Princezna zakletá v čase 2 s Lamborou a Kotkem míří na Primu. Čím přitahuje diváky?

Princezna zakletá v čase 2 v pátek ve 20.15 na Primě

Dvojka původní české fantasy pohádky o princezně zakleté v čase u diváků bodovala možná ještě více než jednička. Její televizní premiéru si můžete užít na svátek 17. listopadu ve 20:15 na Primě.

Magii ve světě Oberon, kde se příběh pohádky Princezna zakletá v čase 2 odehrává, tvoří pět hlavních prvorun. Kromě prvoruny času, která hrála ústřední úlohu v prvním filmu o Princezně zakleté v čase, jsou to runy života, smrti, elementů a prostoru. Na scénu přichází tajemný alchymista, který chce prvoruny ovládnout a získat tak moc nad veškerou magií. Právě tomu se snaží zabránit trio hlavních hrdinů z prvního dílu – princezna Ellena, Jan z Calderon a alchymistka Amélie. Tentokrát proti nim ale stojí zlo tak mocné, že to bez pomoci nezvládnou. Své síly tak spojí s alchymisty z kouzelného města Ayra, kteří se zapřísáhli magii chránit.

Protagonistkou Princezny zakleté v čase 2 je alchymistka Amélie v podání Elišky Křenkové, na kterou se diváci mohou těšit rovnou dvakrát. „V pokračování jsme nechtěli opakovat stejnou premisu děje jako v prvním dílu. Proto jsme se rozhodli dát runu času Amélii, na kterou má ale nyní úplně odlišný účinek. Rozštěpí ji v čase – proto se ve filmu objevuje její současná verze, ale i verze z minulosti. I v druhém díle si tedy hrajeme s časem,“ říká režisér Petr Kubík, který na filmu pracoval společně s Lukášem Danielem Paříkem a Viktorem Krištofem.

Dvojka také dostala novou hereckou posilu, kterou je vedle Karla Dobrého nebo Petry Nesvačilové herec Vojta Kotek v další hlavní roli. Coby opora alchymistky Amélie doplnil herecké trio Lambora, Germáni a Křenková.

Pokud jste si v prvním díle pohádky režiséra a scenáristy Petra Kubíka libovali ve fantasy prvcích, pokračování vás uspokojí dvojnásobně. Triky v něm totiž převažují nad těmi pohádkovými. K vidění je na devět stovek digitálních iluzí!

Příběh i nadále staví na odlišnosti od současných českých pohádek. Nepostrádá zcela výjimečné vizuální efekty (při výrobě byla použita i unikátní face mapping technologie), epickou hudbu a především originální příběh protkaný magií a tentokrát i alchymií. „Chceme opět přinést něco jedinečného a nevídaného, ale současně stavíme příběh pevně na základech českých pohádek a kultury,“ prohlásil na natáčení režisér Petr Kubík. A jeho přání se naplnilo. Premiéra v českých kinech dopadla pro Princeznu zakletou v čase 2 vítězně. V návštěvnosti dokonce porazila marvelovku Black Panther: Wakanda nechť žije, která skončila na druhém místě zájmu tuzemského publika.

Čtěte také: Natálii Germáni se nechtělo do peprné milostné scény. K natáčení přemluvila manžela

Koho by po takovém úspěchu napadlo, že vznik pohádkového filmu provázelo i jedno – řekněme tematicky pohádkově – prokletí. Princezna zakletá v čase se oficiálně stala filmem nejpostiženějším pandemií covidu-19. Její tvůrci ale i přes všechny nesnáze natáčení nevzdali a pustili se do pokračování.

Kaskadérské kousky si herci nenechali vzít

Ani jedna z pohádek nepostrádá akci. Není tajemstvím, že některé pasáže filmu vyžadovaly záskok dublérů. „Některé scény jsem chtěl dělat sám, ale nebylo mi to dovoleno, protože šlo o začátek natáčení a báli se, že si něco udělám,“ uvedl už při natáčení jedničky v pořadu Showtime na CNN Prima NEWS herec Marek Lambora. Představitel prince se jednoduše menšího risku nebojí.

Lambora to má zřejmě podobně jako Eliška Křenková, kterou televizní diváci znají třeba z komedií Rafťáci, Muži v naději nebo ze seriálu Vinaři II. „Když vím, že jsem v rámci možností v bezpečí, raději do toho jdu, protože zaprvé je to zážitek a zadruhé mám pocit, že to nikdo nedokáže udělat líp než já,“ uvedla představitelka princezny.

Ohodnoťte film Princezna zakletá v čase 2 na Kinoboxu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.