Celebrity

15. prosince 2020 15:34

beccy@seznam.cz

Slavná jména, která ale nejsou pravá. Tipli byste si, kdo je například Ludmila Babková nebo Jiří Samec?

Slavní a jejich původní jména. Většinu z nich byste pod pravým jménem opravdu nehádali. Důvodem vytváření pseudonymů bývá nejčastěji snaha prorazit a jejich původní jméno je obyčejné. Někdy za tím ale stojí rodiče, jindy spolužáci. Kdo udělal dobře a kdo mohl zůstat tím, kým byl?

Začneme těmi světovými jmény. Je asi jasné, že se nikomu nenarodila holčička se jménem Lady Gaga. Původní jméno kontroverzní zpěvačky z New Yorku je Stefani Germanotta.

Zpěvák z roku 1972

Umělec Elton John je známý svým otevřeným postojem k homosexualitě, s o 15 let mladším partnerem si pořídili dvě děti, které odnosila náhradní matka, bojuje proti AIDS a utrácí statisíce dolarů za květiny. Co ale mnoho lidí neví je, že Elton John existuje od roku 1972, do té doby byl Reginald Kenneth Dwight.

Cherilyn neboli...

Cherilyn Sarkisian, že vám to nic neříká? Přitom má tato dáma za sebou více než 50letou kariéru jako zpěvačka, tanečnice a nepohrdla ani filmovými rolemi jako Čarodějky z Eastwicku nebo Varieté. Už víte? Jedná se o nestárnoucí Cher.

Ve stínu slavné rodiny

Charismatický herec Nicolas Cage si změnil jméno z důvodu, který je obdivuhodný. Nechtěl být protekční dítě. Jeho strýc je totiž velmi slavný režisér Francis Ford Coppola, otec pak profesor literatury August Floyd Coppola. Nicolas se tak jmenuje Nicholas Kim Coppola a talent mají v rodině, jeho sestřenice je též slavná režisérka Sofia Coppola.

Anastassakis a Mapother

Ikona, podle které si ženy měnily účesy, a dlouholetá manželka Brada Pitta Jennifer Aniston se vlastním jménem Jennifer Anastassakis.

Herec a producent s irsko-německými kořeny Tom Cruise také nepoužívá své pravé jméno. Hvězda Top Gunu a člen scientologické církve se narodil jako Thomas Mapother IV.

Sir Hewson, který nemůže používat titul

Kdo je zpěvák Paul Hewson? Poradíme vám. Dlouho žil s českou topmodelkou Evou Herzigovou a královna Alžběta II. ho povýšila do rytířského stavu. Není však občanem Británie, a tak titul sir užívat nesmí. Ano, frontman kapely U2 přijal své umělecké jméno Bono díky spolužákovi, který ho tak přezdíval na střední škole.

Pokřtěna filmovým studiem

Asi nejznámější je změna jména ikony a sexbomby Marilyn Monroe. Norma Jeane Baker Mortenson chtěla prorazit jako herečka, a tak ji bez otázek v roce 1946 přejmenovalo studio 20th Century Fox. Na slavnou Marilyn se váže změna jména zpěváka Briana Hugh Warnera, pod kterým se skrývá Marilyn Manson. Ten si pseudonym vytvořil právě ze jména slavné herečky, kterou obdivoval, a nepochopitelně zločince a vraha Charlese Mansona. Ten byl však paradoxně rodným příjmením Maddox.

Pytlíka přejmenovala maminka

I v českém rybníčku se najdou skvosty. Asi nejvtipnější je Vojtěch Pytlík. Umělce, který vyniká v několika profesích, znáte jako Vojtu Dyka. Příjmení mu změnila jeho matka, aby se mu ve škole nesmáli. Dodnes tak používá matčino rodné příjmení. Těžko říct, jestli se teď Vojtovi zase nesmějí v anglicky mluvících zemích

Zaňáková i Babková

Že je Lucie Bílá svým pravým jménem Hana Zaňáková, asi není novinka. Zajímavé ale je, že si změnu jména nezvolila sama, ale nařídil jí to producent a muzikant Petr Hannig.

Slavná herečka Lída Baarová, jejímž prokletím se stal vztah s říšským ministrem propagandy Josephem Goebbelsem, se původně jmenovala Ludmila Babková. Příjmení Baarová si vzala po rodinném příteli, kterého obdivovala, spisovateli Jindřichu Šimon Baarovi.

Příliš dlouhé, špatně vyslovitelné

Hezké umělecké jméno zvolila Anna K., která ho vytvořila ze svého dlouhého Lucianna Krecarová. Michal David se přejmenoval z Vladimíra Štancla, protože zahraničnímu publiku se špatně vyslovovalo. Jiří Štěpnička se zase původně jmenoval Jiří Samec. Jiří Sovák, původně Jiří Schmitzer, si změnil jméno během německé okupace, právě na české Sovák. Jeho syn, též Jiří, si nechal původní Schmitzer.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.