Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s pohlavními nemocemi?

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit problémy s některou z pohlavních nemocí?
Vydáno: 22.09.2017
Pohlavní nemocí se můžete nakazit, pokud cítíte vinu spojenou se sexem
Autor: iStock Pohlavní nemocí se můžete nakazit, pokud cítíte vinu spojenou se sexem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Pohlavní nemoci jsou většinou přenášeny mezi dvěma lidmi, nejvíce formou sexuálního styku. V sexuální rovině se nemusí jednat pouze o přímý styk, ale i společnou masturbaci nebo orální či anální styk. Nakazit se může člověk i při transfuzi krve, přímým kontaktem s infikovanou krví, nemoc lze přenést také prostřednictvím matky na plod. Mezi pohlavní choroby patří kapavka, syfilis, chlamydiová infekce, lidský papilomavirus (HPV), měkký vřed, HIV a AIDS.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s pohlavní nemocí?

Pohlavní nemocí se nakazíme, pokud cítíme vinu spojenou se sexem. Je to naše potřeba se trestat a potrestat. Je tu i spojitost s tím, že naše genitálie jsou hříšné a nejsme schopni tyto naše orgány přijmout.

Pohlavní nemoci se mohou objevit i v případě znásilnění nebo zneužití. Pokud máme pohlavní styk s někým, koho opravdu nemilujeme, může se stát, že se naše srdce zavře a trestáme se prostřednictvím pohlavní choroby. Náhodný sex tak často může přinést i pohlavní chorobu.

Položte si následující otázky:

Máte se ráda? Jste se svým tělem spokojená? Jak vnímáte sex a svoje genitálie? Máte sex s tím, koho opravdu milujete? Necítíte po sexu vinu? Umíte se radovat?

V minulosti jsem měla klientku, která se nakazila pohlavní nemocí. Vždy byla věrná a svého přítele nikdy nepodvedla. Tvrdila, že sex má spojený pouze s láskou. Jejich vztah byl hezký a postupně se začali domlouvat na svatbě. Pár měsíců před plánovanou svatbou si její přítel našel jinou ženu. Prostě se zamiloval a od mé klientky odešel. Vzhledem k tomu, že moje klientka měla pouze dva dlouhodobé vztahy, tak si v životě moc neužila. Ve své bolesti a zklamání se rozhodla si konečně život užít, setkávala se s muži přes seznamku a měla i náhodný sex. Nebylo to však pro ni přirozené, nikdy v minulosti po tom netoužila a vlastně se tím mstila svému expříteli. „Tak, teď všem ukážu, jak si budu užívat a budu šťastná,“ často opakovala.

Po každém takovém setkání s mužem, kterého nemilovala, se cítila špatně. Trestala tak sama sebe za to, že ji opustil její přítel. S jedním z těch mužů začínala mít trvalejší vztah, už nešlo o náhodný sex, ale o častější setkávání. Přesto ho nemilovala, byl to pouze citový převaděč. A ona vnitřně stále bojovala s tím, že měla náhodný sex s muži, které nemilovala, a trápila se tím. Následek toho byl, že se od svého nového přítele nakazila pohlavní nemocí. Ona, která vždy trvala na tom, že bude mít sex jen s tím člověkem, kterého miluje, a která vlastně nikdy nebyla nijak promiskuitní. Seděla u mne v poradně a stále si opakovala otázku. „Proč právě já?“ Odpověď byla jednoduchá – sama sebe potrestala. Její osobnost nebyla v souladu s tím, co dělala, a tak se vnitřně trápila. A nakonec potrestala sama sebe za to, co udělala. Škoda. Pokud by našla smíření s tím, co udělala, a přestala sama sebe trestat, nemusela by se nakazit pohlavní nemocí.

Jak k nám problémy s pohlavními chorobami promlouvají?

Kapavkou, syfilisem, chlamydiovou infekcí, lidským papilomavirem (HPV), měkkým vředem, HIV nebo AIDS.

Jak si vyléčit problémy s pohlavní chorobou?

Pokud nás po sexu napadají špatné myšlenky, máme chybné ideály a zvrácené představy o sexu, je možnost nákazy pohlavní nemocí podstatně větší. Onemocnění spojené s pohlavními orgány je spojeno i se zklamáním z partnerského vztahu. Je lepší mít méně očekávání a pak nejsme tolik zklamáni.

Na fyzické úrovni je u většiny pohlavních nemocí jedinou možnou prevencí pohlavní zdrženlivost. V drtivé většině je za nákazou promiskuita, a to jak v případě heterosexuálů, tak i homosexuálů. Prevencí je používat ochranu, věnovat se dostatečné hygieně před i po pohlavním styku, u žen to mohou být také pravidelné prohlídky u gynekologa.

Afirmace pro léčbu: „Láskyplně přijímám sebe sama a svou sexualitu se všemi jejími projevy.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Muži anální sex milují. I vy si ho můžete užít

Anální sex: Máte z něj strach?

 

 

Sex podle krevní skupiny: Jací jste v posteli?

O tom, že podle kapky krve zjistíme, jak na tom je náš zdravotní stav, už dávno víme. Avšak možná vás překvapí fakt, že krevní skupina může určovat to, jak si nejenom vedete v posteli, ale také jakým jste partnerem a milencem v jednom. V zemi vycházejícího slunce, tedy v dalekém Japonsku, věří tomu, že krevní skupina zcela vystihuje temperament a povahu daného jedince.

Krevní skupina A – Pro áčka je nevěra prázdný pojem

Sex podle krevní skupiny: Jací jste v posteli? A

Tito jedinci by se pro rodinu rozkrájeli. Jsou citliví, příjemní, empatičtí, a když se zamilují, nejde jim o úlet, flirt nebo jen o pár „šťouchů“. Láska je pro ně důležitá, svého partnera si hýčkají, je pro ně vším. V sexu můžete počítat jak s předehrou, tak také s finálním zakončením, kdy společně budete ležet vedle sebe, držet se za ruce a povídat si o tom, jak moc je vám spolu dobře. Když se oddávají sexu, tak jedině z lásky. V životě se drží spíše na zemi, než že by létali v luftě na obláčku naivity. Žijí podle zažitých norem a trochu toho stereotypu je hned tak nevykolejí.

Sex si můžete užívat v každém věku. Záleží jen na vás

Sex v životě ženy: Jak si ho užíváme, když je nám 20, 30, 40, 50?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Save

Save

Článek je zařazen v: HIV, AIDS, psychosomatika, řeč těla, pohlavní nemoci
Reklama