Astročlánky

9. července 2021 05:55

Anna Kopečková

Blíží se červencové novoluní: Jak můžete využít jeho výjimečnou energii?

Nový měsíc s sebou vždy přináší nové začátky a skvělé příležitosti. Novoluní, které nastane 10. července a bude již sedmým v letošním roce, bude ovlivněno velmi citlivým, intuitivním a pečovatelským znamením Raka. Jak nás může ovlivnit a jak ho nejlépe využít ve svůj prospěch?

Červencové novoluní nastane 10. července ve velmi brzkých ranních hodinách, přesně ve 3 hodiny a 16 minut. Každé novoluní je ideální dobou pro nové začátky, skvělou příležitostí, kdy můžete zkusit něco nového, časem, kdy byste se měli soustředit na svá přání. Ale není přání, jako přání. Někdy si jen myslíme, že něco chceme. Nebo ani pořádně nevíme, co vlastně v životě chceme. Právě citlivé a intuitivní znamení Raka by vám mohlo pomoci odhalit vaše skutečné touhy, ty, které vycházejí z vašeho srdce. A v tom bude červencové novoluní výjimečné. Může to být totiž poprvé za dlouhou dobu, kdy se budete cítit skutečně propojeni se svým vnitřním bytím a jeho potřebami. Energie Měsíce je nejsilnější prvních 12 až 24 hodin novoluní, ale projevuje se ještě následujících 28 dní. Pokud tedy chcete uskutečnit ve svém životě nějaké změny, s něčím skoncovat, zkusit něco nového a váháte, kdy začít, je právě v tuto dobu ideální čas.

Domov a rodina na prvním místě

Každé novoluní, stejně jako úplněk, je ovlivněno astrologickým znamením, ve kterém se Měsíc právě v tu dobu nachází. To červencové se bude odehrávat ve znamení Raka, jemuž vládne Měsíc. Vodní znamení Raka je velmi citlivé a vnímavé. Raci také bývají plaší, ostýchaví a často neukazují svou pravou tvář. Když vycítí nebezpečí, rychle hledají bezpečný úkryt. Bývají také dost náladoví a velký důraz kladou na rodinu a domov.

A právě tyto energie nás mohou ve dnech kolem červencového novoluní ovlivňovat. Můžeme být přecitlivělí, můžeme pociťovat touhu o někoho se starat nebo budovat stabilní bydlení a bezpečný domov. Pokud stále nemáte místo, kde byste se cítili dobře, využijte příznivých energií kolem novoluní a zkuste pro sebe najít vhodný dům nebo byt, který pro vás bude ideálním domovem. Tato konstelace také přeje rekonstrukcím, takže si klidně svůj stávající domov předělejte, aby se vám v něm žilo opravdu dobře a cítili jste, že máte pevnou půdu pod nohama a střechu nad hlavou.

Raci také rádi pečují o druhé a období kolem novoluní bude ideální dobou pro zlepšení rodinných vztahů. Pokud máte s někým z rodiny konflikty, zkuste je v tomto období vyřešit. Udělejte jako první vstřícný krok, omluvte se, dejte vztahy s rodinnými příslušníky zase do pořádku. Jen pozor na přecitlivělost, kterou s sebou račí znamení nese. A také pozor, aby vaše touha o někoho se starat nebyla přehnaná, zejména vůči dětem. Rozdělte si role v rodině a nesnažte se všechno zvládnout sami. A nemějte na děti ani přehnané nároky. I když cítíte, že je musíte chránit za každou cenu, stačí, když jim vytvoříte určité hranice, v jejichž rámci se mohou svobodně pohybovat.

Děláte to, co opravdu chcete?

Raci rádi pečují o druhé, ale často zapomínají sami na sebe. Ponořte se do svého nitra a zeptejte se sami sebe, zda jste šťastni s tím, co máte, a jestli vám to bude vyhovovat třeba i za pár let. Možná zjistíte, že vám spousta věcí ve vašem životě nevyhovuje, ať již v pracovním, nebo v soukromém životě. Že neděláte práci, která vás uspokojuje a dává vám smysl, nežijete život, který byste chtěli. Je to váš život a bude takový, jaký si ho uděláte. Nesnažte se ale řešit najednou všechno, co vás trápí. Vyberte si jednu věc, která je pro vás v tomto směru důležitá, a té se věnujte. Buďte trpěliví, postupujte krok za krokem, neriskujte a nedělejte nic, co je vám proti srsti. A každý den si zkuste najít něco, co vám dá radost a sílu.

Pozor na zažívání

Raci mívají dobré zdraví, a pokud onemocní, většinou to souvisí s psychikou. Citlivou oblastí Raků je trávení, zejména žaludek, také žlučník a střeva. Právě kvůli stresu často trpí žaludečními neurózami, vředy nebo poruchami metabolismu. V době kolem novoluní pracuje metabolismus mnohem rychleji. Zkuste toho využít, dejte přednost lehčí stravě a nezatěžujte zbytečně tělo těžkými jídly nebo alkoholem. Vaše tělo se díky tomu samo zbaví látek, které mu škodí. A nezapomeňte, že Rak je vodní znamení a voda je v tomto případě lékem. Udělejte si očistnou koupel, která z vás smyje vše, co nepotřebujete. Dělejte si procházky k vodě, poslouchejte, jak teče a nechte s její pomocí odtéct i všechny negativní myšlenky.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.