Láskyplné vyznání Marka Němce seriálové postavě. Je to debil, ale nádherný, popsal

Trenér Růžička - Malá velká liga (1)

Od září je jeho životem fotbal. Dalo by se s nadsázkou prohlásit o herci Markovi Němcovi (42), kterého nově můžete sledovat v komediálním rodinném seriálu z prostředí dětské fotbalové ligy. Když se podíváte na extra ukázku v úvodu, je jasné, že si Marek předepsané vlastnosti svého trenéra Růžičky užil. Roztomile arogantní, co říkáte?

Marek Němec se coby Honza Růžička ze dne na den ocitne bez práce a je delegován v rámci veřejně prospěšných prací na základní školu, kde trénuje malé kluky. Tohle jeho nouzové působení má ale háček. Nesnáší děti, nesnáší všechno, co se týká mládí.

Z velké ligy do malé

Člověk, který dosud nepoznal nic než fotbal a výhry, najednou po sérii velkých životních proher musí poznat i všechno to mimo fotbal – život. A tak má bezdětný chlap v počínající krizi středního věku, který nikdy nechtěl mít děti, na krku rázem několik povedených kvítek.

Marek Němec se v seriálu Malá velká liga, který můžete sledovat na streamovací službě prima+, přestaví jako velký fotbalovový srdcař. Jeho lásku k populárnímu míčovému sportu mu budete věřit. Jaký vztah k fotbalu má herec v soukromém životě? Odpovědí urostlý Marek Němec nejspíš překvapí. Přečtěte si celý rozhovor s hercem nejen o fotbale, který poskytl pro Primu v zákulisí natáčení.

Jaký vztah k fotbalu máte?

Mně opravdu fotbal nic neříká, ale říká mi něco dobrý sportovní výkon. Tím chci říct, že jsem párkrát viděl dobré sportovní výkony, takže v tomhle má ode mne fotbal respekt. Pak má ještě respekt za charitativní rozměr. Jinak tomu neholduji. Husinu nemám, a to točíme na Spartě. Ale musím říct, že to prostředí stadionu je pro mě jako divadelníka charismatické. Odkazuje na řecká kolosea. Umím si představit, že bych si to tady při zaplněných tribunách užil.

Jaká je vaše postava trenéra Růžičky?

Je to debil, zato nádhernej. Ale on se polepší. A mě baví!

Čím vás oslovila Malá velká liga?

Já bych rád upozornil na opravdu dobrý scénář, to v první řadě. Pak na velice dobrou práci režiséra Jakuba Machaly, který současně psal i scénář. Je vidět, že to je svěží režisér s velkým množstvím nápadů. Ostatně tu jsou dobří kolegové, a tak doufám a věřím, že v té stopáži 25 minut to bude zábavné. Když jsem to četl, smál jsem se nahlas a dojímal jsem se. Snad se to podaří přenést. Mělo by to být mírně na hraně snesitelnosti, ale zároveň to má velký lidský rozměr. Já plesám a ržám blahem.

Také další ukázka z nového seriálu naznačuje onen „lidský rozměr“.

A jak jste na tom s jinými sporty?

Snažím se něco dělat. Umřelo mi hodně divadelních představení, která mi držela kondičku, takže já musím pokračovat už sám. Dělám kliky, sedy lehy a tak. Mám rád kolo a vodní sporty, ale nejsem žádný vášnivý sportovec. Musím taky říct, že nemám zatím žádný sportovní návyk, abych si tím čistil duši. To dělám jinými věcmi. Ale někdy bývám tak vytočený, že se chci rozběhnout, tak se do toho pustím. Pak ale dlouho dýchám, takže to potom už znovu nedělám.

Čtěte také ja se Marek Němec ukázal v běžeckém úboru a potil krev. Podařilo se mu překonat psa?

Čím si čistíte duši?

Hudbou. A kromě té mám rád výlety a koukání do dálky. Takže kdyby tady na stadionu byl místo tribuny nějaký horizont, bylo by to pro mě lepší.

Poslechem hudby a koukáním do dálky se alespoň vyhnete úrazům ze sportu…

Je pravda, že sportovní úrazy se mi vyhýbaly. Hrával jsem basket. Pak mě ale všichni přerostli, a tak jsem toho nechal, připadalo mi nefér, jak byli všichni velcí. Žádné větší zranění nemám ani z bojových sportů, které jsem tak trochu zkoušel. Takže jediný úraz, který jsem si kdy přivodil, vznikl na motorce. A tomu neříkám sport, protože to nebyl žádný závod. Byl to prostředek, který mě osvobozoval od bytí s rodinou a mohl jsem díky němu být rychleji za holkama v Chebu. Jednou se mi to vymstilo.

Takže holky si počkaly?

Jo, čekaly, dlouho. Pak jsem dlouho čekal já.

V seriálu dále hrají: Anna Fixová, Martin Myšička, Roman Štabrňák, Sarah Haváčová, Anežka Rusevová, Vanda Chaloupková, Marek Lambora a další.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.