Talkshow Honzy Dědka je zpět. V premiéře uvidíte Pokáče nebo Vladimíra Polívku

7 pádů Honzy Dědka (1) - upoutávka

Po lednových reprízách přichází Honza Dědek s novými rozhovory. Do prvního novoročního dílu 7 pádů si pozval písničkáře Pokáče, zpěvačku a učitelku zpěvu Lindu Finkovou, planetologa Petra Brože a herce Vladimíra Polívku. Sledujte v úterý 31. ledna ve 21:35 na Primě.

Písničkář Jan Pokorný alias Pokáč se pustil do nové oblasti umění a začal skládat básničky pro děti, které vydal knižně. „Mám svoji první sbírku říkanek. Je to první kniha, kterou jsem vydal, čímž můžu říct, že jsem vydal víc knih, než jsem přečetl. Snažil jsem se to udělat současné, protože mi přijde, že ty známé říkanky jsou hloupé nebo dneska nefunkční. Třeba Antonín veze kmín, veze Káču na tragaču, posadil ji za komín… Kdo dneska vozí kmín? A posadit Káču na tragaču se podle mě dneska už ani nesmí. Například mám tady básničku o šnekovi: Odmalička každý šnek má na zádech domeček. Není marné šnekem být vzhledem k cenám realit,“ dal k dobru ukázku ze své knihy říkanek.

„Dítě se z toho poučí, že šnek má ulitu a že táta nemá na nájem,“ dodal pointu dvojnásobný tatínek Pokáč. „Roli otce si užívám. Snažím se být nápomocný, co to jde. Třeba dneska jsem měl být doma a místo toho jsem tady,“ prozradil.

Linda Finková si u rozvodu chce udělat selfie s Genzerem

Linda Finková se pokusila o nemožné – naučit Honzu Dědka zpívat, čímž z letošního prvního dílu udělala komediální talkshow pro otrlé. Promluvila také o rozvodu s Richardem Genzerem, který odkládali deset let. Rozhovor natáčela krátce před rozvodovým stáním. „Ještě je manžel, zatím. Podnikáme už ale kroky. Už to brzo dopadne. Jsme ale v klidu, těšíme se. Zjistili jsme, že ten termín máme oba volno. Chtěli jsme u toho oba být. Soudce se divil, že u toho většinou lidi být nechtějí a někoho za sebe posílají. My si ale uděláme selfíčko, pak si dáme panáka a užijeme si to,“ plánovala Linda – a jak řekla, tak také udělali.

Na tatínkovy peníze se spolehnout nemohl

Vladimír Polívka, jehož si diváci oblíbili například v roli parťáka Davida Matáska v seriálu Polda nebo coby televizního producenta v Dobrých zprávách, prozradil, kde se vzala jeho záliba v autech. „V sedmi letech jsem jezdil na motokárách, nevím ale, jestli úspěšně. Ten sport je strašně o penězích. Takže je tam člověk buď nadaný a má sponzory, anebo si to musí platit sám – a to je strašně drahé. To se nedalo. Nevyřazuje to ale fakt, že autíčka mám hodně rád,“ prozradil Polívka s tím, že na tatínkovy peníze se spolehnout nikdy nemohl. „Tatínek je sice valašský král, to ale neznamená, že od něj něco dostanu. Neuvažuju tak, že bych dědil království. Od začátku to mám nastavené tak, že věci budu dělat za sebe, podle sebe a nebudu se spoléhat na to, co od někoho dostanu, a už vůbec ne na to, co dostanu od rodiny,“ dodal Polívka.

Měsíc jako planeta

Planetolog Petr Brož popularizuje vědu pro děti. A přišel s překvapivou informací. Měsíc je planeta! „V planetologii – a mně se to nechce říkat – se Měsíc často bere mezi planety. Ale to ví jenom planetologové a planetoložky. To on (Andrej Babiš, pozn. red.) nemohl vědět. Bere se to kvůli tomu, že když se zkoumají kamenitá tělesa, Měsíc je jim dost podobný, tak se dost spekuluje a považuje se, že se může zařadit mezi planety. Ale jak říkám, nemohl to vědět. Tady to nebude vědět nikdo,“ překvapil Petr Brož, autor knížky Vesmírníček, ve které se vtipně snaží přiblížit dětem vesmír.

Od 8. února startuje nová streamovací platforma prima+, která uvede také několik originálních seriálů:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.