Celebrity

24. listopadu 2022 06:01

David Laštovka

Petra Černocká prozradila tajemství své štíhlé postavy. Jak bojuje proti stárnutí?

Zpěvačka a herečka Petra Černocká, která v těchto dnech oslaví 73. narozeniny, je dokonalým důkazem toho, že stárnout se dá s grácií, noblesou a bez plastik. Jak to dělá, že si stále zachovává mladistvý vzhled?

Petra Černocká, kterou nejvíce proslavila role Saxany ve filmu Dívka na koštěti, vypadá, jako by se u ní zastavil čas. Recept je podle jejího názoru jednoduchý. Člověk pro své zdraví musí alespoň něco dělat, hýbat se víc než konzumovat a být v psychické pohodě. Ona sama chodí pravidelně cvičit, na dlouhé procházky, snaží se málo jíst a hodně spát.

Občas si udělá radost a zajde si koupit hezké oblečení. Důležité podle ní je také mít práci, která každého udržuje v té správné pohotovosti. Na udržování až neskutečně hebké pleti má také svůj fígl. Večer, když se odlíčí, a ráno, když vstane se zase namaže obyčejnou Indulonou, s níž si zamlada krémovala boty a kabelky.

S přibývajícími roky se vyrovnává po svém. „V pětašedesáti jsem si řekla: Stárneš, děvenko. Najednou jsem měla menší elán, měla jsem chuť raději dělat takové ty věci v klídku a pohodě, přestala jsem být trochu dynamická. Pomalu mně ale začíná vadit fakt, že jaksi stárnu v přímém přenosu, celé veřejnosti před očima,“ prozradila pro IDNES.cz.

Zdravotní problémy se jí vyhýbají, sama se tomu ale snaží předcházet. Nic nepodceňuje. „Myslím, že když nám pánbůh nadělil tělo, je naše povinnost se o něj pečlivě starat. Když mě něco zabolí nebo se mi nezdá, jak to funguje, řeším to včas. Jsem přesvědčená, že za mužem, který se dožil vysokého věku, stojí žena, která ho zkrátka dostrkala k doktorovi a dohlíží na to, aby doma zdravě jedl a cvičil, když je to třeba,“ uvedla Petra Černocká.

Kvůli špatně vedenému porodu přišla o syna

Poprvé se vdávala v jednadvaceti letech za Jana Vaculíka, s nímž už čekala syna. Původně měla rodit na pražské Štvanici, jenže tam se zrovna malovalo, a tak se musela s řadou dalších nastávajících maminek přesunout do jiné nemocnice na Prahu 6. Bylo jich tam však strašně moc a lékaři nestíhali. Její syn, který dostal jméno Petr, zemřel kvůli špatně vedenému porodu.

Až o pár let později přivedla na svět zdravou dceru Báru, která jí dělá velkou radost. Nejenže pokračuje v jejích uměleckých šlépějích, ale díky ní se dočkala už i vnučky, která dostala jméno Olivie Coco.

Jak bydlí Petra Černocká (2017)

Manželství s Janem Vaculíkem skončilo po deseti letech rozvodem. Další velkou láskou Petry Černocké byl Vadim Petrov, syn slavného hudebního skladatele. Láska jim vydržela pět let. Petrov byl mimochodem prvním manželem herečky Zlaty Adamovské.

Životní štěstí našla Petra až v náruči hudebníka Jiřího Pracného, za kterého se provdala po čtrnáctiletém vztahu v roce 2004. Žijí spolu šťastně dodnes a milují se snad ještě víc, než když spolu začínali. Jiří ji doprovází na kytaru při každém vystoupení, a přestože jsou spolu v podstatě čtyřiadvacet hodin denně, na nervy si nelezou a působí jako sehraná dvojka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.