zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak zeštíhlit obličej? Máme 7 tipů od odborníků

1/7: Zkontrolujte léky
štíhlá tvář léky

Existuje několik zdravotních problémů, které mohou způsobit otoky obličeje nebo přidávat tvářím na objemu. Na vině jsou především některé druhy léků. Sama se do jejich vynechávání v žádném případě nepouštějte! Máte- li však podezření, že po některém prášku otékáte v obličeji, rozhodně poproste svého lékaře o konzultaci! Mohl by vám medikaci pozměnit k lepšímu.

 

2/7: Změňte jídelníček
štíhlá tvář jídlo

To, co jíte, se může projevit nejen na bocích, ale i ve tváři! Podle Melissy Eboli, nutriční šéfkuchařky a poradkyně, se vyhněte pokrmům, které podporují záněty. Patří mezi ně sója, kukuřice, potraviny obsahující lepek, cukry, mléko nebo průmyslově zpracované polotovary. Vyměňte je za protizánětlivé potraviny jako zázvor, kurkuma, cuketa, kokos, citrony a řepa. A pozor, mezi nepřátele štíhlé tváře rozhodně patří i alkohol!

3/7: Pravidelně cvičte
štíhlá tvář cvičení

Možná si myslíte, že když si dáte do těla, vyrýsujete sice zadek, ale s obličejem to ani nehne. Omyl. Každý sice hubne ve tváři jiným tempem, ale cvičení obecně zlepšuje obrysy nejen těla, ale i tváře.

4/7: Cvičte i svou tvář
štíhlá tvář cvičení obličej

Slyšeli jste o obličejové józe? Jedná se o sérii speciálních cviků, jejichž cílem je uvolnit a také posílit svaly na obličeji a na krku. Může ji provozovat kdokoli, kdykoli, jen možná ne úplně kdekoli. Křeňte se, nafukujte tváře, zatínejte a povolujte obličejové svaly. Tím, že je posílíte, zvýšíte tvorbu kolagenu, zredukujete vrásky i druhou bradu. Můžete zkusit i cvičení Facial Magic, které učí, jak posilovat a zeštíhlit obličej za pár minut denně.

5/7: Odpočívejte
štíhlá tvář odpočinek

Není to jen klišé. Pokud se pořádně nevyspíte, je pravděpodobné, že vás zradí obličej a budete vypadat opuchle. Po třicítce se tělo nedokáže regenerovat tak rychle a výsledek nedostatku spánku se projeví na kůži. V obličeji budete zadržovat vodu a ráno vás čekají pytle pod očima a odulé tváře.

6/7: Masírujte se
štíhlá tvář masáž

„Naše tvář, stejně jako zbytek těla, hromadí lymfatickou tekutinu pod kůží, která vede k otoku," říká Cynthia. Pomocí speciální ruční masáže obličeje nebo infračervené terapie můžete dočasně dosáhnout dobrých výsledků. Oblast pod čelistí je bohatá na lymfu a pravidelná ruční masáž ji pomůže rozproudit. Velmi jednoduše, bezbolestně a rychle si tak pomůžete ke štíhlejší a vyrýsovanější tváři.

 

7/7: Pozor na invazivní zákroky
štíhlá tvář invazivní zákroky

Čím jste starší, tím je podkožní tuk ve tváři cennější. Mediální celebrity si nechávají implantovat výplně i vlastní tuk, aby vypadaly mladistvěji. Takže jestli pořád toužíte zajít za chirurgem, aby vám pomohl od tuku ve tváři, zvažte, že časem bude sám od sebe ubývat. Pokud vás ani to nepřesvědčí, vybírejte opravdu zkušeného a prověřeného lékaře! Obličej máte jen jeden!

 

-ku-

 

reklama