Celebrity

27. listopadu 2022 06:30

Zuzana Schneidewind

Jan Hájek prozradil zákulisí děsivé scény. Při pádu z balkonu ho zaskočila figurína

Černé vdovy (3) - Boj o špinavé peníze

Jan Hájek (44) ztvárnil ve známé černé komedii postavu ukázkového gaunera. Coby seriálovému Sagimu, spolumajiteli spediční firmy, která po vraždě manželů spadla do klína třem vdovám, mu špinavé peníze a podvody nejsou cizí. Není divu, že jednoho večera záhadně vypadne z balkonu.

Cigareta, šok, pád z balkonu a konec. To je postava Sagiho v podání Jana Hájka už po třech dílech oblíbeného seriálu. Nebyl sám, kdo bažil po tašce s miliony špinavých peněz. Herec však tuto zásadní scénu netočil.

Sebevražda, jak pád policie bude vyšetřovat, se natáčela s figurínou. Kaskadérských kousků byl tak herec ušetřen. „Točilo se to s figurínou a já na to koukal s Bolkem Polívkou se značným odstupem. Sestříhalo se to tak, že to ani není poznat. Dokonce se povedlo i to, že Sagimu, tedy figuríně, po pádu spadla bota. Prý když někdo vyskočí, zují se mu boty. To tělo se nějak uvolní a ony zkrátka spadnou,“ vysvětluje Jan Hájek a prozrazuje, že se dramatický pád natáčel hned na několik záběrů.

To, že režisér Radek Bajgar obsadil Jana Hájka do role grázla, herce nijak zvlášť nepřekvapilo. „Mám je na triku docela často, takže je to pro mě běžná věc, ale bylo to fajn,“ pochvaluje si naopak. Pár scén natáčel i s nejmladší herečkou na place, malou Klaudií Černou, seriálovou dcerou Jany Plodkové (41), a překvapilo ho, jak je výborná. „Ona je fakt profík a zíral jsem, jak to dítě je schopné zahrát ty správné emoce na lusknutí prstu,“ žasl.

Dokonce mu běhal až mráz po zádech, když musel natáčet, jak malou Lízu zastrašuje a vydírá. „Natáčeli jsme scénu, kdy jsem s malou v pokoji a já ji tam začnu vydírat. Říkal jsem si při tom, že tohle bych nechtěl zažít, aby někdo přišel za mým dítětem. Nevím, jak bych reagoval,“ přiznal herec s vážnou tváří.

Se seriálem Černé vdovy, který můžete sledovat v pondělí večer na Primě, se rozloučil také několika ranami od kamaráda. Pořádnou nakládačku dostal od kolegy Filipa Blažka (49). „Je to čistá choreografie. Před začátkem natáčení jsme si řekli, co budeme dělat – a je to. Nikdo nepřijde k újmě. I když teď nevím, zda moje noha byla bolavá v rámci děje nebo se mi opravdu něco stalo a režisér to jen do natáčení zapojil,“ zavzpomínal ještě Hájek, kterému se prý tenkrát na place lehce posmíval Bolek Polívka (73), když se tázal, kdo ho učil na škole, že neumí ani kulhat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.