Make-up v pokročilém věku: 3 vizážistky líčí svoje maminky, babičky a tetičky

Namalovat krásnou a mladou ženu není žádné umění, toho se drží tři vizážistky, které se rozhodly ukázat sílu make-upu na starších ženách. Proměny jsou to dokonalé!

Mohlo by se zdát, že make-up je povrchní věc, ale make-up je silný nástroj k tomu, jak se proměnit. Jak být pokaždé jiné, pro některé může znamenat osvobození, nové role, do kterých se mohou nastylizovat. Jiné líčení využívají k tomu, aby se omladily a cítily lépe. Sílu proměny ukazují tyto tři vizážistky, které se rozhodly neukazovat mladé ženy, ale ženy v pokročilém věku. Tam totiž pravidla make-upu fungují trochu jinak.

Podívejte se na inspirativní proměny žen, které byly krásné bez make-upu, ale i s make-upem.

Proměny maminek, babiček a tetiček

Vizážistka z Kanady, Wayne Krisna Gonzaga-Miketon, se na sociálních sítích podělila o proměnu svojí maminky. Ačkoliv líčí všechny ženy, mezi jejími klientkami najdete i starší ženy. Wayne má pro make-up cit.

Callista Lorian Thomas, další vizážistka, má cit pro barvy a dokáže klientce vykouzlit výrazné oči bez toho, aby používala tvrdé líčení. Někdy stačí jen šedá tužka na oči nebo hnědý stín do koutků očí, který je dokáže zvětšit.

Tetička vizážistky Julie Stronach díky make-upu omládla minimálně o patnáct let. Všimněte si jasného pravidla v líčení očí. Do vnitřních koutků očí aplikovala světlý stín, aby oči zvětšil. V tomto případě je důležité dát si pozor na stín s vysokým perleťovým pigmentem, který dokáže oční okolí postaršit díky tomu, že se vpíjí do vrásek, nebo může vypadat příliš lacině. Do vnějších koutků je aplikován tmavší stín, který napomůže rozšíření očí.

Julia Stronach se profesně vyřádila i na své babičce.

Jakou sílu má make-up v tom nejjednoduším podání, můžete vidět na její mamince. Maminka celý život odmítá nosit make-up, ale když se viděla v zrcadle, celá se rozzářila.

Někdy stačí trochu barevného lesku a jemné linky s řasenkou a před vámi se pak objeví úplně nová žena.

Celkové proměny dokážou divy

Jak pracuje s krásou starších žen ruský stylista Alexandr Rogov, jenž se už více jak deset let zabývá proměnami obyčejných žen, můžete vidět v dalším článku. Ruskému stylistovi jde hlavně o vizuální stránku, ta se ale jasně propojuje s duší klientky. Vzhled musí souznit s jejím charakterem a životním stylem.

Stylista z Ruska vytváří proměny všech žen. Takto se popral s transformací padesátiletých žen.

„Snažím se na ženách objevit stránku, o které ještě možná ani samy netuší. Nejsem jen stylista, ale také psycholog. Proměna musí dobře fungovat nejen na fotkách, ale i v reálném životě žen,“ říká stylista a naráží tak na to, že některé proměny jsou sice krásné pro oko a televizní diváky, často si ale nesednou s životní praxí nositelky.

Pryč s dlouhými neupravenými vlasy

Stačí zkrátit vlasy a jemně je prosvětlit okolo linie obličeje, světlé prameny dokážou rozzářit obličej a o několik let ho omladit. Pohodlné módy se vzdávat rozhodně nemusíte, stačí obyčejné bílé tričko a mama džíny ozvláštnit zajímavým blejzerem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.