Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Pohádková bytost podle horoskopu: Jste bludička, čert nebo upír?

V žádné dobré pohádce nesmějí chybět nadpřirozené bytosti, které umějí kouzlit a pomáhat. Některé magické charaktery však dokážou i pekelně potrápit. Jaká pohádková bytost je nejblíže právě vám podle hvězd? Budete nejspíš velmi překvapeni.
Vydáno: 04.04.2020
Pohádková bytost podle horoskopu
Autor: istock.com Pohádková bytost podle horoskopu

Beran je jako bludička

(21. 3. až 20. 4.)

Bludičce se ve středověké latině říkávalo ignis fatuus, což znamená neposedný oheň. Tato nadpřirozená bytost perfektně vystihuje Berana se vším všudy. Jedná se o nádherné znamení milující zvířata, toužící po blízkém člověku a toleranci. Beran je pro své úmysly a lásku schopný udělat cokoliv, například i svést pocestného ze správného směru v bažinách a nárokovat si jeho duši.

Beran je jako bludička
Autor: istock.com Beran je jako bludička

Býk je jako Lucifer

(21. 4. až 21. 5.)

Důstojné znamení, které se vůdcovské role zhostí vždy s chutí. Lucifer musí být spolehlivý, rázný a konstruktivní. Ostatně mít pod sebou smečku neposlušných čertů není jen tak. Býk může být skvělou volbou do vůdcovské role v pekle, ale je i dobré si dát před tímto znamením pozor, někdy ho vůdcovství pohltí a opomene, že je dobré brát v potaz i názory a připomínky ostatních a zamyslet se nad nimi.

Blíženci jsou jako lesní bytosti

(22. 5. až 21. 6.)

Na žádné jiné znamení by nesedělo více něco tak neurčitého jako právě lesní bytosti na Blížence. Proč? Protože popsat někoho z tolika tvářemi zkrátka není jednoduché. Blíženci se každým okamžikem stávají někým jiným – jednou připomínají nevinné žabky u rybníka, podruhé se promění v dravé sovy, kterým nesmí nikdo a nic uniknout, potřetí pak vyhledávají klid, aby je nikdo nerušil. Ať mají zrovna náladu, jakou chtějí, vždy jsou milujícími a velmi empatickými jedinci, jaké ve svém okruhu přátel rozhodně potřebujete. Velmi dobře se s nimi povídá a mají plno skvělých a kreativních nápadů. 

Rak je jako jednorožec

(22. 6. až 22. 7.)

Bájný tvor je považován za symbol síly, čistoty, krásy a panenství. Takový je i jedinec narozený ve znamení Raka. Dominují u něho emoce a přitažlivost. Raci milují pohodu a klid domova. Jsou to kouzelné bytosti, které se zamilují velmi hluboce a k partnerovi se lehce upoutají. Nedokážou pochopit křivdu a špatně se vyrovnávájí s kritikou. Jsou spíše opatrní.

Rak je jednorožec
Autor: istock.com Rak je jednorožec

Lev je jako upír

(23. 7. až 22. 8.)

Vznešené znamení má v sobě neuvěřitelnou sílu, kterou dokáže očarovat všechny kolem sebe. Lvi i upíři bývají neodolatelní, plní vášně a krásy, ale někdy opomenou své přátele a hledí si jen svého prospěchu, dokážou tedy občas ostatním pít krev po litrech. Nakonec je ale stejně nejde nemilovat. S lidmi to umí a rádi jsou středem pozornosti. Milují krásu všeho druhu. Lvi jsou navíc puntíčkáři ve své práci.

Panna je jako anděl

(23. 8. až 22. 9.)

Anděl je něžný, nevinný a silný. Stejně to má znamení Panny, které je ztělesněním čistoty a vnitřní energie. Často se neubrání nevinnému snění, které však může způsobit pěknou citovou neplechu. Je důležité vracet se pravidelně zpět na zem, chvíli zůstat nohama na pevné půdě a konat kolem sebe dobro, to andělé a lidé ve znamení Panny umí dokonale. Pak si zase rádi vzlétnou na svůj obláček plný nejrůznějších snů.

