Lékaři jí zakázali to nejdražší. Jiřina Bohdalová musí přerušit kariéru

Herečka Jiřina Bohdalová (91) se v poslední době potýká se zdravotními problémy, a přestože už není v nemocnici, bude potřebovat čas na rekonvalescenci. Zrušila několik naplánovaných představení a odhadla dobu, na jakou bude potřeba hereckou kariéru přerušit.

I v pokročilém věku byla Jiřina Bohdalová vždy vitální a akční, což na ní obdivují diváci i kolegové. Právě kvůli nim herečka do poslední chvíle doufala, že naplánovaná představení zvládne. Na stoprocentní výkon se ale necítí. „Lékaři mi doporučili věnovat zbytek letošní sezóny důkladné rekonvalescenci,“ uvedla herečka pro deník Blesk. Rozhodnutí se tedy týká následujících týdnů až měsíců.

Chřipka a zlomený obratel

Ještě na začátku prosince byla Jiřina Bohdalová optimistická a věřila, že se zanedlouho vrátí k práci. Zpočátku měla dle své dcery Simony Stašové jen chřipku „Má klasickou chřipku, nic vážného. Ale v jejím věku stačí, když má trochu zvýšenou teplotu a je lepší, aby zůstala doma,“ svěřila se v listopadu pro pořad Showtime na CNN Prima NEWS.

Simona Stašová o divadle i Jiřině Bohdalové:

Přidaly se však i bolesti zad a lékařské vyšetření mělo ukázat, že jde o zlomený obratel. Její lékař Petr Neužil uklidňoval hereččiny příznivce alespoň tím, že nemá kardiologickou diagnózu. Uvedl to ve vysílání Pressklubu rádia Frekvence 1, kam přišel hovořit na jiné téma. Více o stavu Jiřiny Bohdalové nemohl prozradit.

Zároveň se na základě zdravotních potíží herečky a zrušeného představení v Ostravě rozjela nepříjemná kauza. Zdejší producent Petr Beránek si myslel, že ho Jiřina Bohdalová jen podvedla a nemocná není. Médiím v záchvatu emocí rozeslal rozhořčený dopis, v němž mimo jiné zveřejnil hereččin honorář.

„Nejdu ani na svou vlastní filmovou premiéru, jak je mi špatně. Mám bolesti, mám chřipku a oni to nechápou. To jako nemůžu být nemocná? Ať jde někam,“ reagovala Bohdalová z nemocnice na lživé vyjádření producenta pro eXtra.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 3. 2024

Berani, dnes by se vám mohly naskytnout příležitosti k tomu, abyste veřejnosti představili svou tvůrčí práci, kterou umíte nejlépe. Může jít o vystoupení, výstavy, veletrhy nebo festivaly – cokoli, co vyžaduje velkou pozornost veřejnosti. Budete v záři reflektorů a zastíníte téměř každého. Je pravděpodobné, že to bude velká zábava. Rozhodně by to mělo posílit vaše ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.