Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Nestíháte, nehubnete, šílíte? Zlepšete to za zázračných 30 minut!

Příšerně horký čaj, čtyři věty s kámoškou, špička dopravní ú ú ú ú a dav před sámoškou… zpívala už kdysi Hanka Zagorová, ale v podstatě to známe všechny dodnes. Nestíháme, spěcháme, někdy se den jen tak mihne kolem jako televizní spot. Máme sotva půlhodinku na… Ale to bohatě stačí!
Vydáno: 28.04.2017
Spousta věcí se dá zvládnout během půlhodinky
Autor: iStock Spousta věcí se dá zvládnout během půlhodinky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za 30 minut skvělé tělo

Není nutné vstávat ve čtyři ráno na cvičení, nejste Jennifer Aniston a za ploché břicho vás neplatí. Která z nás by ale nechtěla být ve formě, že? Už jen dopravit se do fitka, zaparkovat, převléknout se a pak si dát alespoň hodinu do těla, to představuje čas, který možná nemáte.

Jestli alespoň třikrát týdně najdete doma volnou půlhodinku, je vyhráno! Váš osobní trenér bude sexy drsňák nebo sympatická fešanda na YouTube. Na internetu najdete mnoho inspirativních videí na 30minutový (i 20minutový!) HIIT workout. Potřebujete jen stůl, kam položit notebook, a trochu místa před ním. Možná ve vás poskakování na koberci v obýváku nevzbuzuje velkou důvěru ve výsledek, ale po deseti minutách budete volat maminku. Propotíte se skrz naskrz a možná napoprvé téměř vypustíte duši, ovšem zítra do toho půjdete zase. HIIT – vysoce intenzivní intervalový trénink není pro padavky, ale boří mýty o tom, že krátké cvičení nemá cenu. A za měsíc, budete-li k sobě poctivá, vám může Jennifer závidět nové superkřivky.

30 minut večer vám vylepší ráno

I když vstáváte brzo, pořád ráno nestíháte. Doma zuří bitva o koupelnu, snídani, děti se oblékají želvím tempem a vy běháte kolem skříně v županu s výrazem šílence. Předsevzetí o stylovém outfitu do práce padá, berete si osvědčenou kombinaci a make-up doladíte až cestou.

Zkuste to jinak! Večer, ještě než padnete do peřin, věnujte půlhodinku přípravě a ráno bude hned o poznání příjemnější. I módní ikony jako Blake Lively nebo Alexa Chung přiznávají, že si své dokonalé kombinace chystají se vším všudy už večer předem, aby se ráno vyhnuly boji s časem. Přichystají a promyslí vše od prádla, které musí sedět, až po boty a doplňky. V ranní krizi pak můžete mozek zaměstnávat jinými detaily než je váš look, protože ten bude tentokrát dokonalý.

Za 30 minut se zbavte stresu

Samozřejmě, k ideálu víkendu prováleného v egyptské bavlně má 30 minut relaxace daleko, ale tělo ji ocení. Pokud vás denně ohrožuje stres, vyzkoušejte metodu Jacobsonovy progresivní relaxace, která je určena všem štvancům pracovní horečky. Podstatou je cílený myšlenkový klid, při kterém postupně napínáte a uvolňujete svaly na celém těle. Poloha těla je zcela na vás, můžete cvičit i v sedě v kanceláři. Relaxace začíná u chodidel a končí u hlavy, přičemž se snažíte postupně zapojit všechny svalové skupiny, včetně mimických svalů. Napětí by nemělo být v žádném případě bolestivé, a vždy se soustřeďte na příjemný pocit uvolnění. Jacobsonova progresivní relaxace by vám měla zabrat právě kolem třiceti minut a můžete ji klidně opakovat i několikrát denně.

-ku-

Mohlo by vás taky zajímat:

Nic nestíháte? Pořád chodíte pozdě? To se může zlepšit!

Nic nestíháte? Pořád chodíte pozdě? To se může zlepšit!

10 geniálních triků, jak šetřit čas a být výkonnější

10 geniálních triků, jak šetřit čas a být výkonnější

 


Článek je zařazen v: cvičení, hubnutí, stres, relaxace, jak zhubnout, uvolnění, hiit, workout
Reklama