Celebrity

29. listopadu 2022 05:30

David Laštovka

Hana Maciuchová sepsala závěť těsně před smrtí. Komu odkázala milionový majetek?

Herečka Hana Maciuchová (†75), která by letos oslavila 77. narozeniny, do poslední chvíle svého života myslela na nejbližší. Poté, co znovu onemocněla rakovinou, věděla, že už jí mnoho času nezbývá. Dva měsíce před smrtí tak dala najevo svou poslední vůli a sepsala závěť.

Když v roce 2016 Hana Maciuchová úspěšně překonala rakovinu prsu, měla z vyléčení obrovskou radost, zároveň ale zůstávala při zemi. Tušila, že se nemoc může kdykoliv vrátit. Bohužel o tři roky později vyšlo najevo, že trpí rakovinou slinivky. Nemilosrdný osud však nesla velmi statečně.

Zavzpomínejte na Hanu Maciuchovou v následujícím videu:

„Lékaři jí oznámili, že má karcinom, a následovaly chemoterapie i ozařování. Snášela bolesti, nechtěla opiáty, protože v té době ještě hrála v Divadle Ungelt. Muselo to být strašně těžké. Hanička říkala: ‚To jsou moje problémy! Nebudu s nimi nikoho obtěžovat, přenášet je na někoho jiného,‘“ prozradil v rozhovoru pro deník Aha! její partner, lékař Karel Valdauf (77), syn stejnojmenného slavného hudebního skladatele a dirigenta.

Zanechala po sobě velké jmění

Když národem milované herečce začaly docházet síly a věděla, že tentokrát už boj se zákeřnou chorobou nemůže vyhrát, odjela do rodného kraje – do Olomouce k sestře Silvii, kde 26. ledna 2021 zemřela. Ještě předtím však stačila učinit důležité rozhodnutí.

V pátek 13. listopadu 2020, tedy 16 dní před svými narozeninami a dva měsíce před smrtí, vlastní rukou sepsala závěť. V ní uvedla, že bratrovi Milanovi věnuje dva miliony korun v hotovosti a osm let staré vozidlo Škoda Octavia. Sestře Silvii a jejímu manželovi Ivanovi odkázala pražský byt a chalupu v Českém ráji. Nezapomněla ani na svou sestřenici Vandu, které darovala 100 000 Kč.

Hana Maciuchová vlastní potomky neměla. Ve 35 letech vážně onemocněla a musela podstoupit operaci, po níž jí lékaři oznámili zdrcující zprávu. „Když jsem se probrala z narkózy, sdělili mi, že už nikdy nebudu mít děti. Z toho pomyšlení jsem najednou dostala velké horečky. Cítila jsem se, jako by mi někdo zapálil mozek. Nebyly to pooperační komplikace, prostě mě zničila ta zpráva. Musela jsem se s tím však naučit žít, nic jiného vám nakonec ani nezbývá,“ promluvila o své životní bolesti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.