zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vizážistka světových hvězd Alena Klenot: Tajemství věčného mládí není v krémech ani v botoxu

Anna Kopečková , Vydáno: 20.04.2021
Alena Klenot pracovala pro celebrity, jako je Céline Dion, Shania Twain, Alanis Morissette, Lady Gaga nebo Janet Jackson. Byla na osmi olympijských hrách, kde spolupracovala s manželkou Arnolda Schwarzeneggera i komentátory věhlasných televizních stanic. Jí samotné se velmi úspěšně daří zpomalovat stárnutí a učí to i ostatní. Jaký je podle ní recept na elixír mládí?

reklama

Během své úspěšné kariéry procestovala Alena Klenot Orient, Jižní Ameriku, USA, Kanadu i Evropu a celý svůj život se zabývala procesem stárnutí a jeho oddálením. „Zdá se mi, že nejlépe umí lidé stárnout v asijských zemích. Starají se totiž nejen o tělo, ale i o duši. Například je tam důležitá meditace, což dorazilo do Evropy a Ameriky až mnohem později. Američanky se o sebe zase více starají. Ale i Češky o sebe velice dbají, sportují, jsou aktivní... Patříme mezi země, které jsou známé tím, že mají hezké a chytré ženy, což je perfektní!“ říká vizážistka o českých ženách.

To, co děláte, se odrazí i na vašem vzhledu

A jak podle ní vypadá elixír věčného mládí? „Nejde jen o to namazat se krémem nebo si nechat píchnout botox a člověk bude vypadat lépe. Je to spojené s tím, co děláte, s životním stylem,“ vysvětluje usměvavá dáma, které by jen málokdo tipnul, že překročila šedesátku, a věk je podle ní jen číslo. Za nejdůležitější považuje přístup k životu: být optimistický, nedat se ničím odradit a zklamat, snažit se stále učit novým věcem. Ačkoliv se věk nedá úplně zastavit, lze jej oddálit a stárnutí zpomalit – zdravou stravou, cvičením, pobytem venku v každém počasí, meditací či snižováním stresu, který zvláště v dnešní době v sobě mají lidé nahromaděný. „V Kanadě a Americe je nyní velkou módou starat se o zdraví mozku, který je spojen se srdcem i zažívacím ústrojím. Tyto tři oblasti jsou důležité a provázané. Pohyb je proto na prvním místě. Člověk nesmí stagnovat duševně ani fyzicky,“ tvrdí Alena Klenot, která sama každý den ujde minimálně 7–8 tisíc kroků, ať je zima, nebo prší. 

 

Je fajn nekoukat přes skla brýlí

Alena Klenot emigrovala s tehdejším manželem a tříměsíčním synem v roce 1979 nejprve do Rakouska, odkud se chtěli co nejdříve dostat do Kanady. Tam žije Alena už 35 let, ale v současné době pobývá v Londýně, kde se její manžel podílí na výstavbě továrny na baterie. Čas trávený v Evropě proto využila, aby si nechala odoperovat šedý zákal a zbavila se dioptrií. „Zrak je velice důležitý, hlavně v mém oboru, kdy musím přesně vidět detaily. I když se sama líčím, musela jsem mít zvětšovací zrcátko, abych vše podrobně viděla. Jen jsem se trošku bála, že až se uvidím opravdu ostře, zhrozím se při pohledu do zrcadla, ale to se naštěstí nestalo,“ směje se autorka Anti-aging diáře a bestselleru Jsem příliš mladá, abych zestárla. „Když si brýle člověk nasadí, je to vnímáno jako známka určitého věku. A pokud si je někdo chce vzít jako módní doplněk, aby v nich vypadal zajímavěji, klidně si je může nasadit jen s obyčejnými skly. Ale je pohodlné, když je nepotřebuje ze zdravotních důvodů,“ myslí si vizážistka.

Alena Klenot si nechala odoperovat oči na pražské Oční klinice NeoVize
Autor: poskytnuto Alenou Klenot Alena Klenot si nechala odoperovat oči na pražské Oční klinice NeoVize

„Mám několik kamarádů, kteří zákrok absolvovali, a všichni říkali, že je to fajn, když se člověk nemusí koukat pořád přes skla brýlí... Navíc myslím, že české zdravotnictví je vynikající. Jsou tu kvalifikovaní odborníci i nejnovější technika,“ vysvětluje, proč absolvovala zákrok v České republice. 

Elixír mládí není žádná alchymie

Elixír mládí není žádná alchymie. I vy můžete žít do 100 let

Jak díky make-upu vypadat výrazně mladší?

Jak díky make-upu vypadat výrazně mladší? Vědci prozradili pár triků

Reese Witherspoon (vpravo) se svou dcerou

Věčně mladá Reese Witherspoon: Nejlepší rada na pleť? Spánek a UV filtr!

 

Stárnutí podle Helen Mirren

Stárnutí podle Helen Mirren: Zemřete mladí, nebo zestárněte. Hlavně si to užijte!

reklama

Související témata: Alena Klenot , vizážistka , vrásky , stárnutí , jak omládnout , botox , operace očí , šedý zákal , elixír mládí

reklama

Přečtěte si také

reklama