Astročlánky

23. listopadu 2023 05:30

Anna Kopečková

Co přinese listopadový úplněk ve znamení Blíženců? Zvládnete i to, na co jste si netroufali

Listopadový a předposlední letošní úplněk zvaný bobří bude tentokrát ovlivněn vzdušným, velmi komunikativním a také poměrně přelétavým znamením Blíženců. Kdy přesně nastane a jak nás může ovlivnit?

Každý úplněk je časem sklizně, něčím, co započalo v době novoluní a právě v době kolem úplňku dosahuje plného potenciálu. Každý z nás snáší toto období jinak, každopádně úplněk působí na psychiku i fyzickou stránku většiny z nás, ať se odehrává v jakémkoli znamení, protože každý z nás má v sobě i něco z ostatních znamení zvěrokruhu. Nicméně nejvíce bude tentokrát úplňkem ovlivněno znamení Blíženců a další vzdušná znamení, Váhy a Vodnář. Listopadový úplněk nastane 27. listopadu 2023 přesně v 10 hodin a 16 minut. Jeho vliv ale můžeme pociťovat už tři dny předtím a tři dny poté.

Po předchozím magickém říjnovém úplňku v zemském a materiálně založeném znamení Býka, který v nás posiloval to dobré, vyvolával v nás touhu se hýčkat a udělal i trochu pořádek v našich vztazích, přinese ten listopadový spoustu komunikace, chuť a touhu poznávat nové věci i nové lidi.

Bobří úplněk

Podle starých indiánských tradic se listopadovému úplňku, poslednímu před zimním slunovratem, říká bobří. Na naší severní polokouli tento název odráží dobu, kdy se bobři aktivně připravují na zimu. Jejich dominantní vlastností je šikovnost a vytrvalost. Dovedou hlodat s takovou výdrží, dokud neporazí strom, klidně i obrovský, z něhož si pak staví hráze i obydlí. Je to usilovné zvíře, které nikdy nic nevzdává. Někdy se listopadovému úplňku říká také mrazivý nebo dubový.

Úplněk ve znamení Blíženců

Blíženci jsou vzdušné znamení, mají spoustu zájmů, jsou zvídaví, rádi se vzdělávají. Jejich obrovská fantazie jim nikdy nedovolí spokojit se s tím, co právě mají. Často dělají několik věcí najednou, jejich život je plný neplánovaných změn. Díky tomu umí být velmi flexibilní, ale zároveň je to i jejich slabá stránka – nevydrží dlouhou dobu na jednom místě, a pokud je něco přestane bavit, utečou od toho a klidně to nechají nedodělané. Nedělá jim problémy změnit práci, bydlení, účes nebo koníčky. Jsou to také mistři komunikace, jejich výřečnost je nejlepší z celého zvěrokruhu. Není divu, když vládnoucí planetou Blíženců je Merkur, král komunikace. Merkur je také poslem Bohů, má mezi nimi přenášet informace sem a tam. Touží po šíření informací.

Jak využít úplněk ve znamení Blíženců?

  • Pusťte se do věcí, na které jste si dříve netroufli

Jak již bylo zmíněno, Blíženci jsou velmi zvídaví, chytří a podnikaví. A pokud se tyto vlastnosti spojí s bobří pílí a vytrvalostí, můžete dokázat velké věci. Využijte toho. Nebojte se pustit do věcí, na které jste si dříve netroufli. Pusťte se do úkolů, které jste považovali za nesplnitelné. Máte velkou šanci, že to, co nyní začnete, i úspěšně dokončíte. Je to velmi dobré období pro dotažení nějaké náročné práce, získání nových finančních prostředků, ale například i založení firmy. Pusťte se klidně do více věcí na jednou, jen dejte pozor, abyste to nepřehnali a nezhroutili se z toho.

  • Komunikujte a hýbejte se

Blíženci jsou mistři komunikace. Pokud si tedy potřebujete s někým něco vyříkat, udělejte to právě teď. Je i vhodná doba na různá obchodní jednání. Tento úplněk vám dává dar mluvit způsobem, kterému ostatní lidé rozumějí. Blíženci jsou také znamení, které chvíli neposedí, lákají je dálky. Nebojte se vyrazit tam, kam je to možné, poznávat nová krásná místa, kterých je v naší republice víc než dost a i v mrazivých dnech mají své kouzlo.

Pozor na plíce a ramena

Znamení Blíženců ovlivňuje ruce, ramena, plíce a průdušky. Tyto orgány jsou v době kolem úplňku obzvlášť citlivé, proto se snažte o ně pečovat a nezatěžujte je. Nezapomínejte, že dýchání je život. Choďte co nejvíce na čerstvý vzduch, snažte se zhluboka a dobře dýchat, vyhýbejte se místům s velkou koncentrací lidí, dodržujte dostatečné rozestupy. Pečujte o své ruce, dejte pozor na to, aby vám v zimě nemrzly, procvičujte zápěstí a prsty, dopřejte jim výživný krém nebo zábal.

Využijte magii stromů

Každý z nás má nějaké tajné přání nebo něco, například nějakou bolest nebo jiný problém, o kterém nemůže nebo nechce hovořit. A právě v době úplňku v Blížencích si můžete zkusit rituál, který doporučuje známá astroložka Martina Blažena Boháčová. Je to rituál v přírodě a můžete ho klidně opakovat několikrát za sebou. Vyberte si strom, který se vám líbí a ke kterému se můžete vracet. Stromy jsou totiž naše mobily do nebe. Přistupte ke stromu, požádejte ho o jeho energii a poproste ho o pomoc. Řekněte, že potřebujete vyléčit nějakou oblast svého života – popište mu tuto situaci. Řeknete mu, že se potřebujete spojit s jeho životní energií, přistupte blíže a obejměte jeho kmen. Přitiskněte se k němu a vnímejte tep jeho srdce. Jakmile se s ním spojíte, zavřete oči, vyslovte své přání a představte si i to, jak vypadá. Prožívejte to úžasné spojení s magií stromu. Potom si své přání napište a věřte, že se budou dít zázraky. A pokud nemáte ve svém okolí žádný vhodný strom, využijte toho, že blíženecké energie vládnou vzduchu, a zavolejte své přání do nebe.

Jaký bude listopad podle výkladu karet Helen Stanku?

Zdroj: autorský článek, najdise.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.