Celebrity

25. března 2023 19:48

Anna Fedorov

Herečka Černodrinská přiznala, že trpí záchvaty úzkosti. Začaly po smrti blízké osoby

Herečka Sandra Černodrinská v pořadu Povídej

Herečka s bulharsko-makedonskými kořeny Sandra Černodrinská v pořadu Povídej přiznala, že musí chodit k terapeutovi. Trápí ji totiž záchvaty úzkosti. „Ten, kdo to nezažil, si neumí představit, jak moc je deprimující mít peklo v hlavě,“ řekla otevřeně s tím, že se o svých problémech nestydí hovořit.

Problémy u Černodrinské se začaly objevovat poté, co jí umřel dědeček. „I když to proběhlo mírumilovně a byla u toho i maminka, která byla moc statečná a provedla nás tím, tak od té doby jsem si začala pokládat otázku, má-li smysl žít, když to ke konci vypadá takhle. Rozvinuly se u mne úzkosti, které jsem musela řešit. Ale nestydím se za to,“ přiznala herečka, jež v roce 2006 debutovala ve filmu Rafťáci.

„Ten, kdo úzkosti nezažil, si neumí představit, jak moc je deprimující mít v hlavě peklo. Jak vás to celou ochromí,“ popsala. Tyto stavy pak přirovnala k momentu, kdy člověk stojí na kraji mostu a dívá se do hluboké propasti. „V kolenou cítíte nepříjemné mrazení a na hrudníku, jako kdybyste se nemohla nadechnout. Je to ochromující strach, který když mám náročné období, neodchází,“ přiznala.

Čtěte také: Slzy a bolest. Ewa Farna promluvila o tom, co se děje u sousedů těhotným ženám

S prosbou o pomoc se proto rozhodla obrátit na odborníka. „Ideálně bych takové stavy zvládala tak, že bych odjela na tři měsíce k moři, byla v klidu a neřešila, z čeho zaplatím složenky. Jenže já musím fungovat dál a nemůžu proležet celé dny v posteli. To nejde,“ vysvětlila. Proti úzkostem jí prý pomáhají různé dechové techniky a nebrání se ani podpůrné medikaci.

Předcházet těmto stavům podle ní úplně nejde. Přesto se Černodrinská řídí několika jednoduchými pravidly, které jí pomáhají. „Vím, že potřebuji dostatek spánku, dobré jídlo a ideálně se nepřetěžovat. Vypouštět také z hlavy věci, které nemohu ovlivnit. Teď už také vím, že když úzkost přijde, tak zase odejde. Že je to jen nepříjemný pocit v hlavě,“ dodala. Celý rozhovor si můžete poslechnout v premiérovém dílu pořadu Povídej v neděli 26. března od 21:25 na CNN Prima NEWS.

Čtěte také: Fotbalový rebel Tomáš Řepka přiznal, kdy to s ním jeho ženy měly nejtěžší

Herečka Sandra Černodrinská v rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou zavzpomínala také na své dětství a promluvila i o vztahu se svou sestrou (dvojčetem) Violou Černodrinskou, která se také věnuje herectví, i když jen okrajově. „Jsme jako jedna buňka se dvěma jádry. Lidé nám vždycky záviděli náš vztah, protože je hodně pevný. My se máme strašně rády, ale zároveň se navzájem strašně štveme. Na základní škole jsme dostaly ředitelskou důtku za to, že jsme se praly. Naposledy jsme se praly před třemi lety. Prostě jsme si nafackovaly,“ doplnila herečka, kterou si diváci mohou pamatovat například z filmů Špindl nebo Zastřený hlas. Působí také v Činoherním klubu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.