Váhy jsou jako Sněhurka

(23. 9. až 23. 10.)

Na jedné straně křehká a čistá bytost, na straně druhé silná a týmová hráčka, která se nezalekne žádné překážky. Ke znamení Vah se nejlépe hodí postava Sněhurky, která je ztělesněním dobra, avšak se nenechá nikým a ničím zastrašit. Na problém se dokáže podívat z různých úhlů a vždy se snaží najít řešení. Jedná se o osobnost umělecky založenou, milující přírodu a vše živé. Někdy se ale snaží zavděčit všem lidem kolem sebe, to ji může lehce přivést do maléru.

Štír je jako trol

(24. 10. až 22. 11.)

Lesní tvorové, kteří mají mnoho podob, si nejvíce rozumějí se Štíry. Spojuje je zdrženlivost od okolního světa a počáteční nedůvěra. Rádi si počkají na správnou chvíli – v lesích dokážou zůstat celou věčnost, než najdou to, co hledali. Mají hluboké city a partnera milují nadevše. Štír ani trol nedokážou pochopit zradu a podvádění. Ač se na první pohled může zdát, Štíři rozhodně nejsou agresivním znamením. Naopak, mají obrovskou vnitřní sílu a sebekontrolu.

Střelec je jako Fénix

(23. 11. až 21. 12.)

Jedná se o bájného ohnivého ptáka, který je symbolem znovuzrození. Střelec stejně jako Fénix žije dobrodružný a idealistický život. Pomáhat a otevřeně mluvit o svých dobrých úmyslech je pro něho přirozené. Střelec je skvělým parťákem, který vás vždy vyslechne a pochopí. Nerad se však podřizuje a potřebuje cítit, že má dostatek prostoru, aby mohl roztáhnout svá mohutná křídla.

Střelec je Fénix
Autor: istock.com Střelec je Fénix

Kozoroh je jako bytost z vesmíru

(22. 12. až 20. 1.) 

Celý vesmír oplývá záhadami a nekonečným tajemstvím, které se tisíce let snaží lidstvo vysvětlit. Kozoroh tak připomíná tajemnou vesmírnou bytost, na kterou se musí pomalu a opatrně. Toto znamení se vyplatí nevyplašit – pokud se cítí ohrožené, nic moc se o něm nedovíte. Pokud si však získáte jeho srdce, bude vás milovat až do smrti. Má smysl pro inteligentní humor a miluje vše neprozkoumané a tajemné. 

Vodnář je jako čert

(21. 1. až 20. 2.)

Ač se vám to může zdát poněkud zvláštní, že zrovna vzdušné znamení nejlépe pasuje na jakési synonymum ztělesnění ohně – čerta, jde především o povahu a charakter, ve kterém se tyto dva odlišné elementy perfetně shodují. Čerti stejně jako Vodnáři jsou buď na zabití, nebo je nejde nemilovat. Umějí být milujícími a věrnými partnery, kteří ochraňují své nejbližší celý život. Bývají upřímní a mírumilovní. Dokážou však i pořádně spálit. Některým Vodnářům podvádění není cizí – nejčastěji, když jde o jejich vlastní zisk.

Ryby jsou jako vodník

(21. 2. až 20. 3.)

Vodník potřebuje klid a své teritorium, stejně jsou na tom i Ryby, které se nejlépe cítí v hezkém a pohodovém prostředí. Nikdy nezahálejí s pomocí a rádi jsou užitečné, když si někdo neví rady. Pro Ryby i vodníky jsou důležité upřímné vztahy a dobro, které sami konají. Někdy je jim ale dobré připomínat, že by měli konat stejně tak, jak to čekají od ostatních. Cestou za svými ideály na to často zapomínají – mohou se tak dostat do nepříjemných situací.

Autor: Markéta Princová 

Článek je zařazen v: Pohádková bytost podle horoskopu, nejlepší horoskop