zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Čarování u moře: Jak využít síly přílivu, odlivu, mušlí nebo oblázků

Čarování u moře: Jak využít síly přílivu, odlivu, mušlí nebo oblázků
Autor: iStock Čarování u moře: Jak využít síly přílivu, odlivu, mušlí nebo oblázků
Chystáte se k moři? Něco vás tam stále vábí a volá? Cítíte se dobře v šepotu blankytných vln a křiku racků? Vydejte se ke slané kolébce života a využijte vše, co nabízí. Jak použít oblázky, mušle, mořské řasy i mořskou vodou vyplavená dřívka či lahve?

reklama

Šumění moře chce každý slyšet alespoň jednou za život. Oceány a moře si lidé snažili naklonit již po celá tisíciletí. Moře je kolébkou života a život se v něm zrodil. Je alfou i omegou. Lidé poznali sílu oceánů, uctívali je a nosili jim oběti na výraz své úcty. V mořích sídlily tajuplné a mocné bytosti, bohové a bohyně, mořské panny a mořští mužové, undiny a také nestvůrní hadi. Sirény lákaly námořníky i plavce do ostrých útesů. V moři jsou pohřbeny tajemné civilizace Atlantida, Lemurie a jiné.

Tak jako se uctívaly prameny a tiché studánky, tak i moře má svá mocná božstva. Lidé uctívali bohy, jako jsou Poseidon, Isis, Llyr, Neptun, Pontus, Mary, Shony, Tiámat, Dylan či Manannan. V magii moře není nutné dělat zápalné oběti a úlitby pálením kadidla, jako to dělali naši předci. Je však nutné moře vnímat jako zásobárnu energie. Jako naši matku i otce. Je starší než hory a pevniny či stromy, než vše, na co pohlédneme. Moře je tak staré, jako život sám, tak, jak jej známe.

Mořím vládne příliv a odliv

V magii moře jsou fáze přílivu a odlivu stejně důležité jako měsíc v magii obecné. Gravitační síla měsíce ale působí pouze dvěma třetinami slapového působení na zemi. Zbytek mají na svědomí Slunce a také planety, hlavně Jupiter. Nás nyní zajímá příliv, tedy fáze, kdy slapové proudění jde od moře k pevnině, vrcholná přílivová fáze, tzv. skočný příliv, kdy se moře zdvihá nejvýše k pobřeží. A také odliv, kdy slapové proudění směřuje zpět do oceánu.

Během přílivu se provádějí rituály na lásku, plodnost, peníze, léčení či tvořivost. Při vrcholové fázi se dají provádět rituály jakéhokoliv druhu. Od požehnání až po kletby. Při odlivu se něčeho zbavujeme, ale také se dělá i zapovězená magie.

Rituály mořské magie jsou silné a podpoříte je, když vyčkáte na období úplňku. Když vám úplněk u moře nevyjde, je dobré využít vrcholovou přílivovou fázi. Mně se skvěle osvědčil čas východu Slunce.

Lastura chránící domov

V mořské magii se nejčastěji pracuje s předměty, které se v oceánu nacházejí, ať již jsou přírodní, nebo vytvořené lidskou rukou. Bývají oceánem vyvrženy a přímo nabádají k tomu, abychom je použili. Lastury a mušle zastupují mořská božstva. Mušle bohyně a spirálovité lastury zase ztělesňují bohy. Budete-li mít štěstí a na pláži najdete neobyčejnou mušli, vytvořte si z ní talisman. Pokud si ji umístíte u vchodu do domu, máte velkou naději, že vám domů přinese štěstí.

Když na pláži zadujete do lastury, přivoláte si dobrá božstva, která vám pomohou s vašimi rituály a zaříkáním. Přiložte lasturu k uchu a uslyšíte šum moře, ale i to, jestli je klidné, či rozbouřené.

Na břehu moře vyskládejte z posbíraných mušliček symbol pro vaše přání a nechte jej spláchnout silnou přílivovou vlnou. Vaše přání tak bylo objednáno.

Ochranné děravé kameny

Věděli jste, že najít děravý kámen nese štěstí, neboť získáváte velmi silný magický nástroj? Děravé kameny, tedy kameny s dírou skrz na skrz se zavěšují doma pro jejich ochranné působení. Z toho samého důvodu se také navlečené na šňůru zavěšují i na krk. Chcete-li si do života přitáhnout lásku, vezměte kámen, který má v sobě díru. Otvorem natěsno prostrčte klacík. Kámen se zasunutým klacíkem poté vhoďte při vrcholném přílivu do moře. Poproste bohy moře o splnění vašeho přání.

