Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Velikonoční věnec: 10 originálních nápadů, jak ho vyrobit

Patří mezi nejoblíbenější velikonoční dekorace a můžete s nimi vyzdobit nejen venkovní dveře nebo branku. Některé se hodí i na sváteční stůl nebo stěnu v obýváku či kuchyni. Vyrobit je není tak těžké. Věci na jejich výrobu seženete v obchodech, spoustu jich ale najdete i doma.

Ukážeme vám pár nápadů:

Travičkový s vajíčky
velik vence travickovy
velik vence travickovy
Travičkový s vajíčky

Tenhle originální a hranatý věnec můžete použít klidně i příští rok, protože je vyrobený z umělé trávy. Potřebujete na něj čtverec umělého trávníku (dá se koupit například v hobby marketu), z kterého vystřihnete uvnitř ještě jeden čtverec, takže vznikne čtvercový travnatý rámeček. Do něj pak vlepte obarvená vajíčka, případně i další ozdoby – hnízdo, motýla apod. Takto nazdobený „trávník“ pak připevněte pomocí stuhy k barevnému čtvercovému nebo obdélníkovému rámu.

 

TIP: Jestli umělou trávu moc nemusíte, vyrobte si rám třeba z mechu, který nasbíráte v lese. Stačí kousky mechu zbavit hlíny a nalepit je pomocí tavné pistole na pevný základ.

Lepenkový s vajíčky
velik vence lepenkovy
velik vence lepenkovy
Lepenkový s vajíčky

Skvělý způsob, jak se dají využít nepotřebné papírové krabice. Rozložte je a nejdříve vystřihněte kruh, což bude základ věnce. Pak vystřihněte různé tvary, kterými věnec ozdobíte – vajíčka, kytičky, zajíčky… A ty pak spolu se základem věnce namalujte (třeba akrylovými barvami, které dobře kryjí). Po zaschnutí barev tvary přilepte na základ věnce.

Žlutý „Last Minute“
velik vence last minute
velik vence last minute
Žlutý „Last Minute“

I o velikonočním víkendu ještě v klidu stihnete vytvořit krásný věnec. Buď si můžete koupit v hobby marketu už hotový věnec z umělých květin, nebo si kupte obyčejný polystyrenový věnec a na něj připevněte provázkem nebo lepidlem natrhané větvičky zlatého deště. Případně můžete jen stočit větvičky do kruhu a převázat je provázkem či drátem. Na věnec pak přilepte barevná vajíčka (umělohmotná nebo vyfouknutá a namalovaná) a případně i barevnou mašli na zavěšení.

Zajíčkový
velik vence zajickovy
velik vence zajickovy
Zajíčkový

Hledáte-li levné a efektní řešení, tak tohle je přesně ono. Stačí vám větvičky kočiček (vrbové proutky). Stočte je do dvou kruhů – menšího a většího. Z dalších proutků pak udělejte dva ovály jako uši. Všechny tvary pak spojte k sobě pomocí drátku. Stačí přidat hezkou velkou mašli a je hotovo.

S velkými květy
velik vence s velkymi kvety
velik vence s velkymi kvety
S velkými květy

Velmi jednoduchý věnec, na který potřebujete jen základ z větviček vinné révy stočených do věnce a různě velké a barevné květy (v tomto období asi umělé). Porozhlédněte se v hobby marketech. V některých mají opravdu nádherné umělé květiny, a i když jsou poměrně drahé, na věnec vám klidně postačí jedna velká, kterou doplníte dalšími dekoracemi (mašle, vajíčka, kousky mechu...).

S mechem a vajíčky
velik vence s mechem a vajicky
velik vence s mechem a vajicky

Stejně jako v předchozím případě i tady budete potřebovat základ věnce ze stočených větviček vinné révy. Pomocí drátku na něj připevněte kousky mechu, které nasbíráte v lese (případně se dá koupit v hobby marketech mech umělý).  Pak na věnec přilepte malá vajíčka a případně i malé umělé kvítky a přidejte stužku na zavěšení.

Se zajíčkem
velik vence se zajickem
velik vence se zajickem
Se zajíčkem

Základ je velice jednoduchý. Potřebujete věnec (ideálně z polystyrenu), který celý pečlivě omotáte přízí tak, aby podklad nebyl vidět. Pak budete potřebovat květiny, které vyrobíte z různě barevné plsti. Můžete ji například nastříhat na proužky, které stočíte do růžiček a buď ve spodní části sešijete nebo zafixujete lepidlem. Růžičky se dají vytvořit i tak, že z plsti vykrojíte kolečka. Jedno stočíte do ruličky a kolem něj budete postupně lepit další kolečka jako okvětní lístky. Další možností je, že proužky plsti opět stočíte, ale v horní části proužky nastřihnete, takže vzniknou střapaté květy. Nebo můžete z plsti vystřihnout tvary lístečků, které sešijete k sobě v několika vrstvách.

 

Vytvořené květy pak nalepte na připravený základ věnce. Pak přidejte zajíčka (může být kupovaný nebo doma ušitý) a nakonec mašli na zavěšení.

Mechový s tulipány
velik vence s mechem a tulipany
velik vence s mechem a tulipany
Mechový s tulipány

Jarní věnec a tulipány, to prostě patří k sobě. Opět budete potřebovat základ z proutků, na který připevníte proužky mechu a pak tulipány se zkrácenými stonky, případně i jiné vhodné květy (živé drátkem, na umělé stačí lepidlo).

Květinový
velik vence kvetinovy
velik vence kvetinovy
Květinový

Jestli chcete mít věnec s živými květinami, je dobré použít základ věnce z aranžovací hmoty (seženete ho v květinářství nebo v hobby marketu). Namočte ho do vody, aby trochu nasáknul, ale nekapala z něj voda, a nechte ho pak ještě asi hodinu stát v umyvadle, aby z něj odkapala přebytečná voda. Připravte si své oblíbené jarní květiny (budete jich potřebovat celkem dost, ale záleží na velikosti věnce). Zkraťte jim stonky ostrým nožem a postupně je zapíchejte do základu věnce tak, aby základ nebyl vůbec vidět. Nakonec přidejte mašli na pověšení.

Zahradnický
velik vence zahradnicky
velik vence zahradnicky

Takové nouzové řešení, když nemáte doma nic po ruce. Skvěle se dají využít věci na zahradu, které vám leží v kůlně nebo komoře. Věnec stočíte z hadice (nic se jí nestane a o Velikonocích ji na zahradě určitě ještě potřebovat nebudete). A na hadici můžete připevnit něco z dalších zahradnických pomůcek – třeba barevnou rukavici, malou motyčku… Přidejte pár květin a barevnou mašli a stačí už jen věnec pověsit někam na háček.

Reklama