Celebrity

24. října 2023 17:10

Vanesa Havlíková

Josef Maršálek miluje pečení i zvířata. Naše morčata létají první třídou po světě, tvrdí

Josef Maršálek v 7 pádech Honzy Dědka

Populární český cukrář Josef Maršálek (41) patří ke špičkám svého oboru. Zkušenosti sbíral převážně v zahraničí, přičemž jeho sladkosti ochutnala například královská rodina a další hollywoodské hvězdy. V talkshow u Honzy Dědka nyní prozradil, jaké to je péct pro světové osobnosti, co dostal od miliardáře Al-Fayeda a proč má doma na dvě stovky zvířat.

Rodiče z něj chtěli mít učitele, on se ale vždy toužil stát cukrářem. Jeho sen se mu splnil a zkušenosti v této profesi sbíral po celém světě. Proslavil se dorty zdobenými 24karátovým zlatem a jeho výtvory ochutnala britská královská rodina i tehdejší majitel luxusního obchodního domu Harrods Mohamed Al-Fayed.

Čtěte také: Josef Maršálek pekl vdolky pro anglickou královnu. Odešel kvůli potupě s jejími psy

„Pro pana Al-Fayeda jsme pekli několik dortů. Zažil jsem ho osobně. Každý rok v lednu slavil narozeniny, ale nikdo nevěděl kolikáté. Svůj věk tajil, zjistilo se to až letos, když zemřel. Vždy když měl narozeninovou oslavu, byla to velká akce pro asi 600 hostů. Jednou jsme mu upekli budovu obchodního domu, to nečekal a začal plakat. Dostal jsem od něho voucher na 1 000 liber, které jsem mohl utratit v jeho obchodním domě,“ zavzpomínal Maršálek na jednu z osobností, pro kterou pekl.

Maršálek pekl pro královnu i miliardáře

„Tchán“ princezny Diany ale nebyl jediný, kdo si pochutnával na jeho dortech. Pekl pro královskou rodinu, Lady Gaga, Karla Lagerfelda, Eltona Johna nebo Michaela Jacksona. „Pro tyhle lidi se cukraří úplně normálně jako pro všechny ostatní. Tam není rozdíl. Práci musíte odvést na sto procent. A všiml jsem si, i když u nás se to moc nevyskytuje, že čím je člověk úspěšnější, tím je skromnější,“ řekl známý cukrář.

Kromě Josefa Maršálka se v talkshow představila také herečka Martha Issová.

Dnes je natrvalo usazený v Česku, žije s přítelem Petrem a dvěma stovkami zvířat. „Přítel je učitel na Jihočeské univerzitě, vyučuje Chov drobných zvířat. Má velký úspěch s morčaty, ta posílají letecky první třídou po světě. Je to takový svět ve světě,“ prozradil na přítele Maršálek s tím, že partnerova práce se velmi propisuje i do chodu jejich domácnosti.

Domácnost plná zvířat

„Myslím si, že doma máme mezi 120 až 150 morčaty. To je takový střízlivý odhad. Ještě máme čtyři africké želvy, kterým je asi 8 nebo 9 let, dnes mají kolem 10 kilo, všechno jsou to kluci: Leonardo, Michelangelo, Donatello, Rafaelo… Pak máme pětisetlitrové akvárium, tam jsou amazonští terčovci. A o prázdninách jsme měli moc myší a ptáků na zahradě, tak jsme si řekli, že potřebujeme kočky,“ překvapil cukrář v 7 pádech Honzy Dědka.

Mohlo by vás zajímat: Jaká bude letošní zima? Sledujte vaši kočku, ta už odpověď zná

„A my potřebujeme hezké kočky, aby nám zapadly do krajinného rázu. Normálně by lidi zajeli do vedlejší vesnice, tak my jsme jeli 150 kilometrů někam ke Karlovým Varům, vzali jsme si koťátka, kluka a holku, a zase jeli 150 kilometrů zpátky. Doma pro ně bylo už připravené 3 + 1 s koupelnou. V tom je Petr geniální, dává zvířatům neskutečnou péči. V příštím životě chci být zvíře u Petra,“ přeje si Maršálek. Celý rozhovor sledujte v úterý od 21:35 v talkshow 7 pádů Honzy Dědka na Primě.

Dalším hostem 7 pádů byla herečka Martha Issová:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.