Celebrity

5. února 2023 06:30

Anna Fedorov

Petr Kotvald o odchodu od Zagorové a Hložka: Bylo to těžké, lidé mi házeli klacky pod nohy

Petr Kotvald v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS

Petr Kotvald (63) se v 80. letech proslavil po boku zpěváka Stanislava Hložka (68) a zpěvačky Hany Zagorové (†75), se kterými koncertoval téměř každý den. Když se pak rozhodl dát na sólovou dráhu, neobešlo se to bez jistých komplikací. Známý hudebník v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS přiznal, že to bylo těžké období. Někteří lidé mu totiž házeli klacky pod nohy.

„Už nějakou dobu jsem měl pocit, že to chci dělat jinak. Byl jsem o generaci mladší než můj tým. Viděl jsem, jak se muzika točí venku a věděl jsem, že přesně takhle bych to chtěl dělat také. Původně jsme byli najati k Hance s tím, že to, co se dělo potom, se už jen nabalovalo a logicky sloužilo v její prospěch. V jednu chvíli jsem měl pocit, že chci dělat muziku sám pro sebe. Že se chci posunout dál,“ svěřil se známý hudebník v pořadu Povídej.

Kotvald se po boku Hložka proslavil zejména v 80. letech. Jejich hit z roku 1982 Holky z naší školky bořil hitparády – prodalo se ho rekordních jeden a čtvrt milionu exemplářů.

Duo, které se proslavilo také písněmi Bílá královna, Dajána či Oh Suzi, vystupovalo i s Hanou Zagorovou. Společně například natočili skladbu Můj čas, která uváděla svého času populární seriál Sanitka. V roce 1986 Kotvald zatoužil po samostatné kariéře a vydal se na sólovou dráhu. Jeho tým v čele s Karlem Vágnerem mu v odchodu nijak nebránil. Přesto měl hudebník pocit, že se mu tím zavřeli některé dveře ve světě šoubyznysu.

Mohlo by vás zajímat: Hana Křížková promluvila o štacích s Petrem Kotvaldem

„Nebylo to vnímáno jako pozitivní krok a nějaké klacky pod nohy mi lidé asi házeli. Bylo to těžké období,“ přiznal Kotvald. Rozhodně si nemyslí, že by za tím stál Vágner. „Spíš existovali lidé, kteří chtěli posloužit. Navíc ta doba byla fakt divná. Každý pořad, ve kterém jste chtěli dělat, schvalovali nějací kádrovci. Já jsem to tenkrát chtěl dělat jinak. Začal jsem nosit barevnější saka, stály mi vlasy na hlavě a měl jsem pod očima černé linky. V tu dobu to nebylo možné, byl to šok,“ řekl Kotvald.

V té době si prý se svou novou kapelou zažil i jednu nepříjemnou zkušenost. „Přišli jsme si tenkrát něco natočit do televize a už se těšili, že to bude naše první vystoupení. Jenže oni nás vystřihli. Nemyslím si, že za to mohl můj bývalý tým. Těm to bylo jedno, měli své starosti. Myslím si, že to byli ti posluhovači nebo pseudo zakazovači, kteří se rozhodli, že je Kotvald moc divoký,“ doplnil hudebník. Celý rozhovor si můžete poslechnout v premiérovém dílu pořadu Povídej v neděli 5. února od 21:25 na CNN Prima NEWS.

Cestu na výsluní si postupně opět vyšlapal. „Vztahy s Hankou a Standou poté žádné nebyly. V podstatě k tomu ani nebyl důvod. Nestýkali jsme se,“ uvedl hudebník. Se svými bývalými kolegy opět vystoupil na podiu až po deseti letech, kdy je pozval na křest svého alba. „Žádná hořkost v tom nebyla, bylo to bezvadné,“ uzavřel Kotvald.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.