Celebrity

23. listopadu 2022 05:30

David Laštovka

Heidi Janků přišla o otce, bratra i manžela. Sama léta bojuje s nevyléčitelnou nemocí

Se zpěvačkou Heidi Janků, která slaví 60. narozeniny, se osud rozhodně nemazlil. Vyrůstala bez maminky, otec byl alkoholik a bratr zemřel při tragické nehodě. Před pěti lety navíc přišla o svého osudového muže, který jí byl obrovskou oporou.

Na dětství Heidi Janků nemá zrovna ty nejlepší vzpomínky. Když jí bylo 11 let, její maminku zabila rakovina. Stalo se to v době dospívání, kdy ji nejvíce potřebovala. Zůstala jen s otcem, který situaci nezvládal a holdoval alkoholu. Navíc si s ním nerozuměla. Měl jiné představy o jejím životě – nechtěl z ní mít zpěvačku, přestože sám byl hudebník.

V 16 letech si proto sbalila kufry, odešla z domu a přestala se s ním vídat. O jeho smrti se dozvěděla až se zpožděním. Skonal následkem přílišného popíjení. O tom, co je rozdělovalo, už si nestačili nikdy promluvit.

Co prozradila Heidi Janků v Show Jana Krause?

Zbytečná smrt kvůli alkoholu

Deset let po skonu matky přišla další rána. Její bratr, který se rovněž rád napil, tragicky zahynul. I jemu se stal alkohol osudným. „Zavřeli jeho oblíbenou hospůdku a on si stopnul auto, aby popojel jinam. Řidič byl ale opilý. Vybourali se a bratr to odnesl životem,“ uvedla v pořadu 13. komnata Janků, která většinu života bojuje s nevyléčitelnou nemocí. Jedná se o chronický zánět tlustého střeva nazývaný ulcerózní kolitida, který jí mnohdy znepříjemňovala vystupování. Chorobu totiž provázejí průjmy a úporné bolesti břicha.

Z životních ran se dostala až díky osudové lásce – o 30 let staršímu hudebníkovi Ivo Pavlíkovi (†84), kterého si vzala v roce 1992. Najednou vedle sebe měla muže, na kterého se mohla kdykoliv spolehnout. Byl pro ni nesmírnou oporou a jejich manželství patřilo k nejpevnějším v celém českém showbyznysu. Před pěti lety ve věku 84 let však Ivo zemřel a ona zůstala sama.

Jak sama tvrdí, není den, aby si na něj nevzpomněla. „Odchod milovaného člověka asi nepřebolí nikdy, jen ta rána se časem zahojí,“ svěřila se redakci webu Prima Ženy Janků. Nejvíce jí chybí v zásadních životních chvílích, kdy se rozhoduje, co dělat a co ne. I díky svým zkušenostem a nadhledu jí skoro vždycky poradil správně.

„O všem jsem se s ním vždycky radila. Ne že bych kolem sebe teď neměla lidi, se kterými se můžu o čemkoli poradit, ale Ivošův názor na vše, co jsme dělali nebo nedělali, mi prostě chybí. Stejně jako společné sdílené zážitků... To mi nepřestane chybět nikdy,“ povzdechla si nestárnoucí zpěvačka.

Pokud chlapa, jedině mladšího

Po manželově smrti si jako náplast na bolest pořídila pejska, kterému dala jméno Eda. „Zaplnil to prázdné místo v srdci. Bylo to správné rozhodnutí. Eda je parťák, který mě umí rozesmát a o kterého se musím starat. Chodíme na dlouhé procházky, což vyhovuje nejen jemu, ale i mně. S Ivošem jsme kdysi měla také pejska. Malého černostříbrného knírače Falca, který s námi jezdil po koncertech i po dovolených. Prožil s námi dlouhých patnáct let a já pevně věřím, že Eda bude mít podobně dlouhý a zajímavý život spolu se mnou,“ prohlásila Heidi Janků.

Ještě nedávno tvrdila, že si na samotu postupem času zvykla a představa, že by se měla učit žít vedle jiného muže, ji spíše děsí. Nyní už mluví jinak – novému vztahu by se prý nebránila. „Nejsem ve fázi, že bych někoho urputně hledala, nechávám to osudu. Uvidíme, co bude... Pokud si mě někdo najde a přeskočí jiskra, proč ne. Jen staršího partnera bych nechtěla. Neubránila bych se srovnání s Ivošem – a to by bylo těžké. Takže když už, tak spíše někoho mladšího,“ usmála se zpěvačka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.