Hubnete pomocí vody s citronem? Pozor na nežádoucí účinky!

Jak začít den, abyste byli co nejvíce trendy? Přece se sklenkou horké vody s vymačkaným citronem. Téměř všichni si to chválí, ale nic není černobílé. I tento na první pohled neškodný zvyk se vám může v něčem vymstít.

Začneme ovšem s těmi pozitivními účinky vody s citronem. Vymačkaná citronová šťáva nám poskytuje solidní dávku antioxidantů, které jsou známé pro svou protirakovinnou povahu. Další předností je vysoký obsah vitaminu C, jenž nám, mimo jiné, posiluje imunitu. Určitě se také shodneme, že nám tento drink nahrazuje balené, a především přeslazené limonády a džusy, což je ideální způsob, jak snížit denní příjem kalorií.

Nicméně určitě nezačnete hubnout jenom díky pití vody s citronem. Takhle jednoduché to zase není, ačkoliv mnoho lidí vám řekne opak. Neexistuje žádný důkaz, že tento nápoj podporuje zrychlení metabolismu a detoxikuje náš organismus.

Zaměřme se ale na nepříjemná fakta, která byste měli znát, jestliže pijete vodu s vymačkaným citronem coby součást vašeho hubnoucího plánu:

1. Pálení žáhy

Příliš mnoho citronu s vodou může způsobit ve vaší hrudi nepříjemný oheň. Nedrážděte proto zbytečně hada bosou nohou, obzvláště tehdy, když víte, že na pálení žáhy bohužel trpíte.

2. Poškozená sklovina

Fanatici do citronů by si měli hlídat své zuby, protože příliš velké množství kyseliny obsažené v citronech může opotřebovat vaši sklovinu, což může vést ke vzniku zubního kazu nebo ke zvýšení citlivosti zubů. Stomatologové považují pití vody s citronem po ránu za jednu z nejhorších věcí, které můžete svým zubům udělat. Pokud přesto nedokážete s pitím citronové vody přestat, neřešte to tím, že si hned po dopití půjdete vyčistit zuby. Tím byste si sklovinu narušenou citronem ještě víc poškodili. Raději si po dopití dejte ještě sklenici obyčejné vody, aby se účinky kyseliny aspoň trochu zneutralizovaly. Nebo začněte používat brčko. Ale rozhodně se nesnažte vodou s citronem nahradit váš veškerý denní příjem tekutin. Stačí jedna či dvě skleničky denně. Obyčejná voda nebo třeba neslazený bylinný čaj mají také své přednosti a v přiměřené míře vám na rozdíl od vody s citronem sklovinu nepoškodí.

3. Celkem nuda a efekt nic moc

Nic proti citronům, ale existuje přece mnoho dalších zajímavých chutí. Proč se tedy den co den mořit jen s citronovou šťávou, která se vám navíc brzy omrzí? Obzvlášť nyní, když víte, že vám s hubnutím primárně nepomůže? Vyzkoušejte proto i jiné nedoslazované nápoje, které nepoškozují sklovinu a nepřekyselují organismus, a navíc je u nich efekt na redukci hmotnosti prokazatelný.

Pomůže vám třeba černá káva. Pokud si ji dáte před cvičením, vydržíte déle v pohybu, zvládnete větší zátěž, a proto spálíte více kalorií. Jiným řešením je obyčejná voda. Stačí šťávu z citronu vyměnit za pár kostek ledu a máte další drink, jenž vám pomůže zhubnout. Studené nápoje jsou totiž výzvou pro váš organismus. Donutí ho více a rychleji pracovat, rozproudí metabolismus, aby se zase zahřál na svou původní teplotu.

Posledním tipem je zelený čaj. Nejenže je bez kalorií, ale zároveň urychluje proces hubnutí a spalování tuků. Výzkumy prokazují, že je vzhledem k redukci hmotnosti účinnější než voda. Preferujte čerstvé, sypané varianty bez jakýchkoliv přidaných látek. Stačí vypít zhruba 4 šálky denně.

-šp-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.