Makovice Terezie Tománkové: Moderátorka v sobě objevila skrytý malířský talent

Máme rádi Česko XI (8) – Terezie Tománková u tabule

Moderátorka Terezie Tománková se blýskne v oblíbené vědomostní soutěži. Zaujme nejen svým postřehem v disciplíně, jíž jindy neohroženě kraluje herec Jakub Prachař, ale oslní i mistrovským ztvárněním škubánků s mákem. Rozpoznali byste jako Tereziini spoluhráči její pojetí makovic? Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Většinou zpovídá politiky nebo čelné představitele a odborníky a věnuje se důležitým tématům jak z České republiky, tak ze světa. Terezie Tománková si v rámci natáčení zábavné show od těchto složitých záležitostí trochu odpočinula a při kreslení na skleněnou tabuli popustila uzdu své fantazii.

Její malířské umění se setká s nevídaným úspěchem. Film Matky, který údajně vznikl i díky tomu, že chtěl Jakub Prachař vidět prsa Hany Vagnerové, rozezná sympatický herec téměř okamžitě. To typické české bezmasé jídlo dá týmu červených, v němž se po Prachařově boku postaví kromě Tománkové sportovci Jakub Vadlejch a Jiří Lipták, zabrat o něco více. „Hrášková polévka,“ zkouší to nejprve kapitán.

Aby Terezie svému týmu více napověděla, zkusí to po chvilce jinak a kreslí makovice. „Pšenice? Je tam nějaká luštěnina,“ začíná se v nápadech pomalu ubírat správným směrem Jakub. „To je mák,“ pozná vzápětí v show Máme rádi Česko, kterou uvidíte v pátek od 20:15 na Primě, olympijský vítěz Jiří Lipták. „Makové buchty? Škubánky!“ rozjasní se Prachařovi a získá pro svůj tým další body.

Neskutečná bystrost Terezie Tománkové

I když poslední pojem už se jim uhodnout nepodaří, Terezie je pro Jakubovo družstvo nepostradatelná. Svůj skvělý postřeh a bleskové reakce předvede i při hře, v níž je úkolem rozluštit ze slovní šifry český zeměpisný název a následně ho umístit na slepou mapu. I v této disciplíně bude moderátorka nedělní Partie, jež má prý i v soukromí jistou profesní deformaci, zářit.

Jakub Prachař je jejím důvtipem i téměř správným umístěním obce Chropyně fascinovaný. „Skoro líznout Chropyni, to je kumšt!“ chválí Tománkovou za její výkon Prachař, který se nedávno svěřil, že zná stav pouťových atrakcí. Ona sama ale tak nadšená není. „Já se tímto omlouvám spolužákovi Jirkovi Navrátilovi, že jsem to netrefila. Fakt mě to mrzí,“ omlouvá se Terezie, která s prezidentem Milošem Zemanem zažila nejtěžší rozhovor své kariéry.

Nebyl by to známý vtipálek Prachař, aby tento její dodatek neokomentoval. „Jirko, mě taky. Mě i mrzí, že jsi tam vůbec vyrostl,“ rýpne si klasicky Jakub, po jehož boku bude kromě Tománkové soutěžit již zmiňovaný Jiří Lipták a atlet Jakub Vadlejch. Proti nim se v týmu Vojty Kotka postaví moderátorka Světlana Witowská a sportovci Lukáš Krpálek a Lukáš Rohan.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.