zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Jak díky make-upu vypadat výrazně mladší? Vědci prozradili pár triků

Jak díky make-upu vypadat výrazně mladší?
Autor: iStock Jak díky make-upu vypadat výrazně mladší?
anna kopečková , Vydáno: 05.04.2018
Vědci se míchají už asi úplně do všeho. Teď si dali za úkol prozkoumat, jak make-up opticky omlazuje ženy. A víte co? Na něco opravdu přišli. Naučte se těžit z jejich poznatků a umažte si z obličeje klidně pár let.

reklama

Kdyby se náhle objevila superrychlá a supersnadná technika, která by vaší tváři nabídla svěží a mladistvý vzhled, zkusila byste to? Samozřejmě, že ano!

Té technice se říká kontrast a můžete namítnout, že ji Kim Kardashian a jí podobné celebrity objevily dávno před pány vědátory. Možná ano, ale nové výzkumy opravdu potvrdily, že kontrastní technika make-upu dělá tvář mladší a svěží.

K tomuto zjištění povolali vědci do akce dobrovolníky, kteří se dívali na fotky ženských obličejů ve věku 20 až 80 let, a to rovnou ze čtyř různých etnických skupin. Pozorovatelé viděli dvě verze každé fotografie, přičemž jedna byla upravena jako vysoce kontrastní a druhá měla jen nízký kontrast.

Až v 80 % případů pozorovatelé tvrdili, že osoby s vysokým kontrastem jsou mladší než osoby s nízkým kontrastem, i když šlo o dvě fotografie totožné ženy.

„Lidé různých kultur využívají kontrastu na obličeji jako znamení pro vnímání věku, přestože si to neuvědomují," říká autorka studie Aurélie Porcheron. „Výsledky také naznačují, že lidé mohou sami aktivně měnit, jak mladě chtějí vypadat tím, že změní kontrast v obličeji.”

Chcete to vyzkoušet?

Rty

Plné a svěží rty samozřejmě evokují mládí a dobu plodnosti. Potřebujete je tedy zvětšit a definovat. Vypadat plnější budou, když použijete rtěnku v co nejbližším tónu vaší skutečné barvy rtů, a to těsně nad horní hranicí a těsně pod dolní hranicí rtů. Rozetřete ji jemně prsty, aby to nevypadalo příliš uměle, a pak samotné rty uprostřed vyplňte trochou lesku nebo perleti. Rty se opticky výrazně zvětší, na to si vsaďte. Naopak, tmavé a ohraničené rty vám pusu spíše zmenší a nebudete mít ten žádoucí „baby look”, který ubírá léta. Proto si výrazné rtěnky nechte raději na večerní příležitostí, až budete potřebovat být za ženu vampa.

Oči

Začněte tím, že nanesete na horní víčko neutrální béžový tón, který vše sjednotí. Do vnějšího koutku dejte trochu tmavší stín a do vnitřního koutku naopak světlejší. Ale jen o tón! Pozor na rámování očí tužkou. Vy je potřebujete zvýraznit a zvětšit, ale zároveň se může stát, že když to jen trochu přeženete, oči vám zapadnou a zmenší se. Takže to chce trochu natrénovat. Kajalovou tužku možná nechte stranou a linku nad řasami udělejte hnědým stínem, který lehce rozmažete. Oko bude výrazné, ale ne „omalované”! Nikdy nezapomeňte na řasenku, ta dodá oku tu správnou definici a mládí. I zde ale platí všeho s mírou, a tak se nesnažte vytvořit nějaké „muší nohy”, naopak jen lehce zvýrazněte a natočte řasy. Budete je mít stejně krásné jako vaše malá dcerka.

Obočí

Pravidlo je jednoduché: tenké vytrhané a „udivené obloučky” evokují starší dámu. Mládí má husté, trochu neposlušné a neprotrhané oblouky. Pokud obočí moc nemáte, zapomeňte na to že si ho prostě domalujete hnědou tužkou. Raději skočte za odborníky a investujte do permanentní úpravy obočí, kdy vám vykouzlí ty pravé a husté „hvězdné” oblouky. Pokud si obočí přesto chcete trochu přibarvit, brunetky by měly použít tužku o jeden odstín světlejší, než je jejich přirozená barva vlasů, blondýnky nejvýše o dva odstíny tmavší a pro zrzky je nejlepší kaštanový odstín, který koresponduje s barvou jejich vlasů. Nakonec můžete obočí lehce přejet průhledným gelem na vlasy, aby hezky drželo.

