Celebrity

22. září 2022 14:04

redakce Prima Ženy

Móda ve znamení totemu: Dáma s obuškem, odhalená kůže i modely jdoucí na dřeň duše

Na teplické kolonádě proběhl 17. září prestižní Czech Fashion Week 2022. Svou kolekci představila také módní návrhářka Anna Tejklová, kterou čtenářky webu Prima Ženy znají jako autorku rubriky Módní alarm.

Teplice zažily velkolepou módní show. Svou práci zde předváděli Luděk Hanák, Osmany Laffita či módní návrhářka Anna Tejklová, která stojí za značkou Anna Anna. Tejklová, která nedávno vyráběla výpravný národní kostým pro Dominika Chabra pro mezinárodní soutěž Man of the year 2022, nazvala svou kolekci TOTEM.

„Domorodé národy věřily, že se v ornamentech ztratí zlí duchové a démoni, proto ornamenty zdobily nejen oblečení ale lidské tělo. Se svými démony bojujeme všichni a stále. Zbavte se teď povrchnosti a svých masek, když se nebudete bát,“ takovým poselstvím show v Teplicích začínala.

Anna Tejklová se snažila syrovými ornamenty, které jsou ale uklizené v řádu střihů, vzbudit nejen vizuálně silný zážitek, ale také lidské emoce a probudit v divácích skrytou či potlačovou energii.

Zaujala také modelka Asya s obuškem

„Poprvé jsem měla v kolekci i mužské modely ve stylu král a bojovník. Což jsou silné archetypy, které je potřeba připomínat, naše doba to potřebuje. Ženy byly krásné, sexy, ale i odvážné. Jedna z modelek nesla obušek... Asi není zvykem dávat do oblečení tolik psychologie, ale já to tak cítím a hlavně to funguje. Chci předávat radost a sílu, když to lidé cítí a chytnou, dává to pak radost a sílu mně zpátky. Všechno oblečení je ručně malované až na jeden model, který tvořil autorský potisk z vlastního obrazu. Měli jsme od publika opravdu silné a krásné reakce, z toho mám velkou radost. Moc si vážím toho, že mi se vším pomohla moje úžasná sestra," popsala pro Prima Ženy návrhářka, která stojí za rubrikou Módní alarm.

Diváci mohli znovu vidět kostým, který proslavil Dominik Chabr. Zaujala také Eliška Bučková v ručně malovaných šatech s peřím či Karolína Kokešová v elegantním modelu na jedno rameno.

Na mole se jako punkový drsňák s boxerem na ruce předvedl i vítěz Muže roku 2020 David Kremeň. Zejména pány pak zaujala exotická modelka Asya, která se představila jako nebezpečná červená karkulka s teleskopickým obuškem.

Sdílejte článek
Štítky móda Teplice Eliška Bučková Osmany Laffita oděv ornament Anna Tejklová Módní alarm Karolína Kokešová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.