Karel Gott se chtěl ženit ve Vegas jako Elvis. Později ale Ivaně místo svatby vyčetl

Léta letoucí nedokázala žádná žena Karla Gotta dostat k oltáři. Když proto v lednu roku 2008 vyšlo najevo, že se tehdy osmašedesátiletý zpěvák tajně oženil ve Spojených státech s o 37 let mladší Ivanou Macháčkovou, byl to pro mnohé šok. Jak svatba v Las Vegas před 16 lety proběhla, kdo měl problémy se vzhledem prstenu a proč Karel po letech Ivaně veselku vyčítal?

Byť šlo tehdy o svatbu odehrávající se pouhé dva dny po Karlově žádosti o ruku – a tedy vskutku v duchu Las Vegas – nešlo o zkratkovité rozhodnutí, ale o dopředu promyšlený krok. Jak Karel Gott popsal ve své poslední knize Má cesta za štěstím, místo svatby naplánoval dopředu s dobrým kamarádem Markem Lehečkou.

O svatbě dopředu vědělo jen pár lidí

„Po delší diskuzi jsme došli k řešení: Tam, kde se ženil Elvis. Las Vegas!“ píše Gott v knize a dodává, že jednou z mála lidí, kteří se na tajných přípravách podíleli, byla i Ivanina matka Blanka, jež měla svou jedinou dceru po osmiletém vztahu Mistrovi odvést k oltáři. Po odletu do USA pak přesně 5. ledna 2005 Karel Gott po cestě z večeře poprvé a naposledy v životě poklekl, aby svou drahou polovičku požádal o ruku.

„Všechno na mě dolehlo. A napadlo mě, že nastal ten pravý okamžik. Využil jsem chvíle, kdy nás ostatní předběhli, a my s mojí ,skoroženou‘ loudavě došli až před monumentální, nádherně osvícenou fontánu u hotelu Bellagio,“ vzpomínal Gott na moment, kdy se rozhodl dát své přítelkyni zásnubní prsten. Ta sice řekla „ano“, vzápětí se ale začala obávat, jak chce její nastávající celou svatbu za dva dny zorganizovat.

Snoubenci se hádali o prstýncích

Ve Vegas je ovšem možné všechno a Karel měl navíc leccos už dopředu připraveno. Jediný zádrhel tak dle jeho pamětí nastal při výběru snubních prstýnků. „Padla mi do oka dvojice prstenů – menší, krásný, posetý malými třpytivými brilianty pro nevěsty, a větší, čistě hladký pro ženichy. Jenže můj vkus narazil na její,“ napsal mnohonásobný zlatý slavík o chvíli, kdy nastávající manželka jím navrhovaný šperk odmítla jako příliš opulentní a přeplácaný.

Nakonec si Ivana dle Gotta po drobné výměně názorů zvolila vkusnější a elegantnější kousek, který symbolizoval i jejich společné šťastné číslo: „Svatební prsten chtěla z bílého zlata a hladký, jednoduchý. To jsem ovšem nemínil dopustit. Nakonec tedy souhlasila s prstenem se sedmi drobnými briliantíky pro štěstí, ale jen proto, že naše šťastné číslo je přece sedmička.“

Vše málem zrušila nemoc malé Charlotte

V době, kdy se Karel Gott a Ivana Macháčková brali, už spolu měli dceru Charlotte Ellu a Ivana byla ve čtvrtém měsíci těhotenství s jejich druhou dcerkou Nelly Sofií, která se narodila v květnu 2008. Den před svatbou, kdy se Karel symbolicky loučil se svobodou, však měla jeho nastávající Ivana jiné starosti – malá Charlotte, která do USA zamířila s nimi a měla být téměř jediným svědkem sňatku, onemocněla.

„Absolvovali jsme vyčerpávající osmnáctihodinovou cestu přes Atlantik i přes celé Spojené státy, abychom to tady, uprostřed nevadské pouště, ve městě, které nikdy nespí, u šálku kávy odpískali? Teď, když jsem konečně rozhodnutý?“ přiznal jisté pochyby před svatbou Gott s tím, že veselku daleko od domova zvolil i proto, aby mu přátelé či kolegové nevyčítali, koho měl a neměl pozvat. Charlotte však vysoké horečky začala zvládat a na obřad, při němž hrála píseň Can't Help Falling In Love od Elvise Presleyho, nakonec došlo.

Výčitky kvůli místu svatby, nebo typický Gottův humor?

K místu konání svatby se Mistr překvapivě vrátil v dokumentu Karel, který měl premiéru až více než rok po jeho smrti. Ve scéně krátce před koncem celého snímku jdou spolu manželé Gottovi do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Doubicích na Děčínsku, kde měli chatu.

Zde si sednou do lavice a Gott se táže: „Tak co tomu říkáš?“ „Já miluju kostely,“ odvětí mu Ivana, načež zpěvák důrazně prohlásí: „Tady jsme to měli mít! Tady jsme to měli mít! A ty pořád Las Vegas…“ Následně se však oba začnou společně smát a Ivana dodává: „Jo, to jsem říkala, viď? To jsem celá já.“ Samozřejmě by taková informace na jednu stranu vyvracela vše, co o plánování svatby Gott napsal do své knihy. Na druhou stranu je ale dost dobře možné, že šlo jen o jeho osobitý humor, na který manželka nemohla zareagovat jinak než ironickou poznámkou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.