Celebrity

12. srpna 2022 17:20

Tomáš Durčák

Policie znovu vyšetří úmrtí syna Ivana Vyskočila. Pitva má vyvrátit pochybnosti

Ivan Vyskočil vyhrál. Policie musí znovu vyšetřit smrt jeho syna

Herec Ivan Vyskočil (76) dosáhl v případu tragického úmrtí svého syna Jakuba (†46) aspoň dílčího zadostiučinění. Policie se rozhodla vyhovět jeho požadavku na provedení zevrubné pitvy, aby mohly být přesvědčivě vyvráceny veškeré pochybnosti o tom, jak doopravdy zemřel.

Rodina musela od úmrtí Jakuba Vyskočila na souhlasný verdikt policie čekat celé tři měsíce. Syn známého českého herce měl na začátku května podle aktuální verze vyšetřovatelů doma spáchat sebevraždu – údajně se zastřelil. „Vedení skupiny BusLine s politováním oznamuje, že její majitel pan Jakub Vyskočil v neděli 8. května ukončil svůj život. Zároveň vyjadřuje nejhlubší soustrast rodině,“ oznámila autobusová přepravní firma, kterou Jakub vlastnil, po jeho smrti.

Korupce a vydírání Vyskočilova syna

Společnost patří k největším dopravcům v České republice a zaměstnává na 700 řidičů. Jak již dříve informoval web iDNES.cz, okolo firmy se točilo hned několik korupčních kauz, jež byly spjaté s údajným „mafiánem“ Jiřím Vařilem.

Otec nebožtíka, herec Ivan Vyskočil, měl od samého počátku o tom, že dle policie šlo o sebevraždu bez cizího zavinění, vážné pochybnosti. „Je kolem toho tolik podivných věcí, že si myslím, a nejsem sám, že je to vražda,“ řekl pro eXtra.cz.

„Policejní komisařky B., která to má na starosti, jsem se ptal, proč u člověka, který v únoru píše na policii, že se obává o život svůj a své rodiny, protože je vydíraný, nenařídili soudní pitvu. Navíc když jde o střelné zranění, u kterého se soudní pitva nařizuje úplně pokaždé,“ dodal v červnu značně rozladěný Ivan Vyskočil.

Jakub Vyskočil měl před smrtí velké plány

Jeho domněnkám by zdánlivě mohly odpovídat i poslední hodiny, které jeho syn strávil naživu. Předně se zabil jen krátce před svatbou se svou životní láskou Blankou, se kterou vychovával dceru. Jak uvedl web eXtra.cz na základě rozhovoru s Vyskočilovým spolupracovníkem, jen pár hodin před smrtí se svou snoubenkou mluvil a řešili spolu mimo jiné plány na další dny.

„U partnerky si dokonce ještě objednal večeři, až přijede domů,“ uvedl mimo jiné kamarád zesnulého podnikatele. „Měl velké plány, těšil se na svatbu,“ dodal Jakubův otec Ivan Vyskočil. Po úmrtí jeho syna byla podle něj sice provedena pitva, ale pouze ta zdravotní, nikoli soudní, která je mnohem méně podrobná. A tak na policii nadále naléhal, aby provedla i zevrubnou soudní pitvu a vyvrátila veškeré pochybnosti o tom, jak Jakub Vyskočil skutečně zemřel.

Změna rozhodnutí policie a zadostiučinění

Po měsících naléhání nyní policie v případu Vyskočilovy sebevraždy bude opět konat – dostala k tomu příkaz seshora. „Vrchní státní zastupitelství přikázalo, aby proběhlo nové prošetření případu, protože uznalo naše námitky, že jemu podřízená státní zastupitelství nejednala dostatečně důsledně a udělala chyby,“ řekl s úlevou pro eXtra.cz herec.

„Že se Jakub nezabil sám, o tom jsem prakticky přesvědčen. Naštěstí se naše zarputilost vyplatila a Vrchní státní zastupitelství nyní nařídilo provedení soudní pitvy,“ dodal. Vzhledem k tomu, že rodina stále věří v odhalení skutečné příčiny smrti i dosažení spravedlnosti, stále nebylo Jakubovo tělo navzdory proběhlému pohřbu spáleno, ale zůstává v chladicím boxu. Jakmile dojde k novému vyšetření a soudní pitvě, bude už snad možné konečně jej uložit k odpočinku.

Sdílejte článek
Štítky policie smrt vyšetřování sebevražda pitva vrchní státní zastupitelství Ivan Vyskočil Jakub Vyskočil

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.