Celebrity

3. prosince 2022 14:45

David Laštovka

Schneiderová, Menzelová i Kubelková v slzách. Co říkají na sebevraždu stylisty Pokorného?

České celebrity zdrtila smrt stylisty Jana Pokorného, který v devětatřiceti letech ukončil svůj mladý život dobrovolně skokem z okna. Herečky a modelky, které s ním úzce spolupracovaly, jen těžko hledají slova.

Navenek Jan Pokorný působil jako usměvavý, bezstarostný a pohodový muž, který si z ničeho starosti nedělal. O to víc jeho sebevražda všechny šokovala. „Neee. Nechci tomu věřit. Odpočívej v pokoji, Honzí. Je mi to moc líto. R. I. P.,“ napsala na svůj Instagram Iva Kubelková (45).

Herečka Jitka Schneiderová (49), která patřila k celebritám, jež zesnulý stylista oblékal, si na znamení smutku do Instastory vložila jen černý záběr. Z rozrušení nebyla schopná mluvit, tak moc ji Janova smrt zasáhla.

„Honza byl naprosto výjimečný a z mého pohledu nenahraditelný člověk a kamarád. Měl ten nejlepší smysl pro humor a ohromný talent. Jsem vděčná, že jsem mohla být v jeho blízkosti. Nikdy na něj nezapomenu,“ zavzpomínala na něj pro Super.cz Petra Svoboda (39), kterou s Pokorným pojilo dvacetileté přátelství.

Smrt kvůli nenaplněné lásce?

Smutná událost ranila také Olgu Menzelovou (44). „Jirka (režisér Jiří Menzel, pozn. red.) i já jsme Honzu měli strašně rádi. Byl to prima kluk. Zůstanou mi na něj jen samé krásné vzpomínky. Nevím, co se muselo stát, když se rozhodl pro tak strašnou věc. Člověk by měl být opravdu rád za každý den, kdy má privilegium být na tomhle světě. Je mi to strašně moc líto,“ povzdechla si pro CNN Prima NEWS Olga Menzelová.

Zda se jednalo o zkrat, nebo o plánovaný krok, je předmětem spekulací. Ještě den před smrtí se však stylista dobře bavil na večírku slavných osobností v centru Prahy a nic nenasvědčovalo tomu, co se následně stalo. Podle přátel byl navíc v poslední době šťastný po boku nového přítele. Jen pár hodin předtím, než se rozhodl vyskočit z okna, ale na své sociální síti sdílel odkaz na velmi smutnou a emotivní píseň od kanadské zpěvačky Céline Dion s názvem For The Lover That I Lost, což v překladu znamená Pro milence, kterého jsem ztratil.

Už samotný text o mnohém vypovídá: „Je toho tolik co mi chybí. Seděl jsi na pláži, pořád jsi byl na dosah. A bez tebe jsem se necítil svobodný. Všechny vzpomínky působí jako kouzlo, všechny ty boje vypadají tak sladce. Všechno, čím jsme byli, má lásko, je tragické. A ty jsi to poslední, co potřebuji. Tak jsem položil tucet růží pro milence, kterého jsem ztratil...“ Můžeme se jen domnívat, jestli skladba vystihovala to, co před smrtí prožíval on sám. Tedy že svůj život ukončil kvůli nenaplněné lásce.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.