Festival filmů o přírodě přijíždí do Prahy

Pět festivalových dní, 81 filmů z celého světa a řada besed a přednášek čeká na návštěvníky festivalu Ekotopfilm 15.-19. října v pražském Hotelu Olšanka. Vstup na veškerý program festivalu je zdarma.

Jedná se o nejstarší mezinárodní festival dokumentárních filmů o životním prostředí a udržitelném rozvoji na světě. Jeho první ročník se uskutečnil ještě v bývalém Československu v roce 1974 a od té doby se odehrává na Slovensku, kde letos na jaře úspěšně proběhl už po 43. V Česku se letos koná poprvé.

Návštěvníci se můžou těšit na vybrané české i mezinárodní filmy, které ukáží krásu a bohatost přírody, představí nejnovější technologie a vědecké objevy, upozorní na závažné problémy lokálního i globálního rozsahu a vypráví i příběhy se šťastným koncem.

Festival ovšem není pouze o filmech a nabízí i bohatý doprovodný program v podobě besed a přednášek. Do Prahy přijede řada zahraničních tvůrců, s kterými si o zajímavých tématech můžou diváci po promítání filmu osobně popovídat. Vystoupí i ekonom Tomáš Sedláček, který se s návštěvníky zamyslí nad budoucností naší Země a bývalý prezident Microsoft Europe a kouč úspěšných lídrů společností po celém světě Jan Mühlfeit poradí, jak správně podpořit dětský potenciál. Celý program festivalu najdete na www.ekotopfilm.cz

Nudit se nebudou ani ti mladší. Cílem festivalu je vzbudit zájem o témata udržitelného rozvoje u mladé generace a nedílnou součástí festivalu je proto i Junior festival pro děti a mládež.

Přijďte se podívat a přivítat Ekotopfilm poprvé v Česku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.