsme až na vrchol samotného komínu. Točili jsme jen pár záběrů, jak na něj šplháme,“ prozrazuje filmové triky Matouš.

Matouš Ruml popsal natáčení nebezpečně vypadající scény

Scénu, ze které se zatočí hlava nejednomu divákovi a seriálová maminka Berenika Kohoutová je zděšena, se natáčela v bezpečí na zemi. „Měli jsme tu špičku komínu postavenou na poli. Bylo to takové vtipné,“ popsal detaily ze zákulisí Ruml. „Bylo lepší cítit se bezpečně a hrát, než kdybychom byli ve výšce a řešili strach. Tohle byla lepší varianta,“ dodává Matouš, jehož děti se mohou pyšnit netradičními jmény.

Děj osmidílného seriálu Hořký svět je zasazen do malebného Posázaví, kde žije s rodinou Štěpán Berka (Matouš Ruml). Na prahu čtyřicítky přijde o dobře placenou práci v bance a místo povýšení dostane padáka a stane se z něj muž v domácnosti. Manželka Veronika (Berenika Kohoutová) pracuje v nemocnici jako vrchní sestra a nakládá si tolik služeb, že to v jednu chvíli přestane stíhat a dojde jí s manželem trpělivost. Štěpán se tak rozhodne najít smysl života, práci a získat rodinu zpátky. Proto se s pomocí ztroskotaného sládka Bořka (Bolek Polívka) pokusí rozjet rodinný minipivovar, který zdědí s bratrem Michalem (Jakub Štáfek) po otci. S tím ale nesouhlasí Štěpánova matka Hana (Eva Holubová).


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.