Celebrity

8. listopadu 2022 16:00

Josef Šťastna

Rodinu bude chránit jako lev. Jiří Ovčáček našel ukrajinskou nevěstu s boží pomocí

Dlouho se zdálo, že srdce Jiřího Ovčáčka (43) bije jen pro prezidenta Miloše Zemana (78), kterému od roku 2013 dělá mluvčího. Pokud ho někdo vyfotil s dámským doprovodem, jednalo se většinou o snímky z oficiálních politických a společenských akcí. Vše se změnilo v pátek, kdy se hradní mluvčí oženil s běženkyní z Ukrajiny. Nyní je připraven čest rodiny chránit jako lev.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček vstoupil do chomoutu v pátek v kostele Panny Marie v Záběhlicích. Svatba se konala v úzkém rodinném kruhu, bylo ale jasné, že někdo informace o tajné veselce nakonec novinářům vynese. Svatbu Ovčáčkovi schválil i pan prezident, zároveň ale svého věrného spojence varoval, že v Česku se nic neutají. Nakonec fotku ze svatby přinesl úterní deník Blesk, jehož novináři také vypátrali, že Ovčáčkova žena pochází ze středovýchodní Ukrajiny, která trpí válečnými běsy, jež rozpoutalo Putinovo Rusko.

Jiří Ovčáček rodinu bude chránit

Prezidentův mluvčí se nestydí za to, že se jeho vyvolenou stala Ukrajinka, zároveň však nemá potřebu do světa „vytrubovat“, jak silné okamžiky lidského štěstí nyní zažívá. „Více nečekejte, chci chránit soukromí své rodiny,“ napsal Ovčáček redaktorům Blesku s tím, že jeden snímek přímo z kostela zatím musí čtenářům stačit.

Jiří Ovčáček proslul tím, že vždy podporoval prezidenta Zemana ve všech jeho krocích. I ve chvíli, kdy česká hlava státu byla fascinována komunistickou Čínou nebo režimem Vladimíra Putina. Po vypuknutí války na Ukrajině ale prezident Zeman obrátil, na což reagoval i jeho mluvčí. Zbožný Ovčáček se netají tím, že svůj život vede v souladu s biblickými přikázáními a patří mezi hledače Boží přítomnosti. Snad právě síla, která přesahuje lidské bytí, přihrála Ovčáčkovi do života osudovou ženu.

Podle Blesku Ovčáčkova manželka dříve pracovala v administrativě a po útěku do Česka našla místo v charitativní organizaci. Ovčáček ženě a jejímu synovi nejprve nabídl pomoc bližního a těžce zkoušeným uprchlíkům sehnal ubytování. Dobro a teplo, které bezelstně nabídl, rychle zažehlo plamen lásky.

„I pod vlivem jeho hluboké víry se rozhodl někomu pomoci, a tak na jaře pronajal byt, kde chtěl ubytovat běžence. No a do toho bytu přišla jeho nastávající i se synem. Původně tam chodil pomáhat, ale postupně přeskočila jiskra a už tam zůstal,“ popsal zdroj z Ovčáčkova okolí. Hradní mluvčí tak navázal hezký vztah i s nevlastním synem, kterého doprovází do školky.

Podle Blesku se Ovčáčkovi kolegové snažili mluvčímu vysvětlit, že lepší bude do svazku manželského vstoupit až na začátku roku 2023, kdy mu skončí angažmá na Hradě. Zamilovaný muž ale odmítl a nyní již může vroucně naplňovat svátost manželskou.

Sdílejte článek
Štítky Vladimir Putin rodina prezident Ukrajina svatba Miloš Zeman Jiří Ovčáček mluvčí Česko Rusko ruská invaze na Ukrajinu

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.