Pohádkové postavy podle horoskopu: Jste princezna, čert nebo vodník?

Sám doma

Každá pohádková postava či bytost je jedinečná. I u těchto vymyšlených charakterů ale můžeme najít takové vlastnosti a projevy chování, se kterými se běžně setkáváme v našem reálném životě. Co myslíte, jste vy nebo vaši blízcí pyšnou princeznou, neohroženým čertem nebo dobráckým vodníkem?

Bohdanka je jako Beran – Sedmero krkavců

Ohnivý Beran vyniká vůdčími schopnostmi, odvahou a činorodostí. Oplývá také silnou vůlí a neúnavností, stejně jako Bohdanka z pohádky Sedmero krkavců.

Když dostala od čarodějnice radu, jak může zachránit své bratry a zbavit je jejich prokletí, nic ji z jejího cíle neodradilo a přes všechny překážky a nástrahy si šla jako správný Beran tvrdošíjně a neohroženě za svým. Díky tomu spasila nejen své sourozence, ale našla i vlastní štěstí.

Lucifer je jako Býk – S čerty nejsou žerty

Velké tmavé oči a bujná hříva – i to může být jedno ze specifických znamení Býka. A u které jiné pohádkové bytosti je naleznete nejčastěji než u Lucifera? Král pekla je pravým pánem své říše, který své poddané čerty rozhodně řídí. Běda ale, jak se mu jako Býkovi pokusíte něco vymlouvat. To se rozlítí a jiskry létají vzduchem. Zažil to v pohádce S čerty nejsou žerty i čert Vraník, když do pekla přinesl nesprávnou vdovu.

Hurvínek je jako Blíženec – Hurvínek a kouzelné muzeum

Ve znamení Blíženců se jednoznačně musel narodit třeba takový Hurvínek. Stejně jako toto vzdušné znamení, které disponuje všestranností a skvělými komunikačními schopnostmi, i Hurvínek nezavře celý den pusu a neposedí na jednom místě, čímž často dohání k šílenství svého otce Spejbla. Miluje změnu a novinky, všechno ví a hýří dobrou náladou, ale dělá zároveň víc věcí najednou, což se mu nemusí vždy vyplatit.

Oblíbené i obávané bytosti také letos můžete sledovat o vánočních svátcích v těch nejkrásnějších českých a československých pohádkách na Primě nebo zpětně on-line na iPrima.cz.

Meluzína je jako Rak – Kouzelný měšec

Rak je citlivý a jeho rodina je pro něho nade vše. Ačkoliv to možná nevypadá, ztělesňuje meluzína z pohádky Kouzelný měšec právě toto vodní znamení, jemuž vládne Luna. I když jsou ženy narozené v Raku jako stvořené pro mateřství a pohádková meluzína žádné potomky nemá, je velmi hodná a starostlivá a na hrad svého oblíbeného krále dohlíží jako na hrající si děti. I když je to jemné stvoření, dokáže se naštvat a pak ji nic nezastaví.

Krasomila je jako Lev – Pyšná princezna

Jen těžko najdeme typičtějšího Lva, než je Krasomila z pohádky Pyšná princezna. Lev je symbolem důstojných a hrdých lidí, o čemž by tato namyšlená princeznička s nosem nahoru mohla vyprávět. Nadmíru si zakládá na svém zevnějšku a její účes, pomyslná lví hříva, musí být vždy perfektní. Zároveň ale vyniká i svou ženskostí a vznešeností. Pokud dokážete Lva zkrotit, naleznete přátelského a mírumilovného člověka podobně jako král Miroslav.

Marv je jako Panna – Sám doma

Když se podíváte na člena zlodějského dua Mokří bandité, asi v něm pořádkumilovnou Pannu zrovna neuvidíte. Nenechte se ale zmást, v nepříliš upraveném Marvovi, jehož obličej vás na první pohled neoslní nadpozemskou krásou, se skrývá docela citlivá duše. Moc si nevěří, zejména v kombinaci s rázným Harrym, který jejich zločiny řídí, je upozaděn. Jeho zdrženlivost ho drží stranou. I on se ale přes svou opatrnost dokáže držet společného cíle a jít za ním, stůj co stůj.

