Přes den pivaři, večer zodpovědní tátové: Rumla a Štáfka v životě posunuly děti

Hořký svět (2) - upoutávka

Pivo je českým národním nápojem a bohaté zkušenosti se zlatavým mokem mají také Matouš Ruml (36) a Jakub Štáfek (32), kteří září v seriálu Hořký svět. Oba herci ale rozhodně nepatří mezi velké pijáky. Před návštěvou hospůdky totiž dávají přednost svým rodinám. Na obrazovce zachraňují pivovar, po večerech jsou z nich tatínkové na plný úvazek.

Na pivo musíte mít chuť a také čas. Když je člověk mladý a plný sil, tak může prožít v barech a hospodách několik nocí a není to na něm vidět, druhý den může jít v pohodě do práce či do školy. S přibývajícími lety mu do života vstupují nové elementy, které ho připoutávají k domácímu krbu. Z kluků, kteří dříve vymetali večírky, jsou najednou zodpovědní chlapi od rodin. Taková role jim většinou sluší. O tom, jak pivo a rovnou celý pivovar vstoupí do osudů jedné svérázné rodiny, vypráví i nový seriál Hořký svět, vysílaný každou středu ve 20:15 na Primě.

Herci, postavy a děj seriálu Hořký svět

Příběh je zasazen do malebného Posázaví, kde v městysu Rataje nad Sázavou žije s rodinou Štěpán Berka (Matouš Ruml). Na prahu čtyřicítky přijde o dobře placenou práci v bance. Místo povýšení, které očekává, dostane padáka a stane se z něj muž v domácnosti i otec malého Honzíka (Nathanael Ruml) na plný úvazek.

Stále větší trable s ním má i jeho dosud trpělivá manželka Veronika (Berenika Kohoutová). Štěpán přemýšlí, co dál s životem, a do toho přichází s šíleným nápadem, že se pokusí zachránit nejen manželství, ale i rodinný pivovar, který zdědí s bratrem Michalem (Jakub Štáfek). Na pomoc s těžkým úkolem si berou ztroskotaného sládka Bolka (Bolek Polívka).

„Štěpán je předobraz spousty mužů. Ve svém životě dosáhl určité pozice. Má ženu, dítě, stálou práci a nepřemýšlí, zda je šťastný. Pracuje v bance, kde ho to moc nebaví, se svojí ženou se mají rádi. Pak mu ale zemře otec, přijde o práci a najednou se probudí. Zjistí, že by se svým životem mohl něco udělat, ale nezačne moc dobře. Chytne se tak po svém piva a rozjede se jízda,“ popsal pro Primu svou roli Matouš Ruml, který s manželkou Terezou vychovává tři děti. Nathanael si s ním zahrál v novém seriálu, krásná jména mají také Mia a Liam. Ruml je pyšným otcem a jako silně věřící člověk si velmi zakládá na své rodině.

Matouš Ruml není asketa, ale pijákem také ne

„Před svatbou jsme spolu nespali. Ale nevzali jsme se pak proto, abychom spolu spát mohli. Náš vztah začal naprosto čistě. Protože jsme věřící, možná čistěji, než je obvyklé. Od začátku jsme spolu mluvili o rodině, takže jsme neviděli důvod čekat. Bylo to velmi romantické a čisté,“ popsal vztah s Terezou pro magazín Téma. Zajímavé je, že děti se narodily doma za přítomnosti porodní asistentky. Ruml také říká, že není asketou, ale vášnivým pijákem nikdy nebyl.

Velkým konzumentem piva není alespoň ze začátku ani seriálová postava Matouše Rumla:

„Určitě se dá říct, že k českému pivu mám vztah velmi pozitivní. Piju ho rád a myslím si, že Češi pivo vařit umí. Máme ve vaření piva nejen dlouhou tradici, ale pro mnoho lidí je to i záliba a máme chuť vařit dobré pivo. Nemohu říct, že jsem každodenní pivař, jsou dny, kdy si dám raději víno, ale pivo určitě mám rád,“ upřímně promluvil o vztahu k alkoholu v rozhovoru pro Prima Ženy.

Jakub Štáfek je spíše na víno

Matouše Rumla v seriálu skvěle doplňuje Jakub Štáfek, který je mu jakýmsi protipólem. Herec má za sebou i divočejší období, ale v životě ho velmi posunula nejen rodina, ale také bojové sporty. Tvrdé tréninky a pití alkoholu k sobě moc nejdou. A kdo chce v ringu něčeho dosáhnout, musí si sklenku odpustit. Po zápase ale bojovníci slavit umí.

„Co se týče alkoholu a skloubení pití s nějakým zápasovým modem, tak je to během té ostré přípravy absolutně nereálné. Mluvím za sebe, ale myslím, že mluvím i za spoustu kluků. Samozřejmě i oni se rádi napijou, ale až po určité době, ono to pivo po té dřině pak i líp chutná,“ usmál se v povídání pro Prima Ženy Jakub Štáfek, který se nedávno oženil.

O tom, že plánuje svatbu, hovořil již před rokem v zábavné show 7 pádů Honzy Dědka.

V poslední době prý na sobě ale sympatický herec pozoruje, že se odklání od piva k vínu. „Plzeň si rád dám jednou za čas, ale že bych jí holdoval nějak extra... Já jsem spíš vínový, popravdě řečeno. Ale obecně poslední dobou nějak zjišťuji, že se ten alkohol nějak vytrácí z mého života,“ prozradil Jakub Štáfek a nikdo se mu nemůže divit. Doma na něj totiž čekají půvabná manželka Dominika a maličká dcera Olivie, mladý herec tak nemá důvody někde trajdat s kamarády.

V osmidílném seriálu se kromě výše zmíněných herců objeví Eva Holubová, která hraje maminku obou bratrů. Dále si diváci vychutnají herecké umění Barbory Černé, Zuzany Stavné, Václava Kopty, Jana Hájka, Petra Lněničky či Tomáše Měcháčka.

Seriál Hořký svět sledujte ve středu ve 20:15 na Primě nebo si ho přehrajte na iPrima.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.