Herečka Ha Thanh o Velikonocích: Vietnamci by místo pomlázky pojídali vajíčka

Ha Thanh slaví pokaždé Velikonoce jinak

Někdo Velikonoce prožívá a dodržuje je se všemi tradicemi, jiní je zase přejdou, jako by se nic nedělo. U herečky Ha Thanh Špetlíkové je to různorodé. Vztah k tomuto svátku si možná ani nenašla proto, že Vietnamci si ho vykládají trochu jinak.

Každý rok je někde jinde a prožívá tento barevný svátek jinak. Ha Thanh Špetlíková, která si mimo jiné zahrála v krimiseriálu TV Prima Duch, nikdy neví, kde se zrovna octne. „Velikonoce pro mě pokaždé vychází jinak. Někdy je mám strašně tradiční, že se octnu ve společnosti, kdy jdu do kostela a barvíme vajíčka, děti jsou kolem a hrozně se to prožívá. Jindy mám zase rok, kdy si ani nevšimnu, že proběhly,“ řekla webu Prima Ženy herečka.

Svátek spočívající v pojídání vajec

Ha Thanh pochází z Vietnamu, kde se Velikonoce neslaví. Není divu, význam tohoto svátku si totiž tamní obyvatelé vykládají úplně jinak, než jaký ve skutečnosti je. „Vietnamci moc nechápou význam Velikonoc a překládají je jako vajíčkové svátky. Myslí si tedy, že hlavním cílem je pojídání vajec,“ směje se Vietnamka Ha Thanh.

To by se asi příbuzní divili, kdyby viděli, jak Ha Thanh někdo honí s pomlázkou. A že už párkrát dostala. „Dřív když jsem se ocitla někde na vesnici, dostala jsem. A někdy to i dost bolelo,“ říká herečka s tím, že má přece jenom jednu tradici, kterou se snaží sama na Velikonoce dodržovat. „Už dva roky po sobě sbírám kopřivy a dělám nádivku,“ pochlubila se Ha Thanh redakci Prima Ženy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.