Celebrity

30. listopadu 2022 13:00

Tomáš Durčák

Jiřina Bohdalová skončila na kapačkách. Jako když mnou projede nůž, popsala bolest

Jedna z nejznámějších a nejzkušenějších žijících českých hereček řeší nepříjemné zdravotní komplikace. Jiřina Bohdalová (91) chytla chřipku, která ji dostala až do nemocnice na kapačky. Postupně tak ruší svá plánovaná představení a svěřila se, že bohužel má vážný problém i se zády.

Původně šlo jen o obyčejnou chřipku

Když letos v květnu Jiřina Bohdalová slavila úctyhodných 91 let, stále všechny nepřestávalo udivovat, jak hýří vitalitou a akčností. Herečka má spoustu plánů, aktivně cestuje po celé zemi a neustále vystupuje. Nyní však práci musela dát stopku a začátek letošního adventu místo toho tráví v nemocnici.

„Mému tělu je přes devadesát let, bohužel, s tím nic nenadělám. Ležím na kapačkách, pokaždé se mi krátce uleví, ale pak se to zase vrátí,“ svěřila se pro deník Blesk Jiřina Bohdalová. Ta zpočátku dle své dcery Simony Stašové měla jen chřipku. „Má klasickou chřipku, nic vážného. Ale v jejím věku stačí, když má trochu zvýšenou teplotu a je lepší, aby zůstala doma,“ svěřila se před necelým týdnem pro pořad Showtime na CNN Prima NEWS.

Simona Stašová promluvila o zdraví své maminky Jiřiny Bohdalové:

Do nemocnice zřejmě Bohdalovou dostala až záda

Nyní je však oblíbená herečka hospitalizována v pražské Nemocnici Na Homolce, jelikož ji kromě chřipky trápí i pohnutá páteř. „A do toho jsem si bolestivě hnula s páteří. Najednou jako když mnou projede nůž! Beru na to léky, zatím to ale příliš neustupuje,“ přiznala svůj aktuální nevalný zdravotní stav Jiřina Bohdalová.

Její pobyt v nemocnici netrápí jen nejbližší, ale i fanoušky, kteří se těšili na její předvánoční vystoupení. „Modlím se, aby se to už zlepšilo. Trvá to už několik dní, tak doufám, že to bude brzy,“ dodala Bohdalová, která musela naposledy zrušit své vystoupení v divadle v Lounech a odříct i účast na premiéře filmu Vánoční příběh.

Konflikt okolo zrušeného vystoupení a uniklý honorář

Menší kauza a nakonec i nehezká výměna názorů se před pár dny rovněž rozhořela okolo jejího zrušeného víkendového představení v Ostravě. Zdejší producent Petr Beránek totiž z nějakého důvodu nabyl přesvědčení, že Jiřina Bohdalová není nemocná, ale jen ho podvedla. V záchvatu emocí tak producent médiím rozeslal rozhořčený dopis, v němž mimo jiné zveřejnil hereččin honorář.

„Nejdu ani na svou vlastní filmovou premiéru, jak je mi špatně. Mám bolesti, mám chřipku a oni to nechápou. To jako nemůžu být nemocná? Ať jde někam,“ reagovala na lživý e-mail producenta z nemocnice Bohdalová pro eXtra.cz. „Prokristapána, ve svém věku nemůžu churavět jako kdokoli jiný? A ještě to dává do novin? Tomuhle světu nerozumím,“ posteskla si herečka, která kromě svého zdraví a nepříjemných bolestí musela z nemocničního lůžka řešit nepříjemné pomluvy v médiích.

Herečku by ještě do Vánoc měla mimo jiné čekat dvě divadelní představení hry Gin Game v Divadle Na Jezerce, a to 6. a 19. prosince. Zda se jich – stejně jako svých dalších pracovních aktivit naplánovaných na předvánoční období – bude schopna zúčastnit, však zatím není jisté.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.