Celebrity

23. března 2023 05:30

David Laštovka

Otec Jitky Čvančarové zemřel tragicky. O maminku se starala do poslední chvíle

Herečka Jitka Čvančarová (45) dlouho skrývala bolestné tajemství. Už nějakou dobu nemá rodiče. Otec zemřel nečekaně, maminka na vážnou nemoc. Herečka o ni ovšem obětavě pečovala do poslední chvíle.

Zatímco o milovaného tatínka přišla Jitka Čvančarová, která mimo jiné září v oblíbeném seriálu Černé vdovy, už dávno, když ho tragicky zabil elektrický proud, maminka zemřela před šesti lety. Trpěla nemocí krve, která se změnila v akutní leukémii. Se stejnou chorobou v té době bojoval i zpěvák Karel Gott (†80).

Čtěte také: Syn hokejového reprezentanta bojuje s leukémií. Nejsme v tom sami, věří rodina

Jitka si maminku vzala k sobě domů, kde o ni obětavě pečovala až do posledních dnů. „Kdybych neměla kamarády z odborných kruhů, kterým jsem volala, abych se ujistila, jak reaguje tělo člověka, když odcházejí jednotlivé orgány, jak se mění dech a tak dále, bylo by to mnohem těžší. Vysvětlovali mi to velmi detailně, zpříma a racionálně, abych uměla v takové situaci jednat a pomoct,“ prozradila herečka v rozhovoru pro MF DNES.

Syn se narodil na den přesně, kdy matka zemřela

Jak přiznala, její manžel, tanečník Petr Čadek (44), měl trochu obavy, aby to nijak nepoznamenalo jejich tehdy pětiletou dceru Elenu Emílii. Jitka jeho postoj ale nesdílela. K dceři byla naprosto upřímná a o všem s ní hovořila. Emílie ve svém věku náročné období zvládla a dnes jsou všichni šťastní, že poslední měsíce s Jitčinou maminkou prožili jako rodina.

„S babičkou na sebe byly napojené, moc se milovaly. Když pominu obrovský smutek a stesk, který k tomu všemu patří, dnes mluví o tom, jak nám babička poslala brášku (syna Theodora, pozn. red.), který se narodil přesně rok poté, co maminka odešla,“ uvedla Čvančarová.

Čtěte také: Agáta Hanychová se ptala babičky, zda se za ni styděla. Její slova zahřála u srdce

Když maminka zemřela, Čvančarová jí na své sociální síti do nebe poslala srdceryvný vzkaz. „Tolik tě miluji, maminko moje, a tolik obdivuju! Srdečná, veselá, přátelská, hřejivá, přímá, silná, láskyplná, lidská, milující... tak krásná duše... Maminko, bojovala jsi tak dlouho, a tak statečně! Ze světla jsme vzešli, do světla se vracíme... Je to moc moc těžké a ještě to těžké bude. Moc mi chybíš, maminko moje. Moc to bolí. Držely jsme se za ruce do Tvého posledního nadechnutí... A já na Tebe myslím s každým svým nadechnutím... Myslím a miluju. 15. 7. 2017. Tak snad se už teď držíte za ruku zase s tátou,“ vypsala se v emotivním příspěvku.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.