Celebrity

17. února 2023 11:39

Marie Makovská

Prezident chce být na známce jen v nezvyklé poloze. Proč mu žena kontroluje esemesky?

Prezident Petr Pavel v 7 pádech Honzy Dědka

Dnes už zvolený prezident Petr Pavel si pro oznámení své kandidatury vybral talkshow 7 pádů Honzy Dědka a nyní sem zavítal znovu, aby s oblíbeným moderátorem probrali apolitická a všední, avšak neméně důležitá témata. Proč Petr Pavel nechce viset na portrétu ve školách a jak se on a jeho žena staví k otázce prezidentských poštovních známek?

V odlehčeném a prvním nepolitickém rozhovoru od svého zvolení to nový prezident prozradil Honzovi Dědkovi. Rozpovídal se také o důvodu, proč mu manželka Eva Pavlová kontroluje zprávy.

Bývalo zvykem mít v každé školní učebně portrét prezidenta. To se s nástupem Petra Pavla na Hrad s největší pravděpodobností změní. „Slyšel jsem, že se o tom lidé baví, ale já tomu nejsem moc nakloněn. Zkoušel jsem si nacvičit tu polohu (imituje Zemanův portrét se sepnutýma rukama pod bradou – pozn. red.), ale moc mi to nešlo,“ vysvětlil své důvody s humorem Petr Pavel.

Mohlo by vás zajímat: První dáma z ní nebude, Pavlová žádá jiný titul. Pavel uhranul Česko jemným gestem

Původně nechtěl ani svou podobiznu na poštovní známce. Představa se nelíbila hlavně první dámě Evě Pavlové, která, jak prezident prozradil, nahlíží, kdo mu píše a zda je to žena, či muž. „Mě by vůbec nenapadlo, že to bude téma, které bude lidi zajímat. Ale když jsem slyšel těch ohlasů a různých volání na sociálních sítích… Když jsem tam četl vzkazy od některých dam, moje žena se k tomu celkem nepřekvapivě postavila velmi kategoricky, a tak jsem řekl: Máš pravdu, žádné známky nebudou…“ poukázal na skutečnost, že by byl na poštovních známkách olizován. „I když dneska už jsou i ty samolepicí,“ dodal pobaveně.

Přečtěte si také: Eva Pavlová jako samoživitelka měla jen na pár koleček šunky

Moderátor Honza Dědek Petra Pavla pohotově překvapil maketou rámečku poštovní známky a prezident s radostí ukázal, jak by na známce vypadal. Vysvětlil ale, že kdyby bylo po jeho, vybral by si pro zvěčnění úplně jiné situace a polohy. Vtipně je popsal v rozhovoru, který můžete zhlédnout ve videu v úvodu článku a celý díl už v úterý 21. 2. od 21:35 v 7 pádech Honzy Dědka na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.