Michaela Kuklová o natáčení s Helenou Růžičkovou: Tekla mi krev, měla jsem modřinu

Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka (25) – Kuklová o natáčení s Růžičkovou

Slavná Helena Růžičková (†67) se se svými hereckými kolegy moc nemazala. Své o tom ví nejen její filmový syn z trilogie Slunce, seno ..., jemuž při natáčení opravdu uštědřila pár facek, ale i Michaela Kuklová (54), která to od ní také pěkně schytala. V talkshow Honzy Dědka herečka prozradila, že z natáčení s Helenou dokonce odjížděla s modřinou na bradě a z pusy jí tekla krev.

K herečce Michaele Kuklové postavy princezen neodmyslitelně patří. Diváci si ji pamatují nejen z množství televizních pohádek, ale vybaví se jim zejména jako odvážná Markýtka z filmového Z pekla štěstí nebo jako spravedlivá Jasněnka z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. V obou případech se setkala s režisérem Zdeňkem Troškou (69), a jak sama přiznává, jeho díla pro ni byla zásadní. „Nevím, kolik princezen jsem natočila. Hodně. Ale role, které mi přinesly popularitu, byly od Zdeňka. Jasněnka především,“ netají se Michaela.

Ačkoliv Troškovi do jisté míry vděčí za svůj úspěch, na natáčení s ním nemá ty nejlepší vzpomínky. „Ne že bych teď už netočila kvůli němu, ale užila jsem si s ním dost. Nemám moc veselých historek. On je zlatej, ale co si vymýšlí jako režisér…! Ohně, výbuchy,“ vyprávěla Kuklová v talkshow Honzy Dědka, kde byl jedním z hostů právě i Troška, který na sebe prozradil, že své slavné filmové počiny natočil díky krádeži.

Helena Růžičková Kuklovou nešetřila

O jeden z nezapomenutelných zážitků Kuklové se během natáčení známé pohádky postarala její kolegyně Helena Růžičková. V dané scéně ji měla jako neposlušnou Jasněnku profackovat střevíčkem. Vzhledem k síle a nátuře Růžičkové to ale Míša pěkně schytala. „Ona měla ránu. Zkoušeli jsme to asi desetkrát a pak naostro asi šestkrát. Já to celou dobu snášela, lítala mi hlava zleva doprava, Helenka mě fakt nešetřila. Když jsme to dotočili, byla jsem otřesená, prospala jsem čtyři hodiny jako zabitá. To byl pátek a Zdeněk řekl: ‚Tak jsme to natočili přes tvoje rameno na Helenku a v pondělí to budeme točit přes Helenky rameno na tebe,‘“ svěřila se Kuklová s tím, že Růžičková si rozhodně nemyslela, že by to nějak přehnala, ačkoliv Míše v autě tekla krev z pusy a měla na bradě modřinu.

Nechybělo ale mnoho a žádná pohádková princezna z Kuklové být nemusela. V talkshow Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka, kterou můžete sledovat každé letní úterý večer na Primě, totiž prozradila, že ji její rodiče chtěli provdat do Západního Německa, kam jí dali inzerát. Dopisy od zájemců pak chodily k otcově mamince, která tam žila. Ta udělala prvotní selekci a následně je přeposlala do Česka. „Dostávala jsem hodně dopisů. O sedmnáctiletou studentku z Prahy byl zájem,“ smála se Kuklová, která úspěšně porazila rakovinu a nyní září spokojeností.

I když se nakonec do Německa neprovdala, žít tam by jí nedělalo velké problémy. Německy umí, v dětství tam s rodinou čtyři roky bydlela. A zpátky do Česka se jí ze sousední země vůbec nechtělo. „Když nám řekli, že nebudou prodlužovat vízum, a pokud se nevrátíme, budeme utečenci, zamkla jsem se v pokojíčku a museli pro mě lézt oknem, protože jsem odmítala nasednout do náklaďáku, který se vracel do Prahy,“ zavzpomínala Michaela Kuklová.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.