Humor romantické komedii Prezidentka dodávají Veronika Khek Kubařová a Juraj Loj

UP-Spot Prima+ Prezidentka

Zatímco romantická linka se v komedii Prezidentka točí okolo hlavních rolí ztvárněných Aňou Geislerovou a Ondřejem Vetchým, o nezbytnou porci humoru se postarali Veronika Khek Kubařová a Juraj Loj. Ti si v novém českém filmu zahráli tajemníky ústřední hrdinky. Diváky pobaví v televizní premiéře ve čtvrtek 6. dubna ve 20:15 na Primě.

Pro oba herce se jedná o poměrně netypické postavy. Třeba Veronika Khek Kubařová byla doposavad viděna spíše v rolích, kde ona sama byla romantickou hrdinkou, zatímco zde je spíše šedou myškou. „Pár lidí na place mi řeklo, že mě nepoznalo, to jsem měla radost! Je to pro mě trošku netypická poloha - mladá holka, která vlastně veškerý svůj volný čas zasvěcuje paní prezidentce. Jsme taková komická dvojka s Jurajem Lojem a navzájem se špičkujeme,“ radovala se z nové herecké polohy Veronika na začátku natáčení.

Pro Veroniku i Juraje Loje, známého třeba z filmu Šarlatán, se jednalo o první setkání, přesto si báječně padli do noty. „Verču jsem znal z jiných projektů, které jsem viděl jako divák, a na spolupráci jsem se hodně těšil. Máme spoustu společných známých ze Slovenska, kteří mi o ní říkali, že je úžasný člověk a pozitivní osoba. To se mi naprosto potvrdilo. Z hereckého hlediska hlavně vybalancovat vtipnost a uvěřitelnost, protože já s Veronikou reprezentujeme ve filmu komickou linku. Takže to bylo o neustálém hledání, co ještě uvěřitelné je, a co už není,“ myslí si slovenský fešák Loj.

Romantický příběh neřeší politiku

Jejich souhra prý byla perfektní, což si nemůže vynachválit také producentka filmu Šárka Cimbalová. „Těšilo mě poznávat komediální talent Juraje Loje, jiskřivou osobnost Veroniky Khek Kubařové i objevovat další talenty,“ oceňuje Cimbalová. Představitelé obou tajemníků věří, že romantická komedie, v níž prim hrají Geislerová s Vetchým, diváky osloví celkovou myšlenkou! „A laskavou formou romantické komedie, pomocí níž ale vysílá zprávu, že takhle by to tady jednou mohlo být,“ dodává Kubařová.

Aňa Geislerová si ráda opět zahrála s Ondřejem Vetchým

„Moje postava ví, že má zodpovědnost k lidem, k funkci, k zemi, nechce to nijak šidit, i na úkor sebe. Což je pak samozřejmě problém,“ říká Aňa Geislerová o své postavě a nezastírá, že si ve filmu opět ráda zahrála po boku Ondřeje Vetchého. „Spolupráce s Ondrou je vždycky báječná. Je to specifický člověk, ale skvělý partner, se kterým se hodně nasmějeme. Umí takovým svým zvláštním způsobem povzbuzovat, je mi s ním prostě dobře,“ popsala Geislerová.

Nápad na romantickou komedii Prezidentka vznikl podle režiséra už v roce 2016, když dotočil snímek Pohádky pro Emu. „Přišlo mi to jako zajímavé a neotřelé téma. Za několik měsíců nato byla zvolena slovenskou prezidentkou paní Čaputová. Projekt jsme pak několik let vyvíjeli v Marlene Film Production, než jsme se do toho pustili,“ vysvětlil Havlík. „Můj scenáristický záměr byl apolitický. Chtěl jsem natočit romantický film,“ dodal. O představitelce hlavní role prezidentky nepochyboval. „Aňa je buldok, má neuvěřitelnou vůli a je velmi přímá, otevřená, schopná prosazovat svoje názory. Mě její vlastnosti baví. Kolikrát se spolu neshodneme a je super, že si ty věci umí odargumentovat. Její filmová prezidentka je stejná,“ dodal Havlík.

Snímek Prezidentka byl uveden do kin 23. června 2022 distribuční společností Bioscop a v televizní premiéře ho uvidí diváci Primy 6. dubna 2023 nebo už nyní na prima+.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.