Vaše pleť dostala v létě zabrat. Jak jí znovu vrátit svěžest?
I sebezdravější pokožka dostává během letních měsíců zabrat. Sluneční záření, chlor v bazénech, sůl v moři a pocení působí na vrstvy kůže, která je tak extrémně namáhána. Proto je potřeba o ni více pečovat, aby mohla po prázdninách regenerovat. Víte, jak ji po létě co nejlépe vyživit?
Péči by určitě neměly zanedbat ani majitelky normální kůže, která je přirozeně pevná a pružná. Prvním krokem by měl být peeling celého těla, i přestože se některé ženy bojí, že tak přijdou o své opálení. Zbavením se odumřelé kůže pochopitelně opálení lehce vybledne, ale pokud jste peeling prováděla před dovolenou nebo během léta pravidelně, dodržovala používání přípravků na opalování a po něm, neměl by být rozdíl tak výrazný. Použít můžete svoje oblíbené přípravky nebo třeba kávovou sedlinu a pořádně s ní promasírovat tělo.
Kdo maže, ten netrpí
Důležité je tělo pravidelně po koupeli promazávat a to samozřejmě platí i během léta, nejen po jeho skončení. Ideální je natřít ho do tří minut po každé koupeli nebo sprše hydratačním mlékem s vitamíny. Proč do tří minut? Buňky jsou díky vodě připravené přijmout více živin. Vybírejte neparfemované přípravky a pokud máte velmi suchou pokožku, je dobré používat hlavně produkty z lékárny. Kdo dává přednost oleji, měl by naopak nechat kůži po umytí pořádně uschnout. Někteří nedají dopustit na kokosový olej, který má všestranné využití, navíc kůži příjemně provoní. A pokud nemáte po ruce nic nedráždivého, určitě v kuchyni objevíte trochu olivového oleje, který udělá stejnou službu.
O něco náročnější péči je třeba věnovat pokožce obličeje a dekoltu. Ta bývá velmi citlivá a v létě trpí nejvíc. To, že máte mastnou pleť, neznamená, že vám slunce jen prospívá. Paprsky sice vysuší maz, jenže během pocení se póry ucpávají a vzniká v nich tak více nečistot, což opět vede k tvorbě akné. Klidně si kůži ošetřete hrubším peelingem a pak hydratujte.
Dostaňte se pod kůži
Majitelky sušší nebo citlivější pleti by měly rozmýšlet dvakrát, než něco na svou kůži nanesou. Právě ony potřebují svou pokožku pořádně hydratovat. Vhodné jsou jemné, nedráždivé krémy, doma můžete vyzkoušet obličej potřít smetanou, ale pokud stojíte opravdu o pořádnou výživu vaší kůže, vyzkoušejte mezoterapii.
„Nejúčinnější metodou hydratování a vyživení pokožky nejen po opalování je hloubková hydratace formou mezoterapie, kdy se výživné látky dostávají do hlubších vrstev kůže a tu pak hydratují zevnitř. Tak výrazných výsledků nedosáhnete žádným krémem. Zároveň metoda zlepšuje strukturu pleti, která vypadá po ošetření svěžejší a mladší. Zejména v letních měsících je tato procedura hojně využívána, své místo si však nachází při pravidelné péči o pleť v průběhu celého roku. Chceme-li regenerovat pokožku účinněji, zastavit loupání a naopak podpořit její buněčnou celistvost, doporučila bych pak hloubkovou hydrataci, která se soustředí na buněčné procesy v kůži – zastavuje chřadnutí buněk a vyvolává jejich regeneraci. V tomto případě se z krve pacienta oddělí plazma, která je navíc obohacena o kyselinu hyaluronovou,“ vysvětluje MUDr. Helena Reisingerová, korektivní dermatoložka kliniky estetické medicíny Mediestetik.
Co to přesně je
Mezoterapie je minimálně invazivní postup, při kterém se speciální léčivé roztoky aplikují mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže. Léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin a koenzymů. Tyto látky mají zásadní význam pro regeneraci.
Do koktejlu pro mezoterapii patří vitamíny (A, C, E, D, vitamíny skupiny B, PP, atd.), stopové prvky (Co, Ni, Zn, Si), kyselina hyaluronová, složky zlepšující mikrocirkulaci a tok lymfy. Koktejly se vždy vybírají individuálně pro každého pacienta.
Výhody použití manuální techniky mezoterapie:
-přesná, pečlivá práce lékaře, která dovoluje manipulaci v nejcitlivějších oblastech (oční víčka, obličej, krk, ruce)
-poskytuje možnost uplatnění pro lineární techniky - efektivní metodu korekce vrásek
-snižuje poškození malých cév v kůži
-absence rehabilitačního období umožňuje kombinovat mezoterapii s jinými technikami
-zákrok nezanechává žádné stopy