Nedostatek sexu působí na naše tělo. U žen klesá libido a milování může bolet

Nedostatek sexu může vést ke snížení libida, bolestivější menstruaci a dalším nepříjemným vedlejším účinkům. Proč byste měla zařadit sex do své pravidelné rutiny?

Češi mívají průměrně tak 99 pohlavních styků za rok, jak uvádí portál Medicína.cz. V sexu jsme tak nějak průměrní milovníci, na prvním místě se umístili Američané se 132 souložemi ročně. Nedostatek sexu však může vést k řadě zdravotních problémů. Pojďme si uvést několik skutečností, proč by mělo být milování součástí vašeho kalendáře. Co způsobuje nedostatek pohlavního aktu?

Klesá vám libido

Jakmile přestanete souložit, může u vás klesat libido. „Jsou lidé, kteří po delší době bez milování o pohlavní styk postupně ztrácejí zájem. Pociťují pokles vitality a sníženou chuť na sex,“ vysvětlila sexuální terapeutka Sari Cooper pro časopis Reader’s Digest. V tomto případě by se dalo použít přísloví – sejde z očí, sejde z mysli.

Mohlo by vás zajímat: Umírající žena chce poslední sex s ex. Manžela požádala o svolení, ten zuří

Poševní stěny slábnou

Týká se to především žen se začínající menopauzou. „Poševní stěny se ztenčují jednak s přibývajícím věkem, ale také kvůli nedostatku pravidelného sexu, což později může vést k bolestivému styku. Když už se k němu žena po čase odhodlá,“ doplňuje Cooper.

Sexuoložka Laura Janáčková o nevěře a cizoložství:

Ztráta vlhkosti

Dalším nepříjemným vedlejším účinkem může být nedostatečná vlhkost pochvy, která může působit taktéž bolestivý sex. Způsobuje to také nedostatek hormonu estrogenu, který s věkem ubývá. „Vaginální lubrikace se s věkem zhoršuje a pokud vás nemotivuje vlastní potěšení, erotické knihy, videa nebo partner, vaše vlhkost kvůli tomu může mizet rychleji,“ přiblížila situaci odbornice.

Mohlo vám uniknout: Sexuolog promluvil o ženském orgasmu. Málokdo ví, že bod G není ve vagině samostatně

Bolestivá menstruace

Sex během mentruace může zmírnit bolestivé křeče. „Děloha je sval a u mnoha žen dojde při orgasmu ke kontrakci dělohy, což způsobí rychlejší průtok krve a to zase zmírní menstruační křeče,“ vysvětluje doktor Steicher pro deník Mirror.

Čtěte také: Nevěřte mýtům. Koupání při menstruaci už není tabu, nenapadne vás žralok ani infekce

Zvýšený stres

Ukázalo se, že lidé, kteří mají sex častěji, jsou méně ve stresu v porovnání s těmi, kteří milování moc neholdují. To je velice příjemný benefit, takže pokud nechcete zbytečné vrásky na čele, v ložnici můžete odbourávat i zbytečné psychické strasti.

Muži mají vyšší riziko erektilní dysfunkce

U mužů naopak hrozí vyšší riziko erektilní dysfunkce. Studie zveřejněná na Bustle uvádí, že abstinence u nich v pozdějším věku zvyšuje právě problémy s erekcí.

Jak je vidět, oběma pohlavím sex prospívá. U žen má dokonce mnohem větší vliv na řadu nepříjemných skutečností. Milování je nejenom příjemné, ale má pozitivní účinky i na vaše tělo a zdravotní stav. Takže ho rozhodně neodkládejte na druhou kolej a zařaďte pravidelné potěšení do vašeho kalendáře.

Sdílejte článek
Štítky zdraví muži vztahy orgasmus sex ženy láska

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.