Astročlánky

28. října 2020 07:29

Anna Kopečková

Druhá vlna koronaviru podle astroložky: V půlce listopadu by se mohlo ukázat světlo na konci tunelu

Epidemie koronaviru nás zaskočila všechny a jak mnozí předpovídali, po letním zklidnění přišla s podzimem druhá vlna, která v nás opět vyvolává obavy a nejistoty. I když přesnou předpověď nám nikdo nedá, mnohé může napovědět astrologie. Proto jsme se opět obrátili na zkušenou astroložku Jarmilu Gričovou, aby alespoň trochu nastínila, jak se bude současná situace vyvíjet a na co bychom se měli ještě připravit.

  • Když jste pro nás v březnu letošního roku psala článek, dávala jste události do souvislosti s ne úplně příznivým postavením planet. Podle současného vývoje by se dalo čekat, že planetární postavení je nyní ještě mnohem horší. Je to opravdu tak?

Letošní postaven planet je opravdu náročné. V Kozorohu, který mimo jiné symbolizuje i důsledné dodržování zákonů a restrikce, se od začátku roku až do třetí prosincové dekády nachází Saturn, který Kozorohu vládne, Pluto jako planeta, která má pod palcem nevratné změny, a Jupiter, který je sice označován jako „velké štěstí“, ale který zde funguje jako reprezentant nebeské spravedlnosti. Na jaře, kdy probíhala první vlna koronavirové krize, procházel Mars právě znamením Kozoroha a se všemi výše zmíněnými planetami se dostával do konjunkce. Od 28. června se však nastěhoval na více než půl roku do Berana, (bude zde až do 6. ledna 2021). Nejdříve přišlo krásné léto, ale od 10. září, kdy se obrátil do zpětného chodu, začala situace houstnout. A když píšu tyto řádky (je 25. 10. podvečer) houstne i nadále.

PLANETY PODLE ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU: JAKÉ SCHOPNOSTI VÁM DÁVÁ TA VAŠE?

  • Myslíte si, že bude situace ještě horší? A máme se připravit na ještě větší restrikce?

Osobně si myslím, že situace bude gradovat do 14. listopadu, kdy se Mars obrací do přímého chodu a kdy by se mohlo ukázat ono pověstné světlo na konci tunelu. Nicméně – na martinskou husu s přáteli nebo s rodinou bychom asi měli preventivně rezignovat. Mě samotnou to mrzí velmi, neb jsem doufala, že svého tatínka (92 let) vytáhnu stejně jako loni do velkého světa, kde si husu dáme.

Ale teď vážně – restrikce se nám sice líbit nemusí, ale jiná cesta není. Pokud se nebudou dodržovat, mají planety ještě jedno nemilé překvapení: 30. listopadu se ve znamení Blíženců odehrává měsíční zatmění. A právě Blíženci mají respirační choroby a virózy, přenášené kapénkovou infekcí, pod palcem.

  • Názory na pandemii se mezi lidmi různí. Někteří ji berou vážně, jiní ji považují za nafouknutou bublinu. Jak moc je podle vás situace vážná?

Jde o záležitost, se kterou nemáme jako populace žádnou zkušenost. Sama jsem o poslední takové pandemii – španělské chřipce – slyšela jen v rodinných legendách. Moje prababička, která přišla za pradědečkem v roce 1919 z Vídně do Veselí nad Moravou, ji měla, přežila, ale ohluchla. Proto se nikdy nenaučila česky a nemluvila, ale řvala. My jsme navíc ještě rozmazlení medicínou, která úspěšně řeší skoro všechno. Právě proto nedokáže spousta lidí pochopit, že něco tak jednoduchého, jako jsou známá 3R – roušky, (umyté) ruce a rozestupy může jako prevence fungovat.

  • Dala by se současná situace z astrologického hlediska přirovnat k nějakému období v historii?

Každé historické období je naprosto jedinečné. Pokud se ale rozhodneme posuzovat analogie, byl v době, kdy probíhala právě ona pandemie španělské chřipky, Pluton v Raku – tedy přesně naproti svému nynějšímu postavení.

VELKÝ HOROSKOP NA LISTOPAD

  • Je jasné, že pandemie bude mít velký dopad na ekonomiku. Otázka je, jak moc velký. Jak to bude podle vás vypadat?

Jako zásadní problém bych v tomto ohledu viděla Uran, který aktuálně prochází 12. domem republiky – domem tajemství a věcí skrytých – a zároveň vytváří kvadraturu na Neptun republiky v domě komunikace. Podle mého názoru hrozí nejrůznější fámy, vymýšlení cest, které nemohou fungovat, riskantní jednání a investice do něčeho, co nemůže vyjít. Pro stát by bylo rozumné, abychom utráceli, ale rodiny, které nevědí, co bude, budou spíše šetřit.

  • Troufla byste si odhadnout, jaký bude politický vývoj u nás?

V náročných dobách většinou sílí hlasy po osvíceném monarchovi, který to vezme do ruky a který bude čistý a nedotčený politickou špínou. Kde ho však vzít a jaké mu dát pravomoci? V květnu a v červnu 2021 navíc probíhají dvě zatmění na ose Blíženci/Střelec, přičemž to červnové sluneční se odehrává 2° od ascendentu republiky (pracuji s večerní verzí na 18:58 hodin SEČ). Pak je jen potřeba, abychom se nedali svést ani krásnými, ani vojensky údernými slovy, ale přemýšleli, zda jsou sliby, které nám jednotliví politici slibují, reálné a splnitelné.

  • Ukazuje astrologie i to, kdy si konečně budeme moci trochu vydechnout? Je něco, na co bychom se už teď mohli těšit? Třeba na klasické Vánoce, jak jsme zvyklí je slavit, na zimní dovolenou na horách nebo tu letní u moře?

No, Vánoce klasické rozhodně budou. Klasické v tom smyslu, že rodina bude sedět doma pohromadě, vytáhne Dostihy a sázky, bude obvolávat příbuzné a těšit se z dárků, které budou patrně skromnější než obvykle. Uvolnění restrikcí vidím až na leden, kdy se Mars přesune do Býka a Venuše (astrologicky Malé štěstí) projde Kozorohem, přičemž se 28. ledna dostane do konjunkce s Plutem. Zároveň už ale bude Jupiter spolu se Saturnem ve Vodnáři, odkud budou vytvářet kvadraturu s Uranem. Právě tady bych viděla rozpory, které ohledně dovolených vzniknou. Je jasné, že každý chce někam vyjet a konečně si vychutnat pocit klidu a pohody. V žádném případě by to však neměl dělat na dluh. Zatímco Jupiter bude ve Vodnáři jen do konce prosince 2021, Saturn, který mimo jiné funguje jako vymahač dluhů, zde zůstane až do března 2023. A dluhy se budou muset platit i v případě, kdy po dovolené u moře zůstanou už jen vzpomínky.

  • Na co bychom se teď v nejbližší době měli připravit a co můžeme ještě do konce roku očekávat?

Na to, že náš život bude hodně jiný, než byl dosud. Na změny, které můžeme ovlivnit jen velmi obtížně, a proto se s nimi budeme muset smířit. Na příkazy, které je potřeba respektovat a pochopit, že sice nejsou příjemné, ale plnit se musí. A jen si přát, abychom měli spolehlivého partnera, s nímž se budeme podporovat. Protože pak se dá zvládnout i to, co by člověk sám nezvládl.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.