Večernice je jako Váhy – Princ a Večernice

Ne nadarmo se říká, že ženy ve znamení Vah oplývají jedinečnou krásou. Jednou z nejpůvabnějších pohádkových princezen je bezpochyby i Libuše Šafránková jako tajemná Večernice. Její jemné rysy, okouzlující jiskřivé oči a nezaměnitelný smích jsou pro Váhy typické. Patří ale ke kardinálním znamením, takže nikdy neodcházejí bez boje. I Večernice se jen tak snadno nevzdala a zlého Mrakomora společně s princem Velenem a bratry porazila.

Zvíře je jako Štír – Panna a netvor

Tajemný, vášnivý, ale i tvrdohlavý a hrdý. Takový je Štír a takový je i zakletý princ z hororové pohádky Panna a netvor. Jeho prokletím není jen mocné kouzlo, které ho změnilo ve strašidelné zvíře, ale i neschopnost přiznat své chyby. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je povrchní, neboť se rád obklopuje krásnými věcmi a své emoce nedává najevo, i on je zranitelný. A zradu nikdy neodpouští. Přesto je ale schopen bezmezné lásky.

Helena je jako Střelec – Šíleně smutná princezna

Představitelka princezny Heleny z pohádky Šíleně smutná princezna je vysoká, energická, s dobrou náladou a skvělým smyslem pro humor. Stejně jako ženy ve znamení Střelce. Helena si ale nehodlá nechat nikým diktovat, co má dělat, proto se svým vyvoleným vymyslí plán, jak jejího tatíčka krále přesvědčit, aby si nemusela vzít jím vybraného prince. Se Střelkyněmi ji spojuje i upřímnost a pravdomluvnost. Dokonce i na svatbě se nebojí poukázat na fakt, že ženich je oproti ní o dost menší.

Sulley je jako Kozoroh – Příšerky s.r.o.

Kozorozi jsou ctižádostiví, svědomití a odpovědní. Jedná se o jedno z nejpracovitějších znamení horoskopu. Důležitá je pro ně také rodina, pro kterou se dokážou bez okolků obětovat. Stejně jako strašák Sulley. I když na první pohled působí nepřístupně a chladně, pod drsnou skořápkou se skrývá laskavý dobrák, který pro bezpečí své svěřenkyně Boo udělá cokoliv. A i když se zdá, že je s ním nuda, zdání klame. Dokáže být velmi společenský a vtipný.

Ella je jako Vodnář – Zakletá Ella

Výjimečně bystrá s dlouhými vlasy a hedvábnou pletí. Taková je Ella z Frellu, která se musela narodit ve znamení Vodnáře. Ella bojuje nejen za práva elfů, lidožroutských zlobrů nebo přátelských obrů, ale i za svou vlastní svobodu – svobodnou vůli rozhodnout se podle sebe a zbavit se „daru“ poslušnosti. I když je opatrná a chvílemi odtažitá, spřátelí se na své cestě s elfem Slannenem a společně dokážou získat to, co si vytyčili.

Vodník Bubla je jako Ryba – Strašidla

I když mohou být vodníci i zákeřní a pomstychtiví, vodník Bubla z pohádky Strašidla takový rozhodně není. Je charakteristickou kreativní Rybou s nepřekonatelnou intuicí a citlivou duší. Toto vodní znamení k němu sedí dokonale. Jako Ryby potřebuje svůj klid a teritorium, rád pomůže, když si někdo neví rady, a důležité jsou pro něho upřímné vztahy. Sám ale ví, že cestou za svým ideálem dobra se může dostat do nepříjemných situací.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.