Prima maminka

31. března 2023 13:45

Marie Makovská

Malování na těhotenská bříška. Pro ženy má umění i jiný benefit než jen hezkou fotku

Snad každá žena si nechá na památku aspoň jednu fotku těhotenského bříška. Některé nastávající maminky chtějí mít s tímto obdobím spojenou ještě hlubší vzpomínku, a tak jdou cestou umění. Malování na tělo jim ale přináší ještě další benefity než zarámovaný snímek na zdi nebo líbivý příspěvek na sociálních sítích.

Malování na tělo je celosvětově rozšířené a v některých kulturách má i náboženský až rituální přesah. V moderních zemích je čím dál populárnější u nastávajících maminek. Břicho jako malířské plátno neslouží jen pro hezkou fotku, ale pro ženy je také jakousi oslavou krásného a pro mnohé i náročného období.

Čtěte také: Diana Kobzanová těhotenství tajila. Fotku s bříškem ukázala až po porodu

Na tělo se používají speciální zdravotně nezávadné barvy, které jdou smýt vodou. Malba tak vydrží krátce, jen po dobu, než se žena vykoupe. Proto po malování následuje focení, které může celý zážitek ještě kreativně podtrhnout třeba prostředím, v němž dílo zachytíte, nasvícením, pózováním nebo rekvizitami a doplňky.

Pocit ve chvíli, kdy na břicho působí jemné tahy štětce a zasychá na něm barva, spousta žen popisuje jako příjemný a vzrušující. Je navíc jakousi oboustrannou relaxací –⁠ pro rodičku i malíře nebo malířku. Nejvhodnější je ve třetím trimestru, kdy už je bříško krásně kulaté. Samotné malování je svým způsobem komunikací i s miminkem, jež na doteky štětcem může reagovat pohyby nebo kopáním.

Přečtěte si také: Vyzkoušejte trik, po kterém dítě prospí celou noc. Francouzky ho praktikují léta

Malování na bříško nabízí umělci na svých webech, můžete se ale inspirovat také naší galerií a zkusit to doma. Pokud vám jde o samotný zážitek a netrváte na zvěčnění v podobě fotky, můžete použít čistý štětec nebo pírko a vyzkoušet, jak na dotyk bude reagovat vaše tělo a miminko.

Podívejte se také na úžasné malování na vodě:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.