Celebrity

5. června 2022 09:10

David Laštovka

Režisér Zdeněk Troška šokoval Lukáše Pavláska. Svou nabídkou mu splnil životní sen

Když Lukáši Pavláskovi (43) zavolal režisér Zdeněk Troška (69) s tím, že mu chce v pohádce Zakleté pírko svěřit roli vodníka, herec nevěřil svým uším. Takovou postavu totiž vždycky toužil hrát, byl ale přesvědčený o tom, že ho mine. Jak v náročné zkoušce obstál?

Ztvárněním vodníka v pohádce Zakleté pírko si Lukáš Pavlásek splnil svůj velký herecký sen. „Ani nevím, jak na mě režisér Zdeněk Troška přišel. Vodník byl pro mě odjakživa Josef Dvořák, který ho hrál vždycky skvěle. Holt se to žezlo musí předat dál. Snažil jsem se udělat všechno pro to, abych se stal jeho dobrým nástupcem a nezklamal,“ svěřil se Prima Ženám Lukáš.

Na vodnickou roli se pečlivě připravoval. „Četl jsem pohádkové knížky, díval se na své předchůdce. Věděl jsem, že vodník, kterého mám představovat, má být srandovní. Snažil jsem se být i trochu originální,“ dodal Pavlásek.

Samotné natáčení si velmi užíval. Vyrovnal se i se silně vrstveným vodnickým kostýmem, který na sobě musel mít, přestože venku v některých dnech panovala tropická vedra. „Lukáš byl naprosto úžasný. Z legrace jsem mu říkal, že je v roli vodníka tak věrohodný, že snad musel mít mezi předky obyvatele vodní říše,“ prozradil s úsměvem Zdeněk Troška.

Herečka musela překonat fobii z obojživelníků

Co však známému režisérovi přidělávalo během natáčení starosti, byla neposlušná zvířata, která do pohádky obsadil. Kromě koní, hus, žab, králíků, slepic, sov a krkavců si v ní zahráli i hadi nebo želvy.

„S nimi to byl očistec. Dělali si, co chtěli. Těžké pořízení bylo třeba s žábou, která byla strašlivě líná. Ale ani s ostatními zvířaty to nebylo o moc lepší. Když jsme s nimi točili scénu na dvorku a řeklo se akce, všichni se najednou rozprchli pryč a dvorek zůstal prázdný. Všichni, kdo jsme měli ruce a nohy, jsme je museli nahánět ze všech stran zpátky na plac, aby v tom záběru alespoň na chvilku byla. Ono se to hezky píše, ale pak to natočte,“ pokrčil rameny Zdeněk Troška.

Se zvířaty si vytrpěla své také představitelka hlavní hrdinky Aninky, herečka Anastázie Chocholatá, která musela překonat fobii z obojživelníků. „Panickou hrůzu mám ze žab, na které jsem musela sahat a ještě si je strkat do kapsy. Bylo to pro mě šílené, ale naštěstí jsem to nějak zvládla,“ svěřila se na premiéře pohádky.

Postavu začarovaného hraběte ztvárnil Marek Lambora, kterého nejvíce proslavil seriál TV Prima Slunečná. „Bylo to velmi milé, pohodové natáčení. Jsem rád, že jsem mohl být u toho,“ uvedl talentovaný herec.

V dalších rolích si zahráli například Martin Stránský, Dana Syslová, Sara Sandeva, Jitka Smutná. Václav Svoboda, Šárka Vaculíková nebo Lucie Polišenská. Pohádka měla premiéru před dvěma lety a v neděli 5. června ve 20:15 ji můžete vidět na TV Prima.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.