Lunární kalendář na 37. týden: Pečujte o tělo i vlasy a vyhněte se zbytečnému stresu

Měsíc v tomto týdnu prochází znamením Lva, Panny a Váhy. Jsou skvělé dny na péči o vlasy, ale rozhodně se nepouštějte do žádných hádek a sporů, zbytečně byste zatěžovali srdce i trávicí systém. Čeká nás novoluní, které bude důležité pro Panny. Co byste měli dělat, a čemu se naopak vyhnout?

12. – 13. září - Lev

Měsíc následující dny putuje znamením Lva a působí na srdce, krevní oběh a arterii. Všechno, co uděláte pozitivního pro srdce a krevní oběh, působí blahodárně. Veškeré lékařské zákroky a vše, co tyto části těla zbytečně zatěžuje, škodí více než v jiné dny. Není vhodný den ani pro očkování.

Dny Lva jsou velmi zatěžující pro naše srdce, snažte se proto, pokud je to jen trošku možné, vyhnout stresu a napětí. Pokud vás čeká nějaký velmi důležitý úkol a jste z něj nervózní, vyzkoušejte afirmace, říkejte si, jak je to vše snadné a vy to zvládáte levou zadní. Vyhněte se náročné fyzické práci a vysokohorským túrám, pokud nejste trénovaní, jen těžko byste popadali dech a z výletu byste nakonec vůbec neměli radost. To však neznamená, že byste se neměli vůbec hýbat. Vydejte se na procházku nebo na kolo, přiměřený pohyb vám udělá dobře.

Chcete-li mít bujnou hřívu, dny Lva jsou k péči o vlasy jako stvořené. Zajděte ke kadeřnici a nechte si zastřihnout konečky, vlasy zhoustnou a budou mnohem silnější a zdravější. Doma se vyhněte úklidu, nepůjde vám od ruky. Ale můžete připravit na zimu kamna a kotle. Je skvělý den pro boj s plísněmi. Věnujte svůj čas také přátelům a blízkým. Nezapomínejte ani na rodinu, udělejte si společně hezký den. Pokud vás někdo pozve na kávu nebo do kina, neodmítejte, i když to tak zpočátku nebude vypadat, můžete potkat svou spřízněnou duši.

Čtěte také: Cvičte podle horoskopu. Střelce chytne lezení, Lvy tanec a Raky jóga

14. – 15. září – Panna

Měsíc v následujících dnech putuje znamením Panny. Všechno, co v těchto dnech uděláte pro slinivku, tenké a tlusté střevo a trávení, působí velmi příznivě. Naopak vše, co tyto části těla zbytečně zatěžuje, včetně operací a lékařských zákroků, škodí více než v jiných dnech.

Ve dnech Panny můžete mít po jídle nepříjemné bolesti břicha nebo pocit plného žaludku, navzdory tomu, že jste toho tolik nesnědli. Slezina i slinivka jsou více zatíženy, snažte se proto vyhnout tučným a těžkým jídlům a zařaďte v tyto dny odlehčený jídelníček. Pamatujte, že i vaše psychické zdraví začíná ve střevech. Stále ještě můžete zajít ke kadeřnici, vyhněte se však randění a navazování nových přátelství, dny Panny tomu vůbec nepřejí. Snažte se také vyhýbat všem zbytečným hádkám a sporům.

V pátek 15. září nás čeká novoluní, které představuje ukončení starého a začátek nového. Snažte se už nadále neohlížet do minulosti, naučte se žít přítomností. Právě teď k vám proudí množství skvělých nápadů na to, jak zlepšit svůj osobní a pracovní život. Když však budete v myšlenkách zůstávat stále v minulosti, nikdy se nepohnete z místa. Novoluní v nás může tři dny před a tři dny po vyvolávat silné napětí, stýkejte se proto s lidmi, se kterými je vám dobře a často pobývejte v přírodě, má doslova kouzelnou moc.

Čtěte také: Horoskop na rok 2024 podle znamení. Blížence čekají osudové změny, Lvy láska

16. - 17. září – Váhy

Měsíc v následujících dvou dnech putuje znamením Vah, které působí na ledviny, močový měchýř a oblast kyčlí. Cokoliv pro tyto části těla uděláte pozitivního, působí dvakrát blahodárněji než v jiné dny. Vše, co je naopak zatěžuje, škodí mnohem více. Vyhněte se také operacím a lékařským zákrokům v této oblasti.

Ve dnech Vah bývá chladněji, i když venku svítí sluníčko. Velmi časté jsou záněty v oblasti ledvin a močového měchýře z prochladnutí. Držte proto tuto oblast v teple. Pokud už vás postihnou potíže, sáhněte po borůvkách, černém rybízu a výborná je také lichořeřišnice. Myslete na dostatečný pitný režim. Pokud víte, že vám to dělá potíže, postavte si sklenici s vodou nebo bylinkovým čajem na viditelné místo a kdykoliv půjdete kolem, napijte se.

Čtěte také: Dodržujete pitný režim? 10 zajímavostí, které jste možná nevěděli!

Stále ještě můžete pociťovat přecitlivělost způsobenou nejen odcházejícím novoluním, ale také dny Vah. Jsou velmi citlivé a vy budete víc než kdy jindy toužit po harmonii a rovnováze v životě. I když budete chtít vše vyřešit ideálně teď hned, nedělejte v těchto dnech žádná velká rozhodnutí, zbytečně byste pak litovali. Než abyste seděli a přemýšleli, raději se pusťte do úklidu, půjde vám skvěle od ruky.

Zdroj: Johanna Paunggerová a Thomas Poppe – Síla Měsíce

Jaký bude tento týden podle výkladu karet?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.