Tvář

Tady se vyplatí mrknout na nějaký opravdu dobrý tutorial o contouringu, který jistě najdete na internetu. Je to trochu umění, ale když si ho osvojíte, naučíte se využívat opravdové kouzlo. V kostce se dá říci, že rozjasňovač patří na čelo (kolem třetího oka), na hřbet nosu a pod oči, nejlépe ve tvaru trojúhelníku. Tmavší make-up naopak naneste po okrajích obličeje a čela, pod lícní kosti a kolem čelistních kostí. Budete pak vypadat štíhleji a mladě. Velký pozor dejte na správné a přirozené rozetření kontur, ať nejste jak maska zebry. Pokud máte velmi ostré rysy v obličeji, buďte s konturováním opatrná, abyste jim ještě nepřidala. Trocha tmavého stínu na špičku brady a nosu je umí opticky zkrátit. Přirozený dotek růže na tvářích vám zase vrátí mladistvý náboj.

-ku- 

Mohlo by vás taky zajímat:

Nový trend NAHÁ TVÁŘ: Jak vypadat skvěle i bez make-upu

Chodit s „nahou tváří“ patří aktuálně mezi velké hity. Lavinu spustily zahraniční celebrity, které si troufají nepoužívat make-up navzdory neustálému zájmu paparazzi fotografů. 

Ovšem neznamená to přestat o tvář pečovat, ale podpořit její půvab jinak.

Čistírna

nahá tvář čištění

Pleť má dost sil postarat se o přirozený půvab sama, když jí připravíte ideální podmínky. Každý večer důkladně tvář vyčistěte, umožníte jí v průběhu spánku dýchat. Odstraníte také látky, které se v průběhu dne na pleti nastřádaly, ať už je to třeba prach z ovzduší, nebo bakterie, přenesené dotykem rukou. Jejich přítomnost působí na pleť jako útok, ta se ho snaží potlačit a na regeneraci už nemá dost sil. Projeví se to tak, že ráno působí tvář našedle a unaveně.

 

Přidejte také ranní očistu, která pro změnu z povrchu smete pot a maz, které se v noci vylučují a kradou pleti zářivost.

 

TIP: Zklidňující micelární voda Nivea, 140 Kč

nivea Foto:

 

Save

Save

6 geniálních make-up triků, jak vypadat mladší

Make-up by měl být vaším pomocníkem a ne nepřítelem. Ovšem je důležité ho umět správně používat a především umět ho přizpůsobit věku. Mladým slečnám sluší totiž úplně jiný druh líčení než ženám ve zralejším věku. A pro tuto druhou skupinu tu máme 6 geniálních triků, jak pomocí make-upu vypadat o pár let mladší.

Žlutý odstín

6 geniálních make-up triků, jak vypadat mladší žlutá

Používejte žlutý podklad místo růžového. Tento odstín totiž dokáže vymazat začervenání pleti, ke kterému velmi často dochází.

Jaké obočí vám bude slušet? Poznáte to podle tvaru vašeho obličeje

Správně upravené obočí je velice důležité, protože dodává tu správnou rovnováhu a rozměr nejen vašemu obličeji, ale i vašim očím. Vylepšením jeho přirozeného tvaru a hraním si s jeho proporcemi můžete velice jednoduše zjemnit a mírně korigovat kontury celého obličeje. Jak na to, vám v pár tipech poradí specialistka na úpravu obočí značky Benefit National Brow Artist Lucia Majtánová.

Oválný obličej

Jaké obočí vám bude slušet? ovalny

Oválný obličej je považován za ideál, po kterém touží téměř všechny ženy na světě. Pokud máte to štěstí a patříte mezi ně, žádná speciální korekce obyčejně není nutná. "Ujistěte se však, že je vaše obočí upravené, správně vyměřené (jak na to, si přečtěte ZDE) a má pro vás tu správnou šířku."


reklama

Související témata: stárnutí , omlazení , líčení , vrásky , rty , rtěnka , řasy , řasenka , contouring , jak vypadat mladší , makeup

reklama

Přečtěte si také

reklama