Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Pozor na balzám na rty! Může způsobit víc škody než užitku

Popraskané rty, kdo by to neznal, obzvlášť během zimy. V obchodech nám nabízejí tisíce výrobků, které slibují našim rtům úlevu a maximální hydrataci. Tyčinky na rty často vypadají i voní lákavě, ale mohou obsahovat zbytečné přísady, které váš problém pouze zhorší.
Vydáno: 30.11.2016
Jestli pořád natíráte a rty jsou přesto suché, možná je na čase vyměnit balzám na rty
Jestli pořád natíráte a rty jsou přesto suché, možná je na čase vyměnit balzám na rty Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co je tedy nejdůležitější sledovat při nakupování balzámu? Kombinaci přísad, které hydratují, a těch, které mají udržet vlhkost rtů a vytvářet na rtech jakousi ochrannou vrstvu. Naše rty jsou poměrně teplé, proto balzám taví a hydratační složky se tak mohou do vysušených rtů lépe absorbovat. Pak začne působit i druhá skupina látek, která vytvoří na ústech určitou ochrannou bariéru. Díky tomu se voda ve rtech udrží a zároveň se zabrání její ztrátě odpařováním.

V ideálním případě preferujte balzámy, které obsahují oba dva typy složek – nejen hydratující, ale i zachovávající vlhkost. Mezi zvlhčovače patří například bambucké máslo nebo olej z pupalky, do druhé skupiny třeba včelí vosk, vazelína nebo parafín.

Ochrání vás před sluncem?

Dále je důležité se při výběru zaměřit i na to, jestli má tyčinka na rty SPF (ochranný slunečný faktor). Lidé totiž velmi často zapomínají, že by měli před slunečním zářením chránit i rty. Můžete zkusit ochranný balzám s oxidem zinečnatým, díky němuž dochází k zabránění negativních účinků slunečního záření. Pokud nemá váš balzám SPF, zkuste si na rty kromě hydratačního balzámu nanést po jeho zaschnutí i vrstvičku opalovacího krému.

Bez balzámu ani krok!

Balzám na rty: 8 znaků, že jste na něm opravdu závislá

 

Jestliže chcete mít sametově jemné rtíky, zkontrolujte ve složení balzámu, zda se tam nenacházejí nějaké dráždivé složky, kterým je lepší se vyhnout. O co konkrétně se jedná? Určitě se zaměřte na následující.

1. Vůně

Aroma květin, citrusů a dalšího ovoce nebo třeba žvýkačky vám sice může připomínat dětství, ale v tomto případě se moc nostalgie nevyplácí. Mnoho z nás má totiž na přísady, které se přidávají do balzámu proto, aby voněl a působil lákavěji, alergii. Často na ně rty reagují podrážděně.

Na vině jsou nejčastěji látky zvané cinnamáty, které se do přípravků přidávají právě díky jejich lákavé vůni a zároveň proto, že působí coby sluneční filtr pohlcující UV záření. Někdy ovšem může dojít po nanesení balzámu s cinnamáty k alergické reakci na světlo.

2. Fenol nebo mentol

Ačkoliv můžete u těchto složek vnímat, že vám rty krásně ochladí, zklidňují a hydratují a vy máte pocit, jako by se léčily, nenechte se mýlit. Odborníci doporučují, abyste se balzámům s těmito látkami raději vyhnuli. Ve skutečnosti totiž mohou tyto výrobky způsobit podráždění vašich rtů a zvýšit jejich citlivost.

3. Vitamín E

Ohledně přínosu vitamínu E se odborníci neshodují. Zatímco jedni tvrdí, že může uživatelkám a uživatelům způsobovat alergické reakce, jiným výzkumy prokázaly, že jsou na něj alergie velmi vzácné. Odpůrci vitamínu E uvádějí jako jeho dobrou alternativu včelí vosk, který udrží rty více hydratované a navíc bez rizika podráždění.

-šp-

Růžové, měkké a hladké - tak by měly vypadat zdravé rty

RTY: Co prozradí o vašem zdraví


7 tipů pro krásnější rty: Zaručeně fungují a budou vás bavit

Udělejte velký úklid ve své kosmetické taštičce a uvolněte místo pro zajímavé novinky určené pro nepřehlédnutelný půvab rtů.

Cukrový peeling

krásné rty lush

Suchá pusa se šupinkami kůže moc parády nenadělá a neskryjete ji ani pod vrstvu drahé rtěnky. Hebkost vrátí rtům obrušování. Používání speciálního cukrového peelingu nevyžaduje žádné dlouhé přípravy, stačí ho nanést na rty, promasírovat, a protože v něm není žádná chemie, zbytek klidně olízněte.

 

TIP: Jestli jste na sladké, potěší vás příchuť ovocná žvýkačka.

Lush, 245 Kč, www.lush.cz

 

 


Článek je zařazen v: Pomáda, popraskané rty, balzám na rty, tyčinka na rty, suché rty
Reklama