Celebrity

1. října 2022 10:40

Tomáš Durčák

Tři roky od smrti Karla Gotta: Jak manželka a dcery zvládají život bez hlavy rodiny?

Pocta Karlu Gottovi

Ač se to zdá nemožné, jsou to již tři roky od chvíle, co odešel Karel Gott (80), pěvecká legenda a „zlatý hlas z Prahy“, který dokázal uhranout posluchače u nás i v zahraničí. Co tyto tři roky znamenaly pro jeho nejbližší?

Poslední rok Gottova života byl pro jeho nejbližší nepochybně náročný. Zdravotní komplikace se prohlubovaly, a zatímco Karel chtěl co nejdéle zpívat, Ivana (46) na něj musela dohlížet a krotit jej, aby se nepřetěžoval. Mistr se zároveň snažil co nejvíce času trávit se svými dvěma dcerami Charlottou Ellou (16) a Nelly Sofií (14), které si jej nemohly užít zdaleka tolik jako jeho dvě starší dcery Lucie Kovaříková (35) a Dominika Gottová (49).

Zřejmě i proto pouhých pár měsíců před svou smrtí nazpíval s Charlottou duet Srdce nehasnou, v němž se jí se svým trápením vyznal. „A teď už cítím, jak sprintuje čas, ještě než usnu, chci slyšet tvůj hlas. Ať zůstane věčných i těch pár chvil, když zpívalas ze všech svých sil,“ stojí v textu písně, která zaznamenala obrovský úspěch.

Autoři textu Richard Krajčo (45) a Petr Harazin však do textu zakomponovali i Karlovu naději, že se s ním jeho nejbližší včetně Charlotty opět setkají. „Kořínek tvůj je tuhý jak kmen, stromy dorostou, nezapomeň. V korunách sice vedou tisíce tras, na konci každé sejdem se zas. Vždyť víš, srdce nehasnou,“ pokračuje text písně, která je pro Charlottu jistě nádhernou vzpomínkou na tatínka.

Poslední Karlova přání a odchod do ústraní

Pro manželku Ivanu a její dvě dcery byly úmrtí i následný pohřeb Karla Gotta spojené s obrovským mediálním zájmem a velkým psychickým vypětím. Ty navíc jen tak nepolevily, protože na vdovu po Gottovi zůstaly ještě dva důležité úkoly – dokončit dle jeho přání vydání autobiografie Má cesta za štěstím a dokumentu Karel.

Obojí se jí nakonec v letech 2020 a 2021 podařilo, načež se poměrně výrazně stáhla z veřejného života. Jednak proto, aby se mohla věnovat výchově dcer, na kterou nyní zbyla sama. A jednak proto, aby si odpočinula od světel reflektorů, fotoaparátů a kamer, před nimiž po boku Karla strávila 11 let.

Dvě nejmladší dcery jdou v Gottových uměleckých stopách

Její dvě dcery by tatínkovi nepochybně dodnes dělaly radost. Nejenže obě rostou jako z vody a do krásy, ale zároveň je nadevše jasné, že po něm zdědily umělecký talent. Zatímco starší Charlotte Ella neskončila jen u zmíněného duetu, ale dál se věnuje zpěvu, její o dva roky mladší sestra Nelly Sofie se pro změnu věnuje tanci.

„Charlotte je povahou asi trochu víc po mně. A podobou po mojí mamince Marii. Je velmi senzitivní a empatická vůči svému okolí. Sedí mi na klíně a probíráme spolu nejen muziku, ale občas vedeme i hlubší filozofické debaty. Mnohdy o věcech mezi nebem a zemí,“ popsal Karel Gott povahu dcery ve své autobiografii.

O mladší Nelly pak napsal: „Nellinka je pozorná, ohleduplná, s pečovatelskými sklony po své mamince. Každou chvíli přiběhne, jestli něco nepotřebuji. Je na ní vidět, jak ji pomáhání druhým těší. Je nesmírně pořádkumilovná, zodpovědná a cílevědomě dotahuje všechno do zdárného konce. Jen tak někoho si ale k tělu nepustí.“

Dvě starší Gottovy dcery mají s Ivanou rozdílný vztah

Zatímco druhá nejstarší dcera Karla Gotta Lucie Kovaříková, kterou měl s Ivetou Kolářovou, si dle všeho rozumí nejen s Ivanou, ale i se svými dvěma mladšími sestrami, nejstarší Dominika dělá již od smrti otce v rodinných vztazích poměrně dusno.

Krátce po úmrtí Karla Gotta se po rozvodu s psychicky nemocným manželem Timem Tolkkim (56) vrátila z Finska zpět do České republiky a pokusila se zde začít žít nový život. Letos na jaře se pak pustila do snahy napadnout vypořádané dědictví svého otce, od něhož dostala ještě za jeho života stejně jako sestra Lucie šest milionů korun.  O pár měsíců později pak přiznala, že být potomkem Karla Gotta pro ni bylo obrovským břemenem, z něhož si dodnes nese psychické problémy.

Krátce před třetím výročím úmrtí svého otce se však Dominika rozhodla pro radikální změnu. Boj o majetek po otci vzdala a místo dalších snah nyní chce pravý opak – anonymitu a klid od konstantní pozornosti. „Chci mít od všech pokoj stejně jako moje sestra Lucie. Chci žít jako ona a nechci, aby mě lidé oslovovali na ulici,“ svěřila se Dominika, která se vrátila zpět do Finska, ale pravidelně jezdí do Česka, pro eXtra.cz.

Lucie Kovaříková se loni v listopadu podruhé vdala po zhruba ročním vztahu s partnerem Lukášem. Z prvního manželství s kuchařem Janem Kovaříkem, které trvalo 12 let, má dva syny – Vojtu a Honzu. A jak o ní správně poznamenala starší sestra Dominika, žije zcela v ústraní mimo pozornost médií, pro které se vyjadřuje jen ve výjimečných případech – například když Blesku po rozvodu o svém novém partnerovi stroze řekla: „S Lukášem to beru vážně.“ A poklidný vztah má i s vdovou po Karlu Gottovi. „S Ivanou skvěle vycházíme, voláme si a víme o všem, co děláme,“ prohlásila Lucie loni v říjnu na premiéře dokumentu Karel pro Blesk.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.