Rituální dříví

Pokud na břehu moře najdete naplavené dříví, které je prosycené mořskou solí, a vysušíte ho, máte palivo pro mystické ohně. Dřevo můžete použít při rituálech. Do vyplaveného dřívka, které je nasyceno mořskou energií, vyryjte svá přání a vhoďte zpět do moře. Nebo dřívko ozdobte ochrannými symboly a noste jej u sebe jako váš talisman či amulet. Z naplaveného dříví si můžete také vyrobit magickou hůl. S touto hůlkou se pracuje tak, že si kreslíte v písku kruhy, do nichž zakreslíte runy, které symbolizují vaše přání, a necháte je spláchnout přicházející vlnou. Většinou je větší vlna každá sedmá až devátá, máte tedy dost času vše i s vyřčením své prosby provést. Pokud vlny vše spláchnou, vaše přání se splní.

Přivolejte si hojnost pomocí mořských řas

I tady se v mořské magii najde uplatnění. Usušte menší množství mořských řas a přivezte si je domů. Zavěste si je ve svém domově jako silný amulet ochrany před ohněm. Řasy jsou také skvělými indikátory počasí. Jsou-li scvrklé a zkroucené, bude slunečno. Když jsou nabobtnalé a vlhké na dotek, hlásí, že přijde déšť. Pokud vezmete malý kousek mořské řasy a strčíte ho do láhve s whisky, láhev uzavřete a postavíte na slunný okenní parapet ve svém domě, můžete si takto přivolat hojnost a peníze. Je jen třeba láhev každý den protřepat.

čarování u moře Foto:                                                                                                                            Foto: iStock

 

Bleskový trans u moře

O tom, že rituály se nejlépe vytvářejí při změněném stavu vědomí, ví každá vědma či mág. A moře poskytuje fantastickou možnost, jak se během chvilky do podobného stavu uvést. Sledujte odraz světla, třeba měsíce v úplňku, na mořské hladině a vnímejte šum potemnělých vln. Dýchejte zhluboka. Očima přejíždějte linii odrazu třpytivého měsíčního světla od horizontu k sobě a zase zpět. Opakujte, dokud se neucítíte tak, že vás v tu chvíli všední běžné starosti netrápí.

K rituálům by však měl přistupovat člověk očištěný. Pokud jste plni nepříjemných pocitů strachu a úzkostí či máte pocit, že je na vás uvalena nějaká kletba, někdo vás uhranul nebo jste si třeba jenom přejali příliš energie starostí druhých, je vhodné se očistit. Věřte, že moře umí očistit velmi důkladně.

Při ranním úsvitu vstupte do moře. Nechte ho, ať vás omývá vlnami a svými slovy ho požádejte o očištění. Můžete jej požádat třeba takto: „Tvořím tento rituál čištění v místě, z něhož povstal život. Vlny omývají moje tělo i duši, zátěž a prach padá do očišťujícího moře. Jsem jako znovuzrozená/ý a plná/ý života." Poté vyjděte z moře a nechte, aby vás vítr osušil. Rituál je u konce.

A jak s pomocí moře vyslat energii?

Na pláži se pohodlně usaďte a při meditaci si vizualizujte svá přání. Měli byste pocítit, jak ve vás energie vzrůstá. Až bude na svém vrcholu, ještě ji na chviličku zadržte a ve chvíli, kdy se bude blížit vlna tříštící se o břeh, energii vyšlete. Vlna vaši energii znásobí.

Mořský rituál pro lásku

Ideálně v pátek, ve dni Venuše, ve vrcholové přílivové fázi a nejlépe v noci si vezměte jablko a koření hřebíček. Na pláži do jablka zabodejte hřebíček tak, že na něm vytvoříte tři runy pro lásku. Použijte zaříkadlo: „Jablko lásky, hřebíčku ohně, to je mé přání, splňte je pro mě!”

Runy v kruhu a mořské zázraky

Na pobřežní linii, kde se právě začal zvedat příliv, v místě, kde se vlny lámou, svými prsty zakreslete do písku kruh. Stačí, když bude mít průměr asi třicet centimetrů. Do tohoto kruhu zakreslete runu či symbol vašeho přání. Představujte si při tom modrý plamen. Jako blesk, který vám šlehá z prstů. Vnímejte sílu, která je ukrytá v mořských brázdách. Vyčkejte, až se přílivové vlny zvednou natolik, aby odnesly vaše přání do moře. Spláchnutím se uvolní síla, kterou jste do nich vložili, a tato energie splní vaše přání.

Autorka: Helen Stanku

Helen Stanku
Autor: archiv Helen Stanku

reklama

Související témata: kartářka , věštění , talisman , magie , příliv , čarování , jak přivolat lásku , jak čarovat , jak přivolat štěstí , odliv

reklama

Přečtěte si také

reklama