Letošní říjen dokonale prověří naši odolnost a vnitřní sílu. Kdo nakonec zvítězí?

Letošní říjen prověří naši vnitřní sílu, odolnost i schopnost se správně rozhodnout. Přicházejí nečekané změny, kterým bude potřeba se přizpůsobit a přijmout je, otevřou se tak před námi nové možnosti. Kdo bude mít energii vydržet a pro koho to bude podle horoskopu těžký úkol a co nám všem přinese štěstí?

Od 15. září na obloze opět úřaduje kvadrát mezi planetami Saturn a Uran, který nám do životů vnáší napětí, hádky, politické spory, nepřátelství a boj proti autoritám. Proti sobě stojí dvě radikálně odlišné síly, které symbolizují konflikt mezi konzervativními a radikálními energiemi, neotřesitelnými názory, postoji, soupeřícími tábory. Tento kritický aspekt může uvolňovat diktátorské projevy, anarchii, egoismus a velikášství. Dá se počítat i s náhlými zvraty osudu.

V osobních příbězích chceme udržet daný stav tím, že klademe odpor všem změnám, novinkám a progresivním proudům ve společnosti i v politice. Můžeme se bouřit proti zavedenému řádu. Pokud ale budeme odmítat jakoukoliv změnu, může se stát, že se nám situace zcela vymkne z rukou. Měli bychom se řídit vlastním důvtipem a být přizpůsobiví k rozumným změnám, které s sebou nese doba. Tento aspekt bude hvězdnému nebi vládnout až do 23. října tohoto roku.

Pro koho je doba nejtěžší?

V říjnu se všichni budeme muset soustředit na podstatné věci, nalézt v sobě vnitřní sílu, se kterou budeme čelit změnám, se kterými jsme možná už nepočítali. Pokud je ale přijmeme, mohou se před námi otevřít nové možnosti. Říjen je však nejobtížnější pro pevná znamení, zejména pro Býka a Vodnáře, ale i Štíři a Lvi se mohou v říjnových dnech pěkně zapotit. Musejí si uvědomit, že není čas na sobectví a sobecké cíle, musejí se přizpůsobovat něčemu, co nechtějí do svých životů přijmout nebo v nich změnit.

Býci mohou volit pštrosí politiku, Vodnáři rebelovat

Býci se budou změnám bránit, Vodnáři proti nim protestovat, Lvi je budou ignorovat a Štíři proti nim bojovat, ale ani jedna z těchto jejich obranných technik nepovede k cíli – tedy ke spokojenosti a vnitřnímu klidu. Těžkosti doby každého z nich postihují v jiné životní oblasti, ale ani jednomu se úplně nevyhnou. Býci, Vodnáři, Štíři i Lvi by však neměli propadat zoufalství či beznaději, mohou se stát vítězi doby. Musejí se totiž ve větší míře než ostatní vyrovnávat s problémy, těžkostmi, překážkami a nečekanými změnami, a mohou tak udělat velký skok kupředu. Z krizových či napěťových situací nakonec pro sebe i celou společnost vytěží nejvíc ze všech. Ke konci října tlaková a bojovná atmosféra společnosti poleví. Planeta Jupiter se přesune zpět do milosrdného znamení Ryb a všem, nejenom pevným znamením, přinese uvolnění a možná i spásu.

Slovo jako zbraň

Velmi ošidným aspektem, který bude ovlivňovat naše životy, je také kvadrát mezi planetami Neptun a Mars. Ten obvykle přináší pochyby o nás samých, podrývá naše odhodlání dosáhnout cíle. Obzvláště muži (Mars symbolizuje maskulinní energii) mohou pod jeho vlivem trpět obavami z vlastní nedostatečnosti či mužnosti, nebo si naopak idealizují svoji odvahu a sílu. Je to aspekt slabochů, lží a podvodů. Chceme bojovat, ale ve skutečnosti potřebujeme zachránit, chceme být svůdci, ale budeme svedeni. Bojovná planeta Mars je v říjnu ve znamení Blíženců, které symbolizuje naši komunikaci. Je tedy pravděpodobné, že naše boje budou poznamenány ostrými slovy, těžko rozeznatelnými lžemi a všemocnou propagandou.

O co má v říjnu smysl usilovat a v čem najdete štěstí?

 • Beran – v nalezení osobní nezávislé životní cesty a potvrzení vlastní jedinečnosti.
 • Býk – v objevení duchovních hodnot a skryté životní síly.
 • Blíženci – v navázání nových přátelství, v úspěchu ve společnosti. Mohou se vám plnit vaše sny a přání.
 • Rak – v nové kariéře, nalezení životního cíle a uplatnění vlastních ambicí.
 • Lev – v objevování vyšší moudrosti – filozofie, práva i politiky. Budete objevovat nové kraje, osvojovat si nové poznatky a cestovat.
 • Panna – v porozumění „vlastnímu chtění“, vyrovnávání se s osobní touhou po moci, velkých penězích a sexu. Štěstí by vás mělo provázet i při peněžních transakcích.
 • Váhy – v partnerství, v pochopení, kde jsou vaše osobní hranice a kde začíná prostor partnera.
 • Štír – v obrovské regeneraci fyzických sil, v uzdravení duše i těla. Najdete štěstí i v obyčejných věcech života.
 • Střelec – v kreativní tvorbě, v činnostech, které budou dělat radost především vám samotným, a v plození dětí.
 • Kozoroh – v novém bydlení, v novém domově a možná i v nové rodině.
 • Vodnář – v komunikaci, v učení se nových věcí, v osvojování nových poznatků. Možná dojde i k usmíření s vašimi sourozenci nebo sousedy.
 • Ryby – ve vydělávání peněz, v pořizování movitého majetku a v objevení vlastní sebehodnoty.

Zdroj: Autorský článek a najdi se.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.