Móda a krása

31. prosince 2021 05:59

Petra Kloidová

Nejdůležitější šaty roku 2021: Čvančarová ve Varech nebo Ewa Farna na Slavících

Návrháři vytvářejí oblečení, ženy následně módu. Co se módy týče, Češky letos s večerními šaty překonávaly hranice. Jaké slavné ženy letos dokázaly rozvířit diskuzi o vkusu a poukázat na problémy české společnosti?

Jednadvacátý rok nového milénia nepřinesl od roku 2020 nic moc nového. Večerní šaty světových celebrit se převážně nesly ve znamení opatrnosti. Zatímco Zlaté Glóby byly až posmutnělé a podivně formální skrz video aplikaci Zoom, oscarové předávání už přineslo odvážnější barvy a střihy (kapitolou samu pro sebe je hudební předávání Grammy).

Jitka Čvančarová a její virální modrý stan poukázal na důležitou otázku

Česká republika zažila kulturní slavnost až v srpnu díky filmovému festivalu v Karlových Varech. Herečka Jitka Čvančarová dokázala to, co málokdo. V modré opulentní róbě během jednoho obyčejného víkendu vymazala ze společenské diskuze covid, ale i zvyšující se inflaci. Na modré šaty Borise Hanečky měli názor úplně všichni. Nevyžádané internetové soudy se rázem staly kybernetickou šikanou talentované herečky, která si dovolila mít jiné křivky než většina českých kolegyň. Spojení objemných šatů a výrazných ženských tvarů Češi nevydýchali, zatímco ve světovém showbyznysu platí tento trend za zcela běžný.

Ano, politika červených koberců ve světě už dávno nelační po prvoplánové kráse. Někdy se zkrátka nemusíte líbit všem, úplně stačí, když se budete líbit sami sobě, což se Čvančarové povedlo. Kromě toho, herečka svým virálním outfitem nevědomky a nechtěně upozornila na neexistující rozmanitost reprezentace ženských těl v české společnosti.

Těhotná Ewa Farna rozhodla sama za sebe, zda jí to sluší

Politické rozhodnutí o tom, jak bude vnímat svoje tělo, udělala o půl roku později i zpěvačka a čerstvá zlatá slavice Ewa Farna. Postavu ve vysokém stádiu těhotenství neskrývala, krásu ženského těla se rozhodla předvést v extravagantním overalu.

Zpěvačka tak ukázala, že moc nad svým tělem má jen ona sama. Cizí názory na lidské tělo do veřejné diskuze nepatří a Ewa Farna se nikoho na nic neptala.

Spidermanova dívka Zendaya oslnila na Oscarech

Zpěvačka a herečka Zendaya už roky patří mezi nejlépe oblečené celebrity. Na Oscarech roku 2021 předvedla jednoduchou róbu v kanárkově žluté.

Ve snovém stylingu tak připomínala nespoutanou Pocahontas díky dlouhým rozpuštěným vlasům, jež právě vkročila do kruté civilizace.

Eva Burešová okouzlila v romantických šatech

Ne každá žena musí na slavnostní večer obléci do supersexy šatů odhalujících křivky. Křehkost, eleganci a určitou nevinnost předvedla na letošních Slavících Eva Burešová, která v sobě snoubí jak zmiňovanou křehkost, tak i nepoddajnou sílu bojovat.

Romantické šaty s volány působily v záplavě tmavých večerních šatů svěže a neokoukaně.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.